Jump to content
JustDan

Supranaturalul din viata noastra...

Recommended Posts

Buna seara.Mai bine zis noapte buna..Este ora 22:47.Cel putin asa arata pc meu.

Am intrat pe un topic facut de Legacy despre ghosts si aliens.Frumos topic si m-am gandit sa fac si eu unu asemanator.

Povesti/intamplari cu si despre fantome,intamplari ciudate,etc.

O poveste scurta din partea mea si ma bag in pat ca maine am scoala.

Seara...Cred ca era ora 10-11 who cares.Vacanta de vara.Fara scoala a doua zi.Ma duc sa stau in sufragerie putin....Dechid o carte,ma gandesc la ceva...In timp ce stateam linistit aud usa de la balcon cum se deschide si se inchide.Cum tata are obiceiul de a mai manca cate ceva pe la 10-11,am crezut ca e el,asa ca nu m-am deranjat sa vad cine e...Cand vine mama la baie o intreb daca tata a fost pe balcon sa manance ceva...Mama imi spune ca tata doarme de muuuult.De 2 ore si ceva.Si treaba se intamplase cam cu 30 minute inainte...In momentul acela am inghetat si nu am respirat aprox. 5 sec.

Dupa treaba asta au venit altele si m-am minunat si eu de ele.

Planul casei(ca sa va imaginati putin)

++++++++++++Sufragerie

++++++++++++ ^

++++++++++++Hol

Balcon>Bucatarie>^

+++++++++++ V

++++++++++++Hol

++++++++++++ V

++++++++++++Baie< =>Aici a venit mama.

++++++++++++V

++++++++++++Hol

++++++++++++Camera mea<

+++++++++++V

++++++++++++Hol

+Camera parintilor<

++++++++++++V

+++++++++++++Baie(Baia mare)

Obs:Ignorati plusurile.Fiti atenti la >,<,^,V.

Noapte buna.

Link to comment
Share on other sites

Cronici Bizare...trebuia numit topicu

am am avut si yo de astea la viatza mea....tot seara de vara..singur aks 2 zile,,,,logik ca am jucat cs tota ziua.

Jok yo pe la 2 cs...knd aud niste zbiereturi in kasa....cum cineva avea o voce de copil si striga ... zbiera....miam bagat ccolegii in sperieti...nimeni nu a mai vrut sa vina pe la mine...iar aia dp srv ziceam ca am demoni in casa....:|...insa dupa 2 luni am aflat ca era de la termopane..ca cica bate vantu in ele si scot sunete dacice :|...dar yo nu cred asa ceva...bine ca mam mutat...deoarece mia spus mama ka inainte sa cumparam ap. a stat un copil de 12 anii care a murit....bine ca mam mutat..

afn owsdnb ...ma trec sperietii...mi se zbarli paru

Link to comment
Share on other sites

cati ani aveti bay =))) sincer si eu ma sperii noaptea .. ca doar toti suntem gameri si daca mai joci un doom3 :)) sau ceva de jenu clara pulsul la 120 instant ... insa treaba asta se ccreeaza datorita lipsei de cunoastere : noua ne e frica de intuneric : deoarece nu stim ce se ascunde acolo insa nimeni nu e la tine in casa ci doar imaginatia ta :) nb ma duc sa dorm

Link to comment
Share on other sites

cati ani aveti bay =))) sincer si eu ma sperii noaptea .. ca doar toti suntem gameri si daca mai joci un doom3 :)) sau ceva de jenu clara pulsul la 120 instant ... insa treaba asta se ccreeaza datorita lipsei de cunoastere : noua ne e frica de intuneric : deoarece nu stim ce se ascunde acolo insa nimeni nu e la tine in casa ci doar imaginatia ta :) nb ma duc sa dorm

cu mine vb? <_<....dac e asa vb noi maine :D

De la intamplarea aia cu demoni in casa .... ei,demoni,mau pus capatenia lor in lumea reala...sunt ceva ca un becali al lor..bogat cu sufletu...uite aku ii trimit sa zbiere pe la tine...sa imi spui ce ai visat

asta e Raul

asta e Roxana dupa putin Extasy

asta e Radu cu stea in frunte

prietenii de ai mei

bah aku fara baza...se aprinse becul din bucatarie...si yo is la PC de la 7..nu ma mai miscai de atunci...mie frica sa ma duk sa il inchid....sa dea boala` cu topicurile voastre de tot :sef:

ma :yum: astia akuma

Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine povestim despre soariceii din pod de la bunica in timpul noptii? Pare mai realist si eventual mai uman, daca stai sa te gandesti ca soriceii te pot manca in timp ce dormi.

ce bunica,ce timpul noptii...mai e putin si se raspandeste ciuma...iar soarecii is mai multzi decat omaneii dp TeRRA...iar de knd mam mutat aci...cel mai realist mi se par vecini de deasupra care pun la manele la 2-3 nopatea si ma sperie

