Jump to content
Danny

Romania

Recommended Posts

<_< Ce bine ca am renuntat la a asculta muzica romaneasca de orice gen ("dens", "roc", "hip-tzop").... -_-

Am ascultat 1 minut si jumatate si deja ma gandeam cine canta... Am aflat ca fosta BLONDA o canta....

Stie cineva sa traduca? sa vedem daca si versurile sunt la fel. Ca melodia nu mai trebuie sa intreb....

P.S. Oameni buni!!! Wake UP!! Lasati prostia jijica si muzica romaneasca (orice gen).....

Link to comment
Share on other sites

ooo vaishamar de tzara asta ! plagiatori nesuferiti ! nu suport melodiile romanesti .... ohh ce prosti ... cristina rus ,vaishamar de ea ...

ooo vaishamar de tzara asta ! plagiatori nesuferiti ! nu suport melodiile romanesti .... ohh ce prosti ... cristina rus ,vaishamar de ea ...

Link to comment
Share on other sites

Ce bine ca am renuntat la a asculta muzica romaneasca de orice gen ("dens", "roc", "hip-tzop")...

@robert ... nu generaliza pt toata muzica romaneasca , de exemplu sunt formatii romanesti gen holograf, iris, cargo , trooper :x ... care nu cred k vor ajunge sa copieze o melodie ... datorita lor muzica romaneasca inca mai este ascultata ...

-- si ca sa nu fiu offtopic ... pacat k sunt cei ca gutza & co , cristina rus chiar nu ma asteptam ( nu ca as fi fan , dar ... pana mea , ce nu face omu pt a scoate un hit ) ... care au "rolul" de asa zishi artisti , kit k nu si`l merita catushi de putin ...

Trooper ruullzz :D

Link to comment
Share on other sites

.... ca si multi altii de altfel... " Boschetarii' " au fost acum cativa ani intr-un exemplu elocvent ca asta. Ei au copiat mel+versuri din cate imi aduc aminte.

@k1nd3r: daca am altceva mai bun pt ce sa raman la ceva ce e romanesc. Chiar si cele mentionate de tine nu inseamna ca sunt curate. Niciodata sa nu spui niciodata. Nu am vazut pana acum un "artist" roman sa fie original in creatie si sa mai aiba succes in afara pe deasupra. Nu exista asa ceva. Vizavi de Iris, stiu ca aveam un .mp3 in care era o melodie de-a lor si cea pe care au copiat-o. Sa ma uit, poate o mai gasesc. Era o formatie de rock de la noi in orice caz.... Si una cu "vechime" inca....

L.E. dupa un mic search pe google am gasit asta Nu e un argument destul de bun la ceea ce am zis?

Link to comment
Share on other sites

.... ca si multi altii de altfel... " Boschetarii' " au fost acum cativa ani intr-un exemplu elocvent ca asta. Ei au copiat mel+versuri din cate imi aduc aminte.

@k1nd3r: daca am altceva mai bun pt ce sa raman la ceva ce e romanesc. Chiar si cele mentionate de tine nu inseamna ca sunt curate. Niciodata sa nu spui niciodata. Nu am vazut pana acum un "artist" roman sa fie original in creatie si sa mai aiba succes in afara pe deasupra. Nu exista asa ceva. Vizavi de Iris, stiu ca aveam un .mp3 in care era o melodie de-a lor si cea pe care au copiat-o. Sa ma uit, poate o mai gasesc. Era o formatie de rock de la noi.... Si una cu "vechime" inca....

Iti spun care sunt "artistii" romani originali.

Cei old-school si cei care canta si acuma populara. :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Danny cu cei care canta muzica populara sunt de acord cu tine, cu cei "old school" nu sunt. Toti sunt la fel indiferent de vechimea pe scena muzicala de la noi. Intra pe link-ul care l-am pus mai sus.

@Qui-Gon Jinn: :P nu asa se zice acum? "haus" "rep" "roc" :lol: O tara de analfabeti.....

Link to comment
Share on other sites

Danny cu cei care canta muzica populara sunt de acord cu tine, cu cei "old school" nu sunt. Toti sunt la fel indiferent de vechimea pe scena muzicala de la noi. Intra pe link-ul care l-am pus mai sus.

@Qui-Gon Jinn: :P nu asa se zice acum? "haus" "rep" "roc" :lol: O tara de analfabeti.....

Err , doamne ce comentarii mai sunt si acolo.

And what do i see. Iris copiaza , chiar nu ma asteptam de la ei. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest LufTbiLd*SS

Sunt multe melodii copiate. Cele populare..hmm...taote seamana intre ele si versurile sunt cam aceleasi peste tot, m-am dus in deal, m-am dus in vale...unele difera intr-adevar.

Dj Sky - we were ment to be toghether cu Fly Project - raisa, ahahahaha cate nesimtire copiat total =))), schimbat un pic tempo

Link to comment
Share on other sites

Nu se duce de rapa Romania pentru un plagiat;oricum e la moda pe mapamond plagiatul,mai un remix,mai schimbam putin linia melodica,mai taiem de aici,mai punem cate ceva si gata.

Astea sunt chestii subtiri fata de tunurile de milioane si miliarde.

Oricum daca in lume se poarta,la noi de ce nu, doar traim in tara tuturor posibilitatilor!!! :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Guest LufTbiLd*SS

Nu se duce de rapa Romania pentru un plagiat;oricum e la moda pe mapamond plagiatul,mai un remix,mai schimbam putin linia melodica,mai taiem de aici,mai punem cate ceva si gata.

Astea sunt chestii subtiri fata de tunurile de milioane si miliarde.

Oricum daca in lume se poarta,la noi de ce nu, doar traim in tara tuturor posibilitatilor!!! :rofl1:

Lasa tunurile alea, anu trecut, un director de la CFR a cumparat insecticide, barci, costume de scafandru de multe miliarde de lei !! CE FACEA CFR-UL CU INSECTICIDE BARCI SI COSTUME DE SCAFANDRU :)))) :lol: ^_^??????

Link to comment
Share on other sites

Ia terminati voi cu aberatiile? spuneti-mi cati dintre voi i-ati cumaparat albumul si acolo nu scrie ca este o prelucrare? Poate fi facut 100% legal...deci...puneti o poza cu coperta cd-ului in care este trecut compozitorul ...si mai discutam...ok?

Link to comment
Share on other sites

Ia terminati voi cu aberatiile? spuneti-mi cati dintre voi i-ati cumaparat albumul si acolo nu scrie ca este o prelucrare? Poate fi facut 100% legal...deci...puneti o poza cu coperta cd-ului in care este trecut compozitorul ...si mai discutam...ok?

word .... gg SeBi ... incepi sa ma uimesti .. spre bine :D

Ce mai conteaza ... e democratie fiecare face ce vrea , fiecare asculta ce vrea . Nu inteleg dc va agitati atata din cauza asta . Va obliga cineva sa o asc ? Nu puteti dormi noaptea din cauza asta ?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...