Jump to content
Legacy

Ce ati visat ultima data?

Recommended Posts

asta nu mi se pare ceva de care sa fii mandru.. e caracteristic puberilor, in fine...

ti-am mai zis sa te abtii daca nu stii despre ce vorbesti.

vorba lui BlackDevil, barbatii pot visa asa ceva la orice varsta, probabil si femeile.

cel mai trist e ca multi nu-si amintesc ce viseaza (like me) :(

Link to comment
Share on other sites

ti-am mai zis sa te abtii daca nu stii despre ce vorbesti.

vorba lui BlackDevil, barbatii pot visa asa ceva la orice varsta, probabil si femeile.

cel mai trist e ca multi nu-si amintesc ce viseaza (like me) :(

cred ca ai dreptate ... de asta nu stiu ce visez ca uit ziua :(

Link to comment
Share on other sites

clar MaTux :P :nanana:

ontopic: Acum 2 zile .. cel mai recent vis : eram cu boyfriendu` in tot felu de locuri .. ne certam ..ne impacam ...erau si mama cu tata prin preajma ... locuri ciudate ... oras ...tzara ... necunoscut ... o invalmaseala totala ... nici eu nu am inteles nimic din acel vis :D

Link to comment
Share on other sites

ti-am mai zis sa te abtii daca nu stii despre ce vorbesti.

vorba lui BlackDevil, barbatii pot visa asa ceva la orice varsta, probabil si femeile.

cel mai trist e ca multi nu-si amintesc ce viseaza (like me) :(

Te rog nu ma mai ataca.

Care e problema daca eu consider asta ceva... amuzant si specific adolescentilor? Daca va ramane chestia asta si la maturitate inseamna ca sunt probleme. Daca vrei detalii da un pm si iti explic, sa nu zici ca te insult sau ceva in plen. De la o varsta nu mai sunt lucruri normale, mai ales cand imaginatia isi gaseste practica.

OT: Un alt vis de-al meu e cu vampiri.. fac ce fac si ma urmareste cate unul.. stiu ca nu sunt reali dar ma sperie ingrozitor... ciudat e ca imi plac filmele cu vampiri... ma trezesc si fac eforturi sa stau treaza cateva min sa uit...

Link to comment
Share on other sites

off topic - eu am o carte de interpretat vise cica si sunt cam adevarate chestiile care scrie in ea ....aaa da si cand va treziti si primul lucru care-l faceti va uitati la geam uitati visul :P

on topic - azi noapte am visat ca ma dadeam cu o gajica la intrecere de atletism si cica hai sa trecem linia de sosire deodata...si eu fraierul am acceptat si mi-o pus piedica si o trecut ea prima X(

Link to comment
Share on other sites

off topic - eu am o carte de interpretat vise cica si sunt cam adevarate chestiile care scrie in ea ....aaa da si cand va treziti si primul lucru care-l faceti va uitati la geam uitati visul :P

on topic - azi noapte am visat ca ma dadeam cu o gajica la intrecere de atletism si cica hai sa trecem linia de sosire deodata...si eu fraierul am acceptat si mi-o pus piedica si o trecut ea prima X(

am zis si yo sa nu se uite pe geam :P ...si knd ieram mic bunicamea ma punea sa povestesc ce am visat...ai apoi spunea ce se intampla

iar odata am citit ca daca incerci sa saruti pe cineva in vis...se va intampla ceva rau ziua urmaoare

si visul cu piedica e cam copilaresc...te mai uiti la desene?

Link to comment
Share on other sites

iar odata am citit ca daca incerci sa saruti pe cineva in vis...se va intampla ceva rau ziua urmaoare

si visul cu piedica e cam copilaresc...te mai uiti la desene?