Link to comment
Share on other sites

Am o relatare interesanta....intr-o seara am ajuns prin Ferentari la o matusa de-a mea ...am plecat in vizita...si am stat vreo 2 3 ore pe la ea si apoi am plecat.....am observat ca pe strada nu mai erau becuri deoarece erau furate......am mers vreo 5 metri si deodata am cazut si ma-m trezit cu o teava in gura(cazusem intr-un canal....avea capacu furat pe fer vechi)insa am avut noroc ca nu era prea mare...am iesit am mers inca vreo 20 de metri si am simti un ant cum a trecut pe lg mine dar nu am vazut nimik......si knd ma-m controlat nu mai aveam telefon,bani,abonament.......deci....e incredibil e ineplicabill... :blink: :D

Link to comment
Share on other sites

Dupa mine...un om rational nu se "sperie" de la asa ceva. Totul are o explicatie logica( care se va afla mai repede sau mai tarziu). Nu am avut si SUNT SIGUR CA NU O SA AM asemenea "patenii" deoarece mintea imi e lucida. Chestii din astea li se pot intampla doar celor care sustin topicul: credeti in Dumnezeu

Sunt de acord cu tine,dar cunosc multe persoane cu aceasi gandire si dupa niste evenimente pur si simplu au cedat....adica le era frica de intuneric and shit

Totul e bine pana e bine.

Link to comment
Share on other sites

Seara...Cred ca era ora 10-11 who cares.Vacanta de vara.Fara scoala a doua zi.Ma duc sa stau in sufragerie putin....Dechid o carte,ma gandesc la ceva...In timp ce stateam linistit aud usa de la balcon cum se deschide si se inchide.Cum tata are obiceiul de a mai manca cate ceva pe la 10-11,am crezut ca e el,asa ca nu m-am deranjat sa vad cine e...Cand vine mama la baie o intreb daca tata a fost pe balcon sa manance ceva...Mama imi spune ca tata doarme de muuuult.De 2 ore si ceva.Si treaba se intamplase cam cu 30 minute inainte...In momentul acela am inghetat si nu am respirat aprox. 5 sec.

Dupa treaba asta au venit altele si m-am minunat si eu de ele.

vezi ca maine e sambata... :D no school. cand m-am uitat la topicul asta credeam ca voi fi surprins placut, dar vad ca nu e cazul.

Cronici Bizare...trebuia numit topicu

am am avut si yo de astea la viatza mea....tot seara de vara..singur aks 2 zile,,,,logik ca am jucat cs tota ziua.

Jok yo pe la 2 cs...knd aud niste zbiereturi in kasa....cum cineva avea o voce de copil si striga ... zbiera....miam bagat ccolegii in sperieti...nimeni nu a mai vrut sa vina pe la mine...iar aia dp srv ziceam ca am demoni in casa....:|...insa dupa 2 luni am aflat ca era de la termopane..ca cica bate vantu in ele si scot sunete dacice :|...dar yo nu cred asa ceva...bine ca mam mutat...deoarece mia spus mama ka inainte sa cumparam ap. a stat un copil de 12 anii care a murit....bine ca mam mutat..

afn owsdnb ...ma trec sperietii...mi se zbarli paru

ce bunica,ce timpul noptii...mai e putin si se raspandeste ciuma...iar soarecii is mai multzi decat omaneii dp TeRRA...iar de knd mam mutat aci...cel mai realist mi se par vecini de deasupra care pun la manele la 2-3 nopatea si ma sperie

vai tu specie rara :rofl1: daca iti arata cineva degetu te sperii si fugi, grow up 8-|

Frica de intuneric, frica de necunoscut difera de la om la om sunt multe chestii care vi se par supranaturale dar aproape orice poate fi explicat.

Link to comment
Share on other sites

Am o relatare interesanta....intr-o seara am ajuns prin Ferentari la o matusa de-a mea ...am plecat in vizita...si am stat vreo 2 3 ore pe la ea si apoi am plecat.....am observat ca pe strada nu mai erau becuri deoarece erau furate......am mers vreo 5 metri si deodata am cazut si ma-m trezit cu o teava in gura(cazusem intr-un canal....avea capacu furat pe fer vechi)insa am avut noroc ca nu era prea mare...am iesit am mers inca vreo 20 de metri si am simti un ant cum a trecut pe lg mine dar nu am vazut nimik......si knd ma-m controlat nu mai aveam telefon,bani,abonament.......deci....e incredibil e ineplicabill... :blink: :D

Alea au fost spiritele din adancuri ( adancurile strazii a.k.a. ghetoo )

@ on topic - Si eu am avut o patzanie tare ciudata.....am ramas intr-o noapte de vara la mine la casa ( casa destul de mare - cu etaj, imensa si cam goala) si a facut intamplarea ca a inceput o furtuna si dintr-o data a fulgerat si a tunat ....in acel moment toate geamurile din casa de la ambele etaje au inceput sa tremure si toate usile din casa s-au deschis.....iar eu mare curajos ..... mi-am pus patura in cap ....pana ce s-a deschis si usa de la camera mea ....iar in acel moment a fugit cred ca-n 2 secunde am fost afara din casa ....si cand m-am uitat pe cer....cerul senin si vant deloc....asa ca mi-au trebuit vreo 2 ore sa intru inapoi in casa....apropo era ora 2 noaptea ....nu s-a mai repetat de atunci

