Jump to content
Legacy

Ce ati visat ultima data?

Recommended Posts

Ati facut nani.....iar aku sa auzim ce ati visat dupa ultimul somn. Povestiti-ne cum a fost in lumea visurilor....daca a fost frumos daca ati avut un cosmar....

O sa incep yo :

Eram intr-un aeroport cu un membru al formatiei Pink Floyd si asteptam niste fete pt. o emisiune. Insa nu numai noi eram...ci toata trupa Pink Floyd se afla in acel aeroport si astp. pe cineva. Presa a vazut si lea luat un interviu...dupa care yo ma intork aks cu acel membru...intr-o casa tipic americaneasca,si un cartier americanesc...ajungand aks el zice ca vrea sa reinfiinteze trupa....sa cante iar....si apoi ne urcam intro masina si mergem dupa membrii trupei sa ii adunam...pana la urma ii convigem pe toti. Se face o conferinta de presa....unul dintre ei declara ceva gresit si il supara pe baterist ... care dupa 2 zile pleaca...si apoi...iar de aici ma sculai :D ... dc stiam ca e trupa pink floyd? pt ca auzem melodile lor in vis

PS:-nu stiu absolut nimik despre pink floyd...am niste melodii doar

- iar cateodata visez ceva ce mi se intampla in realitate

Aku e randu vostru....

Link to comment
Share on other sites

eu am visat ca murisem :blink: , foarte ciudat , efectiv nu eram in stare de nimic , nu puteam sa ma misc , eram undeva pe o masa de operatie , cu tot felul de aparate pe acolo , puteam sa aud si sa vad , dar eu murisem :blink: , si m-am trezit super speriat , si transpirat , am luat o gura de aer si m-am culcat la loc :bananadance2:

Link to comment
Share on other sites

me 2 :D

asta nu mi se pare ceva de care sa fii mandru.. e caracteristic puberilor, in fine...

OT: ultimul vis pe care mi-l amintesc... cineva (drag mie) ma ruga sa ii fac nodul pentru franghie pt ca vroia sa se spanzure si eu i l-am facut... m-am trezit pe la 4 si nu am mai vrut sa adorm...

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca visam in fiecare seara, doar ca nu ne amintim ce am visat intotdeauna sau daca ne amintim uitam in 10 min. dupa ce ne trezim. si ca sa fiu ontopic ultimu vis pe care mi-l amintesc: Eram undeva la sc. cred aveam capul pe banca si auzeam tot ce se intampla in jur dar nu puteam sa ma misc...aveam senzatia ca nu respir si nu puteam sa deschid ochii nici sama misc in nici un fel. A fost atat de realist incat am simtit cum creste panica si am avut senzatia ca am murit, si mi s-a partu ca am fost in starea asta foarte mult timp...M-am trezit pana la urma...eram super panicat si ud leoarca...n-am mai putut sa dorm. Visul asta l-am avut dup-amiaza nu seara.

Link to comment
Share on other sites

nu voi povesti ultimul vis pt ca e chiar sec. dar am avut vreo 3 vise in viata cu o morala care mi-a influentat existenta... din primul am inteles ca "secretul este sa privesc invers", dupa cum imi explicam eu la 3 ani in vis, in sensul de a intelege lucrurile care mi se intampla nu prin prisma viitorului, ci prin prisma amintirilor. din al doilea am inteles ca daca continui sa cred ca nu exista dragoste care sa tina o vesnicie voi ajunge sa parcurg un drum descendent spre Tara de Jos in caruta ratatilor :).

