Jump to content
UmbrA^

Credeti in El?

Recommended Posts

Salut lome nu prea am ce face asa k mai dau un topicsor... Credeti in Dumnezeu? Va duceti des la biserica dak credeti in El??? Ati tine post 44 de zile pt El??? Credeti k exista Rai sau Iad??? Credeti k exista the Devol??? Credeti k este El creatorul nostru??? Credeti k El s-a nascut primul??? Credeti k primii oameni au fost Adam si Eva??? kam atat...

1) Eu cred totusi chiar dak nu sunt prea multe dovezi...

2)Sincer sa fiu ma duk cand vin sarbatorile... cateodata la 4-5 ani :))

3)Sa tin post 44 de zile sau cate sunt pt El si sa nu mananc carne... i can't mie imi ajunge sa cred in El..

4)Nu stiu ce sa spun din cate am inteles sar putea sa existe... Toate la timpu lor...

5)Nu stiu sar putea... si nu as vrea sa il intalnesc asa k numai pacutuiti...

6)Nu stiu dak este creatorul nostru... poate k el ne-a creat dar pe dinozaurii cine i-a creat???

7)Nu stiu dak s-a nascut primu nu prea cred... si ne-a creat El pe noi asa pur si simplu dc ne-a fakut oameni si nu extraterestrii??? Poate k nu e singuru Dumnezeu din galaxie...

8)Nu cred asta...

M-am tot gandit de unu singur la intrebarile astea... si am vrut sa mai intreb pe alti sa vad ce parere au... Nu stiu dak nu va place topicu closed adminS... Nu stiu vreau sa vad ce credeti voi sunt foarte curios...

Link to comment
Share on other sites

DA cred. Daca ai citi Biblia ai vedea ca sunt multe motive sa crezi in El, sau daca mergi la biserica dar, nu unde iti canta popa, sau poti sa intri si pe al 2lea site de la sig-ul meu.

uite promit ca o sa scriu si eu o carte cu tot atatea motive sa nu crezi, dar normal ca te ieu dupa biblie, ca deh, asa ai tu un fix in minte :P

nu, nu cred :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...