Asta nu cred ! :\

Am avut multe vise in care visam ca`mi sarut ba pretena ba una cu care vroiam sa fiu, sau doar un simplu vis cu ceva fata, si a doua zi era perfect normal totul ! :\

Link to comment
Share on other sites

ba deci pe mine ma enerveaza la culme in faza 1 a somnului atunci cand ti se intampla sa visezi ca pici intr-o prapastie sau cazi pe jos, ba cu bicicleta.. si tresari in pat..

Cel mai naspa in vis e cand visezi ca te bati cu careva, si te lovesti de ceva IN VIS, dar si in realitate dai cu pumnu de perete or smth, si cand te trezesti, nu stii de ce ai mana umflata ! Sau cand alergi in vis, nu poti alerga si mergi in slow motion si cand te trezesti te dor picioarele (asta daca ai alergat mult :D )

Link to comment
Share on other sites

Da stiu, in vis te misti ca si cum ai fi in apa.

Visam asa deoarece in vis nu se face legatura si cu partea a creierului care tine informatiile legate de agilitate si alte elemente care se pot perfectiona, mai bine zis in vis suntem doar niste legume cu muschii foarte obositi.

Chiar, ati visat vreodata careva ca inotati? Eu unul niciodata, tind sa cred ca nu a visat nimeni asta..

Link to comment
Share on other sites

Chiar, ati visat vreodata careva ca inotati? Eu unul niciodata, tind sa cred ca nu a visat nimeni asta..

I did. I really did :D Odata am visat ca eram @ mare, si innotam. Chestia e, ca innotam al dreq de repede. Sunt unele vise, pe care culmea, le`am avut de mai multe ori, de fiecare data la fel ! :| Si chestia e, ca toate aceste vise care se repeta, sunt rele, adica ceva rau se intampla in ele.

Unul dintre ele e cand moare maica`mea in bratele mele, impuscata ! :|

Link to comment
Share on other sites

Eu uneori visez ca sunt in razboi si fug inamicii dupa mine,eu fara gloante, si simt ca ma sufoc si nu mai pot sa fug, parca am picioarele amortite(in vis) si pur si simplu cad din picioare(tot in vis).

Alte ori visez ca ma bat cu cineva(tot in razboi) si cand vreau sa dau cu pumnul parca ma tine ceva... si ma tot chinui sa-l lovesc pe ala in vis dar nu pot sa misc mana :)) Si dupa atata chin ma trezesc transpirat dimineata :)

Link to comment
Share on other sites

Eu din pacate mi-am mutat perna inapoi cu fata la geam, asa ca acum visele le cam uit. In perioada cand mi-am mutat perna intentionat(sa retin visele) in partea opusa geamului am avut o groaza de vise pe care mi le aminteam perfect.

Link to comment
Share on other sites

si yo visez cateodata ca inot :)

in vis se creeaza o lume speciala....imaginatia ta....in lumea aia poti face ce vrei tu. Daca esti intr-un razboi si iti e frica sau altundeca ...incearca sa gndesti pozitiv...incearca sa iti spui : las ca scap yo si vin ai mei si ii bat vine un tank...si exact asta se intampla....asa sunt in visurile mele: knd am probleme ma gnadesc pozitiv...sau odata knd eram mai mick am visat ca eram aks...si mam gandit la Britney Spears....si apoi am zis in vis : "e daor un vis"...si am profitat de ea :bananadance2: ...dar cateodata daca gandesti in vis te scoli obosit....asa ca daca imi aduk aminte in vis de paris hilton : ii focalizez inainte sa ma culc...ca sa stiu cum sa o creez in vis si apoi sa ma simt bine in vis :happy1:

si ma tot chinui sa-l lovesc pe ala in vis dar nu pot sa misc mana :)) Si dupa atata chin ma trezesc transpirat dimineata :)

sigur ai mana blocata undeva...cel mai probabil sub tine..si nu iti dai seama...yo cateodata dormeam cu nasul in perina..si numai puteam sa respir in vis....iar cateodata am fatza bagat in perina...si nu pot deschide ochii in vis..ce groaznice is visurile alea <_<

nu uita incearca sa gandesti in vis..si profita...de ex. ca ai puteri speciale( imi place asta .. e preferata mea..intodeuna ies erou..si nu mai vreau sa ma trezesc)...incearca in seara asta sa te gandesti la fata ce o iubesti..si nu ai partea de ea....sa vezi ce o rupi in vis

