Jump to content
silversky

Kiwi !

Recommended Posts

Un filmuleţ scurt realizat de un student de la "School of Visual Arts" din New York.

Clipul mi se pare genial,e plin de semnificaţii.

"If there is something in your life you wanted to do so much, just do it, The only limitation is the limitation of the mind. Nothing is impossible. Remember we only live once."

"The ultimate goal attainable only through the ultimate sacrifice. To that little Kiwi, flying was not impossible, and worth suicide. That's absolutely brilliant."

Link to comment
Share on other sites

N'am prea inteles partea cand leaga sfoara de bradul ala si il bate in cuie.. :dontknow: :pumn:

nu putea sa zboare si ce sa faca,a ridicat pomii cu sfoara si a batut cuie in stanca sa ramana acolo si a sarit de pe munte.Avea senzatia ca zboara era deasupra pomilor deci zbura.(everything is posible)

foarte frumos dar in acelas timp foarte trist =((

Link to comment
Share on other sites

intotdeauna m-am intrebat de ce in toate povestile din lumea asta cu pui, puii mor (mai putin tweety).

eu zic sa incercam sa privim povestea asta si pozitiv, nu neaparat tragic. orice cadere ne da posibilitatea de a ne inalta din nou. peretii lumii asteia sunt relativi... odata ce-am ajuns pe cel mai inalt pisc, avem doua posibilitati: fie ne multumim sa cadem, fie incercam sa zburam. mai sus, oriunde ar fi sus-ul ala. e de fapt o poveste despre un vis si curajul de a-l implini. macar pentru lacrima invingatorului.

frumoasa metafora a zborului, curajos puiutz. puternice cuie :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...