Jump to content
IceMan

Care este modalitatea voastra de a intra in vorba cu o fata/un baiat(in cazul fetelor)?

Care este modalitatea voastra de a intra in vorba cu o fata/un baiat(in cazul fetelor)?  

78 members have voted

  1. 1. Care este modalitatea voastra de a intra in vorba cu o fata/un baiat(in cazul fetelor)?

    • 1. Prin canalele de chat oferite de internet(hi5,mirc,Y!M,etc)
      15
    • 2. Prefer sa o "agat" in persoana (real life)
      50
    • 3. Sunt prea batran/a pentru asa ceva
      4
    • 4. Nu ma intereseaza acest tip de relatii momentan
      4
    • 5. Alta metoda/varianta (specificati care)
      5


Recommended Posts

Am facut acest topic pentru a se continua discutiile care erau offtopic aici. In acest topic puteti dezbate pareri pro/contra hi5, etc. De ce faceti asa si nu invers, de ce crezi ca e mai bine sa te ascunzi in spatele unui monitor, etc.

Votul meu merge variantei nr. 2, am sa revin mai tarziu cu argumente.

Link to comment
Share on other sites

toti zic ca nu agata pe mess sau chestii, dar de ex te intalnesti cu una in disco sau club si intri in vorba cu ea. pun pariu ca majoritatea o intreaba de un ID de messanger ca sa se cunoasca mai bine.

OT: 1 combinat cu 2 :D

Link to comment
Share on other sites

eu am votat 1 dar ma regasesc si-n 2....poate ca unii sunt mai timizi in real life si fetele de obicei nu se prea lasa agatate asa ca e mult mai simplu sa vbesti pe net ....spuneti-mi ca nu e mai simplu sa scrii cuiva ceva pe net decat sa i-o spui in fata ca ma-mpushc (ceva mai intim ca "imi place de tine" )

Link to comment
Share on other sites

Varianta 2...De ce? Fiindca nu-i poti spune unei fete pe mess/mirc "hai sa ne f****"...cand aveam 12-13 ani mai "agatam" fete pe mirc...insa aia era caracteristic varstei respective...odata ce castigi experienta nu mai ai nevoie de mess/mirc sa poti conversa cu o fata despre lucruri intime...

Link to comment
Share on other sites

sunt prea batran pentru asa ceva. a "agatza" o "tipa" e ceva copilaresc.

Daca vrei sa intrii in vorba cu cineva inseamna ca ai un punct comun cu acea persoana (motiv pentru care vrei sa intrii in vorba cu el/ea).

Evident daca e o colega de clasa sau ceva poti sa te duci direct sa vorbesti cu ea dar daca e mai de departe merge si mirc , ym etc.

Pana la urma e vorba de comunicare, nu? Ceea ce se poate face si pe internet.

Link to comment
Share on other sites

Voted : mess/hi5/IRC/chat online etc :D

De ce ? Pentru ca de obicei, de aici incepe tot (daca ai conturi facute pe site`uri gen hi5).

Daca vezi acolo o fata, iti place, dar nu stii unde ai putea`o intalni (ca sa aplici varianta 2), cum faci ? Normal, niste mesaje, ID de mess, continua discutia pe mess, unde ajungi sa o cunosti, sa stii cum gandeste. Si cum zicea si sefu_bancii, e mai usor pe net, pentru ca va desparte distanta, si nu e face 2 face, ca sa te intimidezi, sau mai stiu eu ce.

Dar normal, daca vezi o tipa in club/discoteca/pe strada/scoala/faculta etc, si iti place, normal ca n`o sa mergi acasa si sa zici : "Hai ba sa vad daca n`o gasesc pe Hi5" , ci te bagi in seama cu ea acolo live. Asta daca stii cum sa intri intr`o discutie cu o fata pe care n`o cunosti ! :D

Link to comment
Share on other sites

Un pic de 1 cu 2 adica de exemplu daca sunt in autobuz imi place de o fata intru in vorba cu ea etc...si ii cer idu de mess pentru a ne continua discutia :D

word

trebuia sa votez una asa ca am votat 2 dar si 1 e o buna ocazie

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...