Link to comment
Share on other sites

Alea au fost spiritele din adancuri ( adancurile strazii a.k.a. ghetoo )

@ on topic - Si eu am avut o patzanie tare ciudata.....am ramas intr-o noapte de vara la mine la casa ( casa destul de mare - cu etaj, imensa si cam goala) si a facut intamplarea ca a inceput o furtuna si dintr-o data a fulgerat si a tunat ....in acel moment toate geamurile din casa de la ambele etaje au inceput sa tremure si toate usile din casa s-au deschis.....iar eu mare curajos ..... mi-am pus patura in cap ....pana ce s-a deschis si usa de la camera mea ....iar in acel moment a fugit cred ca-n 2 secunde am fost afara din casa ....si cand m-am uitat pe cer....cerul senin si vant deloc....asa ca mi-au trebuit vreo 2 ore sa intru inapoi in casa....apropo era ora 2 noaptea ....nu s-a mai repetat de atunci

Ba da` departe ai fugit de ti`or trebuit 2 ore sa intri n`apoi in casa ! :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

hai mah ca numa pana la vecina am fugit :D dar si voi ati auzit usa deschizandu-se in casa :> deci e foarte straniu

Hai ba ca atunci (dupa spusele lu` calin si a lu` Gabi), chiar o fost cineva.

Eram mai multi acasa @ Sefu_bancii, aceasi casa, la fel, goala, numa noi in ea. Si stateam mai multi intr`o camera, si pe la 8 dimineata, se aude ceva (Cika), si 2 se ridica, si fug la usa. Si unu dintre ei sec : BA CARE PLM ESTI ACOLO ? Altu : Hai sa coboram jos. Moama curajosi erau, dar daca chiar era cineva, nu`i vedeam eu asa curajosi ! :rofl1:

stranie casa ai ma sefule =)) :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Stateam la calculator, calm, era dupa-amiaza, afara senin... Dintr-o data aud un curent pe coridorul scarii blocului, si cade o rama cu o poza de pe dulap. Am ramas "inghetat" un minut. Am incercat sa ma calmez, sa gandesc rational. Am lasat poza acolo. Cand au venit parintii acasa, m-am uitat cine era in rama. Si spre "fericirea" mea, eram eu. Dupa aia m-am gandit ca poate e un semn, o sa mor, accident... am fost precaut. Cand ma duceam la scoala ma uitam sa nu ma calce o masina, ceva... si cam tot ce nu-mi doream sa se intample, se intampla.

Alta data, cand am deschis dulapul unde tin farfuriile, au cazut spre mine vreo 4, toate pe jos, nici una nu s-a spart, cu toate ca e gresie.

Alta data se aprinde televizorul, se schimba canalul singur... Totul ce trebuie sa fac e sa-mi tin rationamentul si calmul. Totul se rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Stateam la calculator, calm, era dupa-amiaza, afara senin... Dintr-o data aud un curent pe coridorul scarii blocului, si cade o rama cu o poza de pe dulap. Am ramas "inghetat" un minut. Am incercat sa ma calmez, sa gandesc rational. Am lasat poza acolo. Cand au venit parintii acasa, m-am uitat cine era in rama.

Adica vrei sa zici ca pana au venit acasa ai tai ai stat ascuns in dulap ! :rofl1:

Sigur o sa mori ! =))

Link to comment
Share on other sites

Valek ce-ai zis tu e cam ..weird, de ex prietenei mele i-a cazut tabloul de 1 m patrat la 10 cm de cap in timp ce dormea, a intrat intre perete si pat, d-abia incap degetele sa-l scoti d-acolo, oricum te sperie dar nu e nimic ciudat

Link to comment
Share on other sites

hai sa scriu si eu ceva :D

veneam dimineata de la disko.. pe la 5 aprox cu un vecinii mei.venind spre casa.. am obs cum ceva ar' trece prin fata mea ceva alb.n`am zis nimic pana knd sa mai repetat de cate`va ori.atunci le`am zis la baieti daca vad ce a trecut prin fata. au zis k nu au vaz nimic, si le`am zis sa fie atenti. ne uitam noi ce ne uitam atenti si atunci trecuse ceva mai putin stralucitor.. dar ei nu vedeau nimic, numai eu :| . nush ce era dar mi`a ramas bine tiparit in minte :(. e un mister >:)

app.. eram perfect 0k ( nu bausem nimic ) :P

Link to comment
Share on other sites

Valek ce-ai zis tu e cam ..weird, de ex prietenei mele i-a cazut tabloul de 1 m patrat la 10 cm de cap in timp ce dormea, a intrat intre perete si pat, d-abia incap degetele sa-l scoti d-acolo, oricum te sperie dar nu e nimic ciudat

Era cam la 15cm de marginea dulapului, era rama cu suport, deci statea sprijinita pe suportul ala, inclinata spre perete. Cu coltul ochiului am vazut cum "a fost impinsa" invers, si asa a cazut. :unsure:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...