Jump to content
THuG-Radu

Un roman a spart serverele de la nasa !

Recommended Posts

Un hacker român riscă 54 de ani de închisoare, pentru că a reuşit să pătrundă în reţeaua computerizată a guvernului american, unde a făcut ravagii. Victor Faur, de 26 de ani, a reuşit să acceseze peste 150 de computere ale NASA, Departamentului american al Energiei şi chiar ale Marinei. Pagubele provocate de român au fost estimate la un milion şi jumătate de dolari. Faur a fost arestat în România, la Arad, şi a fost inculpat în Statele Unite.

Potrivit procurorilor americani, el este şeful unui grup de hackeri, WhiteHat Team. Piraţii Internetului au ca obiectiv principal este să intre în reţeaua de computere a guvernului american, considerată cea mai securizată din lume.

Si eu care vorbeam cu el pe IRC si credeam ca-i ceva baietash care se crede mare hacler ! :rofl1:

GG SirVic. Daca nu intra la parnaie, sotto ajunge sus ! ;)

SURSA

Link to comment

Sa va explic cum l-a prins? Tot din prostia lui.

A vrut sa se dea mare pe IRC si si-a facut host pe serverele alora. Avea ceva gen SirVic.nasa.gov .

L-au turnat! Acum cui o sa ii mai fac eu take ?? :hair:

Tocmai planuiam inca unul.. Si nu mai primea op inapoi =))

Link to comment

Chiar credeti ca ala face puscarie???? :D ....el cu toata familia lui sunt deja acolo..casa,masa,masina si servici....nu o sa mai auziti nimic despre el !

nu fi u asa de sigur ;)

care sunteti pe aici mari mircalisti, anu trecut prin iarna a spart 1 din Brasov serveru Undernet si nu a fost X pe Undernet ceva vreme ( cate zile mi se pare ), a primit d0ar 5 ani de inchisoare ca noroku` ;)

sa speram ca nu`l vor aresta si sa prinda un job la NASA >:)

Link to comment

omfg romani astia sunt dati dracului :)) bv noua !! ar trebui sa primeasca premiu Nobel ..nu sa faca parnaie ca ii face pe ingamfatii aia de americani de kkt!!

prea destepti :)

later edit : unde sa isi faca veacu ?unde sa exerseze ce stie? ...aici nare unde asa ca incearca extern...:|si acu face parnaie

Link to comment

ce zicea lumea de a doua limba vorbita la microsoft? romana cumva? de ce presimt ca a doua limba vorbita la nasa e tot romana? :)

felicitari hacker-ului, a spart munca americanilor care se cred atotstiutori...

agree agree and totally agree :D

Felicitari lui :) , dar parca a mai fost o poveste de genu asta <_<

Anywayz , mai mult ca sigur nu va intra la inchisoare ! :)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...