Jump to content
Lord of round table

Amici sau straini?

Recommended Posts

in mare parte depinde de persoana, uneori raman doar prieteni dar in unele cazuri in care nu o suport... c'est la vie

daca actualul partener va solicita sa terminati relatia de amicitie cu fosul / fosta.. ce faceti?

e un joc psihologic aici... eu incerc foarte mult sa evit acest lucru sau zic voi incerca... desigur evitand cat mai mult persoana respectiva

Link to comment
Share on other sites

pfu :lol: si eu care credeam ca is singurul de isi pune intrebarea asta.

am avut ocazia sa stau mult si sa meditez asupra subiectului asta, am ajuns la concluzia ca depinde de felul in care a decurs relatia si mai ales de cum s-a incheiat...daca unul din parteneri si-a batut joc in mod repetativ de celalalt, nu vad nimic altceva decat prostie si stupiditate in cel care ramane "amic" cu fostul/fosta., asta in cazul in care nu mai are sentimente pentru el/ea.

In caz de, la fel...unul din parteneri si-a batut joc de celalalt si nu mai are sentimente fata de el...dar celalalt inca mai are, ar fi un adevarat chin sa se prefaca, sa isi ascunda sentimentele...asa ca cel mai bine e sa ramana straini.

Iar in caz de e vorba de persoane care PUR si SIMPLU nu se potrivesc, nu vad niciun motiv ca cei doi sa nu ramana amici...asta bineinteles in cazul in care nu s-a ajuns la lucruri nasoale :)

Link to comment
Share on other sites

uhm... cu toti am ramas relativ in rel bune.. mi se pare o aberatie sa eviti pe cineva din motivul asta... asta ar insemna ca mai am issues in ceea ce ii priveste ceea ce nu e cazul. Nu avem de ce sa ne evitam, am fosti cu care mai ies la un suc... toate bune si frumoase.. nu trebuie sa ne dusmanim numai pt faptul ca nu ne-am potrivit ca si cuplu...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...