Jump to content
Legacy

Ce ati visat ultima data?

Recommended Posts

Am visat ceva azinoapte, ceva in legatura cu armata si cu niste coechipieri, nu stiu cum le stiam perfect numele si date despre ei dar acum nu mai stiu ce s-a intamplat in vis... weird

Pe la 8-9 ani mi s-a intamplat sa ma duc la tv, sa il aprind, sa sa ma intorc in pat, astea dormind... acum ocazional doar mai vorbesc =))

Link to comment
Share on other sites

knd eram mic, i-am dat lui tati un pumn in somn, visam k ma bat cu unul :violent:

Si acum mai dau pumni prin somn, mai ales in dulapul de langa pat. In concediu, la munte, am spart veioza de langa pat am dat cu pumnul si am doborat-o :error: la 6:30 dimineata cautam Picatura la magazine, sa o lipesc pana vine sa faca curat in camera, bine k am gasit ^_^

Link to comment
Share on other sites

knd eram mic, i-am dat lui tati un pumn in somn, visam k ma bat cu unul :violent:

Si acum mai dau pumni prin somn, mai ales in dulapul de langa pat. In concediu, la munte, am spart veioza de langa pat am dat cu pumnul si am doborat-o :error: la 6:30 dimineata cautam Picatura la magazine, sa o lipesc pana vine sa faca curat in camera, bine k am gasit ^_^

si knd te vei culca cu o fata?

Link to comment
Share on other sites

Azi noapte am visat ca eram la mine la tzara ... cu parintii mei .. cu prietenul si cu parintii lui :| ... eu cu parintii (mei si ai lui) eram la parter iar pretenu` stiam ca era la etaj in camera (camera care imi placea mie cel mai mult cand eram mica .. ) ... m-am dus sus in camera si l-am gasit in pat .. am vrut sa'l :-* :"> dar nu am putut .. nu stiu de ce .. .si ma trezii ....... Vorbii acum o jumatate de ora cu el la tel si imi zisa ca e bolnav :| ..toata noaptea nu a dormit de rau ce i-a fost :| ... sa fi fost visul un semn ?! :-s

Link to comment
Share on other sites

Azi noapte am visat ca eram la mine la tzara ... cu parintii mei .. cu prietenul si cu parintii lui :| ... eu cu parintii (mei si ai lui) eram la parter iar pretenu` stiam ca era la etaj in camera (camera care imi placea mie cel mai mult cand eram mica .. ) ... m-am dus sus in camera si l-am gasit in pat .. am vrut sa'l :-* :"> dar nu am putut .. nu stiu de ce .. .si ma trezii ....... Vorbii acum o jumatate de ora cu el la tel si imi zisa ca e bolnav :| ..toata noaptea nu a dormit de rau ce i-a fost :| ... sa fi fost visul un semn ?! :-s

semn ...va casatoriti anul asta :photo:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

si knd te vei culca cu o fata?

=))

cele mai mari probleme dupa un somn cu mine au fost (in cazul unui barbat): un cot peste nas, un umar scrantit de la cum l-am impins din pat in somn, altele nu imi amintesc dar precis au existat ;;)

OT: am senzatii dese de deja vu: ceva ce nu stiam inainte sa ma culc, visez lucrul acela apoi in perioada urmatoare il aflu cu certitudine.. e ciudat...

Link to comment
Share on other sites

mie cu visele mi se intampla alte lucruri ciudate... si anume, unele lucruri auzite/invatate demult si uitate cu timpul revin din colturile prafuite ale memoriei. de ex, odata am visat ca eram pe front, luptand impotriva germanilor :) si, fiind undercover si trebuind sa trec prin berlin, m-am intalnit cu un superb blond ofiter neamt (dar nu asta e ideea :P) cu care a trebuit sa vorbesc in germana pentru a ma crede ca nu sunt de cealalta parte a baricadei. stiu si acum fiecare cuvintel pe care i l-am spus, am cautat de dimineata in dictionar cuvintele spre a fi sigura ca am spus intr-adevar ceva logic... culmea, m-am exprimat perfect, desi consider ca am uitat sa vorbesc in germana si acum abia as fi in stare sa leg doua cuvinte.

in acelasi vis a murit camaradul meu si senzatia pe care am avut-o cand sangele lui m-a stropit pe fata nu se compara cu niciuna din alt vis... m-am trezit plangand cu spasme si transpirand rece.