Link to comment
Share on other sites

I did. I really did :D Odata am visat ca eram @ mare, si innotam. Chestia e, ca innotam al dreq de repede. Sunt unele vise, pe care culmea, le`am avut de mai multe ori, de fiecare data la fel ! :| Si chestia e, ca toate aceste vise care se repeta, sunt rele, adica ceva rau se intampla in ele.

Unul dintre ele e cand moare maica`mea in bratele mele, impuscata ! :|

Se zice ca sunt cateva vise de "baza" pe care le visam foarte des. Unul dintre visele de baza ale mele este cu serpi .. o gramada de serpi care ma inconjoara..merg printre ei .. mi-e frica de ei ,dar nici unul nnu m-a muscat vreodata. Un alt vis des intalnit este acela in care cad in gol, atunci am o senzatie de placere , deja m-am acomodat cu aceste vise de baza si nu ma mai sperie, ba chiar imi plac :) . Mama si bunica imi ziceau ca atunci cand visezi de rau , o sa fie bine .. si invers :D ( de ex: visezi nunta = moare cineva )

Radule , la tine e naspa visul ala :| ...cs'ul dauneaza :| .. lasa-te de el :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pai in ultimul timp nu prea mai visez k oboseala isi spune cuvantul dar ultimul meu vis de care imi aduc aminte...hmm...am visat ca eram pe o croaziera si la un moment a inceput vasul sa se scufunde , am sarit in apa si m`am trezit pe o insula. Acolo eram sperit credeam ca sunt singurul supravietuitor , dar mergand pe plaja am dat de inca vreo cativa insi de pe vas. Am gasit un loc in care sa inoptam dupa o cautare care a durat ceva timp in capul meu, iar langa acel loc era o pestera in care erau niste columbieni care nush ce faceau acolo :) si am intrat acolo sa vad care`i treaba , dar dintr`o data am auzit telefonu cum suna , era ora de plecat la servici :( ...asta ma enerveaza cel mai rau cand visezi mai bine trebui sa te trezesti

Link to comment
Share on other sites

asa e....am avut atatea visuri cu serpii...ma muscat decat unul...dar nu am simtit nimik...asta fiind aku 1 an.

Daca vrei ceva nice : incerca sa zbori ( sa vezi ce senzatie)...in vis....e super misthoo...dar nu imi aduk aminte sa zbor :)..deoarece in minte se formeaza acea loome de vis..si uiti sa gandesti de la atata imaginatie :D

Pai in ultimul timp nu prea mai visez k oboseala isi spune cuvantul dar ultimul meu vis de care imi aduc aminte...hmm...am visat ca eram pe o croaziera si la un moment a inceput vasul sa se scufunde , am sarit in apa si m`am trezit pe o insula. Acolo eram sperit credeam ca sunt singurul supravietuitor , dar mergand pe plaja am dat de inca vreo cativa insi de pe vas. Am gasit un loc in care sa inoptam dupa o cautare care a durat ceva timp in capul meu, iar langa acel loc era o pestera in care erau niste columbieni care nush ce faceau acolo :) si am intrat acolo sa vad care`i treaba , dar dintr`o data am auzit telefonu cum suna , era ora de plecat la servici :( ...asta ma enerveaza cel mai rau cand visezi mai bine trebui sa te trezesti

visurile incep pe la ora 2a..cam asa...iar knd esti akolo...nu ai notiunea timpului..poti sta 1 minut....dar ai impresia ca esti de o vesnicie akolo....in 2 ore ai un vis de 5 min dar ai impresia ca a durat o vesnicie

Link to comment
Share on other sites

Te rog nu ma mai ataca.

