Jump to content
L!nuX

RDS cumpara C-Zone

Recommended Posts

Inca nu este nimic oficial dar se pare ca RDS <joke>(Random disconnecting Service )</joke>a cumparat C-Zone, in meniul de logare a celor de la C-Zone apare acum FiberLink . Cei de la C-Zone au vandut doar reteaua din Militari , insa asteptam si o sursa oficiala pentru a vedea cat bani , cum v-a merge , etc :D

Link to comment

mishto ;) , eu unu is multumit de rds , de 1 an incoace am avut de 2 ori probleme cu internetu iar una din cele 2 a fost din cauza TVS'ului nu a RDS`ului (TVS e un serviciu de distributie TV in Oradea(cel putin) si aici era Cable Link prin cablu TV adica prin TVS , si 1 data mi`a cazut de la ei , iar odata de la RDS ce stiu eu ce probleme au fost)

so .. gg RDS !!!

Link to comment

RDS cumpara tot...ptr ca in 2007 cand intram in UE nu or sa mai fie legale cablurile pe stalpi si netu o sa

vina pe sub asfalt...ca o conducta de apa/gaze/etc.

Nu numa C-Zone a fost cumparat de RDS...multe retele de cartier au fost cumparate pe sume extraordinare ( retea de ~ 400 oameni 200.000 euro :-O )

Link to comment

mai sincer , eu nu cred ca odata cu finalizarea 'dominatiei' vor lasa asa pur si simplu , soto o sa faca ceva in privinta asta (sa mareasca viteze etc) dar eu is multumit si de viteza actuala pe care o am , 3 downloaduri deodata (de pe retea) toate 1,5 mbps fara sa scada prea mult si cu revenire ;)

so .. eu zic ca va fii mishto

Link to comment

RDS cumpara tot...ptr ca in 2007 cand intram in UE nu or sa mai fie legale cablurile pe stalpi si netu o sa

vina pe sub asfalt...ca o conducta de apa/gaze/etc.

Nu numa C-Zone a fost cumparat de RDS...multe retele de cartier au fost cumparate pe sume extraordinare ( retea de ~ 400 oameni 200.000 euro :-O )

Si retelele wireless vor avea o crestere semnificativa.

In Galati RDS a cumparat zilele trecute majoritatea retelelor de cartier. Am semnat contractul cu ei acum cateva zile. Mi-au dat si telefonie fixa moka si se pare ca o sa vina si cablul TV.

Dupa cum vad eu vor ramane 3 competitori mari pe piata de ISP: RDS, Romtelecom si UPC din care RDS-ul va avea de furca cu Romtelecomul care au o campanie agresiva in presa si televiziune.

La magazin am net de la Romtelecom Adsl 1024Kbps si am primit o scrisoare ca se mareste viteza de 2.5 ori in aceiasi bani. Am zis si eu "saru'mana boierule" :))

Link to comment

Am facut rost de acel mesaj de la un prieten de pe C-Zone. E adevarata treaba. Sunt curios si ce alte retele au fost/urmeaza sa fie cumparate.

http://img76.imageshack.us/my.php?image=untitled1mx7.jpg

Sper ca in cazul in care vor disparea ISP-istii de cartier sa nu schimbe si vitezele de internet, cel putin sa nu le micsoreze chiar asa de mult..

Link to comment

in ultimu timp aproape toate firmele(de net sau de publicitate,nationale sau internationale) incearca sa se extinda.....o vi mostenind de la vreo matusa Tamara bani :rofl1: :rofl1: :rofl1:

in legatura ca au cumparat si C-ZONE bv lor :clap: ,au nevoie de profituri mai mare asa ca fac achizitii importante :right:

Link to comment

Romtelecom e praf. Costa mult, si au ADSL care e limitat la viteza... 1 Mbps, 2,4 Mbps... ma indoiesc ca mai mult de atat vor baga vreodata. Eu la Fiberlink am 50 Mbps la 15 dolari, plus telefon cu 1000 de minute cu RDS si 100 cu RTC si 30 cu mobilele... cand va concura Romtelecom cu asta sa imi ziceti.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...