Jump to content
Mehico

Tom & Jerry cenzurat

Recommended Posts

N-au treaba una cu alta mah... desi n-ar strica refacerea desenelor )

asha-i ma? nu mai sunt desenele cum erau alta data.. ma refer la Droopy cel mai mult.. looney toones.. t&j desi nu prea mi-au placut.. acuma "piata" e invadata de cheap asian merchandise.. cu desene de-alea in care oamenii au ochii mari si mijcari rapide :)) in plus daca cenzureaza t&j ce au de zis in privinta desenelor alea violente.. cum e dragonball Z..

+ cele mai nasoale desene alea 3D de le mai da pa minimax si alea gen iceage .. madagascar.. etc .. doamne fereste alea nu-s desene.. :D:D:D ....fiindca nu-s desenate :))

in fine treaba asta ar fi mai grava chiar decat traducerea cartoonului :((((

Link to comment

in primu rand nu trebuia sa le traduca in romana,sincer eu de la desene de genu asta am invatat engleza(in general),ganditiva si voi..un copil sta o zi intreaga in fatza TV-ului si se uita la desene,dak e in romana la ce e atent LA ACTIUNE,dak ar fi in engleza ar incerca sa inteleaga ceva de acolo si ar da mai multa atentie limbii care se vb decat prostiile in sine

so......MARE GRESEALA ca leau tradus

Link to comment

in primu rand nu trebuia sa le traduca in romana,sincer eu de la desene de genu asta am invatat engleza(in general),ganditiva si voi..un copil sta o zi intreaga in fatza TV-ului si se uita la desene,dak e in romana la ce e atent LA ACTIUNE,dak ar fi in engleza ar incerca sa inteleaga ceva de acolo si ar da mai multa atentie limbii care se vb decat prostiile in sine

so......MARE GRESEALA ca leau tradus

ai mare dreptate..e o prostie cu tradusu asta :( de cand au inceput sa traduca m-am lasat de deesene animate :(..pana cand mi-am dat seama ca se poate schimba limba :D

Link to comment

E o tampenie. Urmeaza sa-l lipseasca pe Bugs de toate dinamitele si chestiile violente pe care le folosea pentru ca instiga la violenta. Mintea unora e foarte statica, lipsita de orice imaginatie. Mare pacat. Am crescut cu astfel de desene animate. Am colectii peste colectii de looney tunes. Oricum, ii copatimesc pe cei care cresc acum cu Cartoon Network-ul de acum sau alte tampenii de canale de desene animate, anime sau alte porcarii.

Link to comment

say that again..

cum schimbi limba?

1. daca ai televiziune privata prin satelit cu antenuta personala si decodor e foarte simplu :D intri in meniu dai language si poti alege limba in care sa vorbeasca si limba in care sa fie subtitrarea (daca vrei)

2. daca ai cablu normal schimbi setarea la tv de pe stereo pe mono (merge numa pe televizoarele mai noi si performante) si se schimba limba in engleza (cel putzin asa e la mine in brasov)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...