Care e problema daca eu consider asta ceva... amuzant si specific adolescentilor? Daca va ramane chestia asta si la maturitate inseamna ca sunt probleme. Daca vrei detalii da un pm si iti explic, sa nu zici ca te insult sau ceva in plen. De la o varsta nu mai sunt lucruri normale, mai ales cand imaginatia isi gaseste practica.

Well it's fine, dar daca ai putea sa-ti exprimi ideile intr-un mod mai placut, ar fi minunat.

Nu e interesant deloc sa ti se spuna "ai ramas la 14 ani", cum nu e interesant nici sa primesti comentarii in genul celor care ti-au fost adresate in topicul cu poze.

Nu e vorba de respect, nu e vorba neaparat nici de ceea ce zici, e vorba de modul in care o zici care face fraza funny sau insulting... and you should pay attention to that pentru ca nu te faci mai placuta in felul asta :)

O zi placuta,

Andrei

OT: am avut un vis extrem de complex, dar care are o a doua parte pe care nu o pot pune pe un forum - nu e legata neaparat de sex, este insa extrem de bolnava ca si continut.

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi prea aduc aminte ce visez, iar visele pe care mi le aduc aminte au legătură în marea lor majoritate cu prostiile de filme şi seriale pe care le urmăresc zilnic :director:

Ultimul vis pe care mi-l amintesc este de anul trecut. Se făcea că eram în Edinburgh, în biroul lui J.K.Rowling şi îi ceream cu insistenţă un autograf pe un volum HP a cărei copertă era tare ciudată... :huh:

am inceput sa zbor prin aer (...) fericita, descriam prin aer grafice sinusoidale (...)

Visele unei viitoare absolvente de automatică :lol: (scuze, nu m-am putut abţine :P)

Link to comment
Share on other sites

Se zice ca sunt cateva vise de "baza" pe care le visam foarte des. Unul dintre visele de baza ale mele este cu serpi .. o gramada de serpi care ma inconjoara..merg printre ei .. mi-e frica de ei ,dar nici unul nnu m-a muscat vreodata. Un alt vis des intalnit este acela in care cad in gol, atunci am o senzatie de placere , deja m-am acomodat cu aceste vise de baza si nu ma mai sperie, ba chiar imi plac :) . Mama si bunica imi ziceau ca atunci cand visezi de rau , o sa fie bine .. si invers :D ( de ex: visezi nunta = moare cineva )

cica daca visezi sarpe inseamna ca vei avea noroc in dragoste, daca te musca inseamna ca vei reusi ce ti-ai propus dar daca ii omori inseamna nenorocire asa ca nu scoate awp-ul la ei in vis =))

CADERE: (senzatie de cadere, dar fara frica) dorinta de eliberare, de ducere la bun sfârsit a unor obligatii; (senzatie de cadere, dar cu frica) teama de esec; pierderea controlului: lipsa de inspiratie, de idei, de inisiativa pe plan profesional; perioada de vid intelectual.

Link to comment
Share on other sites

Radule , la tine e naspa visul ala :| ...cs'ul dauneaza :| .. lasa-te de el :lol:

Nu e naspa, e oribil ! :| Cand ma trezesc, ma trezesc tot transpirat si cu ochii in lacrimi (plangeam).

cica daca visezi sarpe inseamna ca vei avea noroc in dragoste, daca te musca inseamna ca vei reusi ce ti-ai propus dar daca ii omori inseamna nenorocire asa ca nu scoate awp-ul la ei in vis =))

CADERE: (senzatie de cadere, dar fara frica) dorinta de eliberare, de ducere la bun sfârsit a unor obligatii; (senzatie de cadere, dar cu frica) teama de esec; pierderea controlului: lipsa de inspiratie, de idei, de inisiativa pe plan profesional; perioada de vid intelectual.

I`auzi la expertu in vise ! Dute pe la TV ca si Tarzan ala cu produsele naturale =))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...