Jump to content
Dani

S`a nascut

Recommended Posts

Adrian Iovan a filmat nasterea fiului sau

Ieri, la ora 9.23, la Spitalul Filantropia, creatoarea de moda Romanita Iovan a dat nastere prin cezariana, chiar in ziua in care a implinit 42 de ani, unui baietel de 3,200 kg si 51 de cm. Albert Adrian, cum se numeste bebelusul, a primit in primul minut dupa nastere nota APGAR 9, iar dupa cinci minute 10. Medicii spun ca Romanita se simte bine, la fel si copilul, si, in functie de evolutia celor doi in urmatoarele zile, mama si copilul vor putea pleca din spital joi.

Inca de la ora 8.30 Romanita si Adrian si-au facut aparitia, fericiti si in acelasi timp emotionati, pe poarta spitalului, conform programarii facute la medicul Ana Tolea Runcanu. Ei au urcat, tinandu-se de mana, in rezerva amenajata special pentru creatoare. Aici Romanita a fost pregatita pentru a intra in sala de nastere, iar Adrian, imbracat in haine sterile, a asistat la venirea pe lume a copilului, filmand intreg evenimentul. Abia de la ora 9.30, dupa ce s-a asigurat ca sotia lui se simte bine dupa operatie si copilul e in grija medicului pediatru Cornelia Preda, Adrian si-a sunat parintii si prietenii sa le dea vestea cea mare.

Dupa doua ore de la nastere Romanita a iesit de sub anestezie si a vorbit cu Adrian, care i-a aratat primele poze cu copilul. Ea si a ramas pana seara la reanimare si a fost adusa in rezerva ei dupa ora 19.00. Chiar daca pana a doua zi ea nu va alapta copilul, creatoarea e hotarata sa-l hraneasca natural atata vreme cat va avea lapte.

Romanita nu va sta impreuna cu copilul in rezerva, fiind nevoita sa se refaca dupa operatie. Copilul ii va fi adus din trei in trei ore pentru a fi hranit, in rest va sta in salon cu ceilalti nou-nascuti.

Imediat dupa operatia la care a luat parte o echipa formata din patru medici si patru asistente, Adrian ne-a acordat un interviu chiar in rezerva in care va sta Romanita dupa ce va iesi de la reanimare.

"Albert Adrian va ajunge in 2049 presedintele Romaniei"

Libertatea: Care sunt primele impresii, acum ca sunteti tata de baiat? Stiu ca mai aveti o fiica...

Adrian Iovan: Da, mai am o fata de 23 de ani, Irina. Primele impresii... Sunt foarte bucuros ca am un baiat, care s-a impus chiar din primele clipe de viata. A facut ordine cu o voce de presedinte, pentru ca asa cum am mai spus, Albert Adrian va ajunge in 2049 presedintele Romaniei. De ce? Pai, cum in moda nu mai are ce sa faca, iar ca pilot nici atat, pentru ca peste cativa ani totul va fi computerizat, nu i-a mai ramas altceva de facut decat sa ajunga presedinte.

Ati asistat in sala de nasterii pe parcursul intregii interventii. Cum vi s-a parut?

Este o experienta dura pentru un barbat. Ce placere este inainte si prin ce chin treci sa aduci pe lume un copil. Pot spune ca am fost gata, gata sa lesin.

Cum se simte Romanita?

Acum e la reanimare, unde va sta pana pe la ora 19.00 cu perfuzii. Abia cand va iesi de la reanimare va vedea copilul, desi e nerabdatoare sa-l tina in brate. Pana se va intampla acest lucru i-am aratat eu cateva fotografii facute intre timp.

Camera lui Albert este gata?

In mare e gata, dar inca mai se lucreaza la ea, mai sunt cateva finisaje de facut, insa pana cand va veni bebelusul acasa camera va terminata.

Sunteti in concediu. Pana cand?

Pai, am o luna de concediu, conform programarii facute. Ultima cursa a fost la Dubai, unde am facut si cumparaturile pentru copil. -am luat carucior, hainute, biberoane, chiar si suzeta din aur.

Ce cadou i-ati facut Romanitei de ziua ei?

I-am daruit un inel din aur alb cu turcoaze, rubine si perlute.

Cea mai mediatizata familie din Romania

In noaptea de 5 spre 6 octombrie 2005, in casa din cartierul Primaverii a patruns un barbat, Bogdan Iancu. Cateva minute mai tarziu, acesta zacea mort in curtea casei, impuscat de Adrian Iovan. Au urmat zeci de dezbateri legate de actul lui Iovan. Cand lucrurile pareau sa reintre in normal, un alt scandal a izbucnit dupa ce Romanita a fost surprinsa de paparazzi sarutandu-se cu un alt barbat decat sotul ei. Drept urmare, Adrian a cerut un test de paternitate, care sa clarifice lucrurile.

@on Sa traiasca si sa se faca mare :)

Link to comment
Guest lil_green_eyez

Interesanta stirea...oricum ii doresc noului nascut sa le plateasca pacatele parintilor lui...la maturitate sa aiba cel putin aceeasi soarta pe care a avut-o nefericitul care i-o pun...bip Romanitei!

Mah yo nush ce au facut cuplu asta ca nah cum ziceam who cares?Dar la partea cu copilu sa plateasca pt ce greseli o facut parintzii lui :violent: ,esti cumva din varf de deal?

Poate copilu no sa fie ca ei,nu e nici o regula in care scrie ca el o sa le calce pe urme,si daca nu le calca dc ar trebui el sa plateasca pt ce or facut aia ?

Incearca sa faci asa poate iti revii ---> :banghead::banghead::banghead:

Link to comment
Guest lil_green_eyez

Asta este parerea mea si nu mi-o poate schimba un copilas ca tine...Nu cred ca sunt din varf de deal chiar ca tine,poate de la campie!Cat despre "revenit",poate ma ajuti tu?! ;)

ok:d..stii versu nu ?" frate te imping eu de la spate daca nu ai vointza"

Daca eu sunt copilas probabil esti tu prea trecut de vreme,evu mediu ?:D

Anyway asta ii parerea mea ca pana copilu no sa faca ceva rau nu are dc sa fie pedepsit.Fiecare tre sa raspunda pt faptele lui,ce ar fi sa te bage pe tine la inchisoare pt ce o facut sadam?:))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...