Link to comment
Share on other sites

Acum cateva zile .... am adormit pe la 10-11 ca eram rupt de oboseala ... !

Pe la ora 2-3 ma`m ridicat din dormitor ( dormind ) am mers la usa am deschis`o am coborat pana la etajul 2 ( acolo sta bunica`mea ) am batut la usa ... bunica me`a mi`a deschis usa am intrat intr`o camera si ma`m pus in pat sa dorm. Dimineata cand ma`m trezit si am auzit ce am facut ... am ras 30 minute =))

Link to comment
Share on other sites

Nu prea visez, dar cand visez, confund realitatea cu visul foarte mult. Ultimul vis a fost...

Ma pregateam sa ma duc cu naveta spatiala. Toti se pregateau. Se auzeau voci in casti de la centrul de comanda.. in fine, dupa cateva minute de pregatire, eram gata de lansare. 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1...si m-am trezit :(

Link to comment
Share on other sites

KGuard' date='Jan 13 2007, 14:07' post='1673249']

poate e un semn :D wach out :nanana: :))

Nu trece tramvaiu in Oradea peste apa , iar in cel mai rau caz singurul pod peste care trece e podul peste Petza =)) da acolo Money nu are probleme cu inotatul

@ on topic : In urma cu cateva zile mi-am pierdut cheile si pur si simplu nu le-am gasit si azi dimineata ( m-am culcat la ora 8) am visat ca cheile mele sunt in buzunarul de la un pantalon....m-am trezit si am gasit cheile acolo :D ....weird lucreaza subconstientul

Link to comment
Share on other sites

azinoapte am visat k se daduse timpul inapoi pana prin anii'90. eram la o cabana si langa ea era o cale ferata care trecea prin tunel. knd ne`am intors acasa ( fiind mai multi ) in tunel am gasit monstrii multi care incepeau sa ne atace.eu am scapat de acolo si mam trezit intr`un tren FUL de oameni, erau oameni si pe acoperisul trenului. acolo m`am intalnit cu parintii si ne`am indreptat spre casa.ajunsi acasa m`am uitat pe ceasu` electronic care avea si data si era anul 1994 :|, mam speriat,, am cazut pe spate si `m`am trezit intr`un final :|

- eu imi amintesc visurile super bine :-?

Link to comment
Share on other sites

apropo de vise cu monstri :D visam intr-o noapte ca jucam guild wars. aveam party intr-un castel, ajunsesem la big boss :) eu eram healer. ne-am hotarat sa atacam, tot party-ul a luat-o inainte, eu brusc am avut lag. cand si-a revenit imaginea, m-am repezit inspre locul in care fugise party-ul meu, unde era boss-ul, lupta incepuse. dar eu, cand am vazut cat de urat arata monstrul ala... am luat-o la fuga inapoi cat m-au tinut picioarele. concluzie: restul party-ului a murit, eu traiam bine mersi :D

si un mic offtopic de lectie de lingvistica :P : pluralul de la vis e:

- vise, in cazul in care te referi la ce visezi noaptea;

- visuri, daca te referi la ambitii, planuri de viitor, dorinte.

Link to comment
Share on other sites

am visat ca o sa fiu in locul lu base :D

Aha, ca sa te injuram pe tine in locu` lui ? :rofl1:

@on-topic.

Azi noapte am visat ca m`am intalnit cu fostu meu antrenor de karate (am facut 7 ani karate) intr`un bar, si ne`am imbatat amandoi ca porcii ! :blink:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...