iar in al treilea... cel mai frumos dintre ele... se facea ca ma plimbam prin cartierul in care am copilarit; la un moment dat m-am gandit cum ar fi sa ma intind pe burta deasupra pamantului, mi-am aruncat picioarele in spate in aer si am constatat ca plutesc la orizontala la o distanta de aprox 20 cm de pamant; am inceput sa-mi misc corpul asemeni unui peste si am constatat ca pot sa inaintez... am inceput sa zbor prin aer cu miscarile unui peste prin apa, eram plina de incredere in mine; fericita, descriam prin aer grafice sinusoidale, pana cand la o coborare, m-am lovit cu umarul stang de asfalt. a fost o durere groaznica pe care chiar am simtit-o in tot corpul, am inceput sa sangerez, am avut un mom de ezitare, dupa care mi-am adunat fortele si m-am ridicat si m-am pierdut peste blocuri. concluzia e evidenta - cu suisuri si coborasuri, cu reusite si esecuri, cu fericiri si suferinte, pana la urma imi va fi bine in zborul meu prin viata :)

Link to comment
Share on other sites

eu am avut un vis umed :rolleyes:

Ca de obicei :rofl1:

@on-topic

De obicei, daca ma trezesc treptat, adica dupa ce ies din vis mai stau in pat somnoros, uit visul. :D Dar daca ma trezesc brusc, si ma ridic dintr`o data in picioare si ma duc undeva, atunci imi amintesc visul :D Cum azi`dimineata m`am trezit treptat si foarte greu (al dreq examen la fuckulta), nu mai stiu ce am visat azi`noapte. Stiu doar ca m`o trezit challenge pe la ora 1 cu un sms : Ba in 27 vine barbulesc in bali (un club din oradea), mergem clar ! =))

Link to comment
Share on other sites

asta nu mi se pare ceva de care sa fii mandru.. e caracteristic puberilor, in fine...

inseamna ca n-ai habar despre ce vorbesti ...barbatii pot avea la orice varsta astfel de "vise"...

@last dream a fost ceva urmarire(ma urmarea cineva) si fix cand am ajus sa ma odihnesc m-am trezit :))

Link to comment
Share on other sites

asta nu mi se pare ceva de care sa fii mandru.. e caracteristic puberilor, in fine...

inseamna ca n-ai habar despre ce vorbesti ...barbatii pot avea la orice varsta astfel de "vise"...

@last dream a fost ceva urmarire(ma urmarea cineva) si fix cand am ajus sa ma odihnesc m-am trezit :))

LE: ROFL !!!!! cum am facut duble-post ? o.O

Link to comment
Share on other sites

N-am visat de mult timp dar ultimul il tin si acu minte putin...am visat ca ma duc intr-un cimitir ziua si am dat de o persoana imbracata in alb si mi-a zis ceva de niste barbati inalti...ca ar fi omorat pe nu stiu cine in fine atat tin minte

Link to comment
Share on other sites

iar in al treilea... cel mai frumos dintre ele... se facea ca ma plimbam prin cartierul in care am copilarit; la un moment dat m-am gandit cum ar fi sa ma intind pe burta deasupra pamantului, mi-am aruncat picioarele in spate in aer si am constatat ca plutesc la orizontala la o distanta de aprox 20 cm de pamant; am inceput sa-mi misc corpul asemeni unui peste si am constatat ca pot sa inaintez... am inceput sa zbor prin aer cu miscarile unui peste prin apa, eram plina de incredere in mine; fericita, descriam prin aer grafice sinusoidale, pana cand la o coborare, m-am lovit cu umarul stang de asfalt. a fost o durere groaznica pe care chiar am simtit-o in tot corpul, am inceput sa sangerez, am avut un mom de ezitare, dupa care mi-am adunat fortele si m-am ridicat si m-am pierdut peste blocuri. concluzia e evidenta - cu suisuri si coborasuri, cu reusite si esecuri, cu fericiri si suferinte, pana la urma imi va fi bine in zborul meu prin viata :)

Nice, genu asta de vis il am si eu foarte des.

Ultimu vis de care imi aduc aminte, ma alerga un porc mistretz printr-o curte, avea ceva cu degetele mele de la picioare, ma urcam pe ceva si imi era lene sa-mi ridic picioarele, desi nu patzeam nimik. Porma am zis ceva de genu, visez, ce dreq ma agit atata si m-am trezit.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...