Jump to content
andypopa

Cum va imaginati ca arata un zmeu?

Recommended Posts

As dori sa aflu cum va inchipuiti ca arata un zmeu (personajul negativ din basme).

E o intrebare existentiala de-a mea, si mi-a venit ideea sa postez aici, data fiind marimea comunitatii :)

Personal, mi-am imaginat zmeii ca niste creaturi mari, cu un wingspan de 2-2.5m, aspect organic, imblaniti, nu eleganti, ceva in genul unor liliaci imensi. Viziunea mea a fost shattered, cand, intr-o carte am vazut un zmeu ilustrat ca un taran imens, urat, cu o bata.

Va astept parerile,

Andrei

Link to comment
Share on other sites

Zmeul pentru mine mereu a fost un Fat Frumos mai "intunecat" un tip inalt (minim 2 m ) cu parul lung, dreot si blond (decolorat), ochi reci ca gheata, o fata palida lipsita de cosuri si orice alte semne, musculatura bine proportionata pe intreg corpul, o armura pe cat se poate de scary si o arma cat el de mare.

Link to comment
Share on other sites

Mic in jur de 1,20 m, 3 organe sexuale,un singur ochi,creier mic(subdezvoltat),netuns la subbrat de ani de zile,plin de cosuri gigant si iritat din cauza ca nu a mai folosit after shave,unghii folosite pe post de scobitoari,forari in nas si urechi,fan inrait Copilu minune.

Sau un alt exemplu ar fi Irinel Columbeanu! :D

Have a nice day! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

As dori sa aflu cum va inchipuiti ca arata un zmeu (personajul negativ din basme).

E o intrebare existentiala de-a mea, si mi-a venit ideea sa postez aici, data fiind marimea comunitatii :)

Personal, mi-am imaginat zmeii ca niste creaturi mari, cu un wingspan de 2-2.5m, aspect organic, imblaniti, nu eleganti, ceva in genul unor liliaci imensi.

ei na, chiar intrebare existentiala? wingspan - adica "span-ul" aripilor, adica latimea aripilor desfacute? hihi :P vrei sa-ti pui la avatar un zmeu, dupa ce il faci in photoshop conform sugestiilor noastre? ;;)

imi place viziunea lui qui gon, dar na, zmeul e totusi un personaj mitic romanesc... nu-l preluam din sailor moon acuma. romanii nu si-au inchipuit niciodata blonzi glaciari ca personaje negative, ci bestii dracula looking style, doar ca ceva mai taranesti.

corpul acoperit cu solzi, aripi de liliac rosii, ghiare lungi, ochi rosii, parul negru stralucitor, fata zbarcita, piele maro, nelipsitul buzdugan din mana, cu capul lui fat-frumos prins in el :dontknow: .

Link to comment
Share on other sites

hmm...am auzit si povesti in care un zmeu rapeste o fata de imparat,sau aceasta fuge cu el..la castelul lui si traiesc acolo bla bla...pana la adanci batraneti.. :cool2:

pesrsonal eu vad zmeul un fel de Fat-Frumos al intunericului,care de cele mai multe ori este un personaj negativ :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...