Jump to content
Danny

Romania

Recommended Posts

nu ma mai mira absolut nimic, cand a inceput cel mai stomatOlog intre muzicieni cu chestile astea a meritat sa ma intreb "asta chiar nu isi da seama ce penibil ii cu muzica lui furata?" ( e vb de costi ionitza ) acum e o moda sa copiezi artisti de dincolo incepand de la simplu ( trupa de circ ) pana la pepe care se vrea mark anthony cu miky aka jlo de romania.

cat despre muzica romaneasca pot spune 1 singur lucru: cei care merita cu adevarat sa fie ascultati nu au loc nici la radio nici la tv de gloata de blonde si baieti frumosi care danseaza dupa coregrafia lui crbl si la sfarsitul videoclipului sunt jumate dezbracati

Link to comment
Share on other sites

Wow si mie care imi placea mel :( .Eh chiar si asha...TRAIM IN ROMANIA.Park si mel aceea de la Fly Project - Raisa(cred k asha se numea) a fost copiata.Oricum si la manele(ascult manele) se copiaza mult(BANI,GAGICI,BANI,BAROSANI).Ascult o manea peste 2 zile vine "X" pe mess si imi da alta ,care tot trebuie sa aiba versuri cu "bani"si "gagici".Sad :( .Dar ce sa faci?Fam'u asc manele si din moment ce pc-ul e "radioul" nostru k sa ii zic asha ascult si eu k doar nu sunt surd :error: .

LE: Oh am uitat de bautura(la manele ma refer).

Link to comment
Share on other sites

La cata muzica romaneasca ascult; putea sa cante si dupa Michael Jackson. ca tot habar n-aveam.

Valoarea muzicii romanesti = 0 (zero)

Ca bine zici mah , daca gadila la ureche nu ma intere cine o canta =)) chef de beut si adrenalina sa fie :beer:

Link to comment
Share on other sites

mai...sunt mai multe variante :

1.au facut o melodie lafel fara sa stie (asta nu o cred nici macar eu)

2.s-au inteles ele (nici asta nu cred)

3.despina vandi a plagiat ? (eh...asta-i buna)

si 4.sa gandit Cristina Rus ca oricum p artista aia nu o asculta nimeni si...

Aberez...hai lasa...c conteaza e ca "romania este tzara unde niciodata ,nimic, nu se intampla"

Link to comment
Share on other sites

Traiasca Vama Veche, Voltaj si Parazitii ...

Care Vama Veche? :lol: Nu stu' parerea mea am spus-o mai sus. Pareri de genul "Nu toti sunt asa, X si Y sunt singurii care nu plagiaza, sunt vechi, sunt..." nu ma incalzesc <_< ... Asta e parerea unora care mai asculta X din muz romaneasca. Nu va condamn, dar nici nu va dau dreptate. In fine... Muzica din Romania (da da si cea pe care o canta veteranii) nu prea are cum sa fie originala 100%. Influente din afara au fost si vor exista.... transformandu-se in plagiat voit sau nevoit...

P.S. sa fie artistii din "fosta" vama veche cei care au spus ca urineaza pe vama (regiune)? Da... ce comportament de oameni buni de luat in seama....Da... :ceuameni:

Imi cer scuze pt limbaj dar simteam ca trebuie amintit si aspectul acesta.

Link to comment
Share on other sites

INSPIRAT ??? frate melodia e identica (doar ca e in romana) ...ce draq...deci... :cussing: jos cu ea... :hanged:

LOOLL.....deci... :cussing: ...revolutieee :cussing: :hanged:

^_^

Robert are dreptate. Toti artistii se inspira de undeva, fie ca stiu fie ca nu stiu. Putine melodii ies asa..originale, fara influente de nicaieri. In rest, aude artistul o melodie, un beat (se citeste bit nu beat ca nu vb de betivani :lol: ), il mai fredoneaza de 2-3 ori, mai modifica ceva, ii spune colegului, mai modifica si ala ceva si iese melodiaaa...

Link to comment
Share on other sites

Da ma... nu stiati... ca e copiata dupa Despina.Imediat ce am ascultat mel. lu Rus p Klumea...mi-am amintit de despina..cam imi place de ea si am muulte mel de al ei.Cine credeti ca ia trimis lu maruta mel Despinei...si cine credeti ca la pus sa se ia de Rus. YO!!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...