Jump to content
MontBlank

Aqua Land

Recommended Posts

user posted image

RISC. Aqua Landul din Otopeni pare, la prima vedere, un paradis al distractiei de vara, unde copiii nostri se bucura la maximum de toboganele care ii arunca in apa.

Ceea ce nu stiu parintii, insa, este faptul ca odraslele lor sunt in permanenta expuse pericolelor din cauza reparatiilor superficiale facute la stalpii care sustin toboganele. Asa cum se poate vedea in imaginile surprinse de reporterii "Averea", legaturile dintre pilonii de sustinere si tobogane sunt "mancate" de apa care se prelinge pe stalpi, iar sudurile nu par sa fie cele mai sigure, mai ales ca o asemenea constructie are o greutate semnificativa. Asadar, inainte sa va trimiteti copiii la distractia din Otopeni, mai "studiati" o data imaginile din ziarul nostru.

user posted image

user posted image

Pe treptele care te conduc catre tobogane ai sanse mari sa te alegi cu o gaura in talpa. Asta pentru ca cei care ar trebui sa vegheze la siguranta vizitatorilor au uitat sa mai bata cateva ciocane in cuiele care rasar din scanduri. Mai mult, distanta dintre capatul toboganelor si zidurile bazinelor este foarte mica, situatie foarte periculoasa pentru cei care au "norocul" sa prinda o viteza mai mare.

Preturi piperate

La sfarsit de saptamana, pretul unui bilet de intrare pentru adulti este de 350.000 de lei vechi, iar pentru copii este de 250.000. Pentru bugetari, spre exemplu, biletele de intrare costa enorm, tinand cont de faptul ca o sticla de suc la 0,5 litri costa, in interiorul complexului, 40.000 lei vechi.

Sursa: Editia Speciala

Link to comment

Aqua Magic

Aqua Magic este cel mai modern parc acvatic de pe litoralul Marii Negre, ce se întinde pe o suprafata de 2 hectare.

Toboganele, piscinele pentru adulti si copii, caderile de apa, bazinele, restaurantele, barurile, fast-food-urile si magazinele de suveniruri transforma parcul într-una dintre cele mai vizitate zone de agrement din România.

user posted image

Favoritul meu tobogan: Black Hole. Anu trecut am fost cu niste prieteni si am reusit sa ne oprim in tobogan, astfel am oprit "circulatia" pentru ceva secunde bune.

Link to comment

Monty, question.

Platesti intrarea, dupa care platesti la fiecare topogan pe care vrei sa te dai ? tongue.gif

Ca am fost intr`un parc de distractii in Italia (GardaLand), si acolo plateai intrarea, si te dadeai pe ce vroiai, de cate ori vroiai ! biggrin.gif

si la aqua magic e la fel, platesti odata si stai toata ziua, te dai in ce vrei. cu toate ca sunt din constanta, n-am fost la aqua magic decat de vreo 4 ori. oricum de fiecare data m-am distrat copios, iar topoganele sunt perfect aigurate.

Link to comment

Pana la 18:00 au program astia de la Aqua Magic. Cum a zis si Zeal, platesti 1 data si te dai cat vrei tu. Ca sa nu cumparati din Aqua Magic suc, apa sau bere, va sugerez sa cumparati de la un magazin. Puneti bunatatile intr-un rucsac si le acoperiti cu niste prosoape e voila...economisiti bani smile.gif

Link to comment

Nu mi-a placut Aqua Magic si am fost in anul cand s-a deschis. Platesti intrarea si atat, mai dai bani doar pe suc si mancare daca vrei.

Era prost facut. Aluneci in prostie pe dalele alea de le-am pus pe jos, cadeau cate 3 oameni pe secunda. Personalul era sictirit de atunci si mai cate injurau daca intarziai in apa sau ceva. Nu are atatea chestii marfa in el, e misto doar prima oara.

Nu se compara cu parcuri de distractie din strainatate, unde toti sunt zambitori. In Eurodisney cand intri uiti de orice altceva, e numai muzica, veselie, voie buna, parca e complet alta lume. Nu pt ca ar fi mickey mouse , ci pt ca e data atentie la detalii si la satisfacerea clientului. De ex francezii au rotunjit pana si barele de la balustrada si nu exista aproape nimic in care sa te lovesti sau zgarii, pe cand la noi, cum zicea si in articolul de mai sus, ies cuie si alte prostii ruginite intr-un loc unde umbli dezbracat.

Link to comment

Nu mi-a placut Aqua Magic si am fost in anul cand s-a deschis. Platesti intrarea si atat, mai dai bani doar pe suc si mancare daca vrei.

Era prost facut. Aluneci in prostie pe dalele alea de le-am pus pe jos, cadeau cate 3 oameni pe secunda. Personalul era sictirit de atunci si mai cate injurau daca intarziai in apa sau ceva. Nu are atatea chestii marfa in el, e misto doar prima oara.

Nu se compara cu parcuri de distractie din strainatate, unde toti sunt zambitori. In Eurodisney cand intri uiti de orice altceva, e numai muzica, veselie, voie buna, parca e complet alta lume. Nu pt ca ar fi mickey mouse , ci pt ca e data atentie la detalii si la satisfacerea clientului. De ex francezii au rotunjit pana si barele de la balustrada si nu exista aproape nimic in care sa te lovesti sau zgarii, pe cand la noi, cum zicea si in articolul de mai sus, ies cuie si alte prostii ruginite intr-un loc unde umbli dezbracat.

si inca o data ies la iveala diferentele intre conditiile din romania si cele din occident ... of doamne sad.gifsad.gif

Link to comment

hmmm e destul . eu stau la mare , dar sincer nu imi place deloc aqua magic . in parcul acvatic au murit si 2 oameni (1 in cunosteam)

Mi se pare 300-350 pt copii si 400-450 pt adulti . nu stiu sigur wink.gif

EDIT : Mont si inca se mai intinde vreo 1 km . se construiesc acum topogane noi wink.gif

Nu conteaza, vara asta tot ma duc p`acolo ! biggrin.gif

Watch` out, cause Radu`s cominnnnnn` 24.gif

Deci un pretz de intrare la aqua magic ? huh.gif

Link to comment

omg . pai poate 1 om sufera de boala aia ( forgot the name crybaby2.gif ) si e mai mic de 1.5 metrii . sau exact . ii de pe gratis????????

THG-Radu : Nu itzi recomand sa te duci dar daca totusi vrei sa te duci sa mananci inainte sa te duci acolo pt ca sucul , mancare sunt scumpe tiphat.gif .

Mai bine t duci in strainatate la Aqua Magic decat sa te duci in romania si sa itzi rupi gatul pe acolo .

Link to comment

omg . pai poate 1 om sufera de boala aia ( forgot the name crybaby2.gif ) si e mai mic de 1.5 metrii . sau exact . ii de pe gratis????????

Mai bine t duci in strainatate la Aqua Magic decat sa te duci in romania si sa itzi rupi gatul pe acolo .

oh great one, nush dc as pune si pariu ca n-ai fost in nici unul din acele locuri, in fine, spui doar prostii, om cu boala sub 1.5m hahahahhahahahahahaah 24.gif

on topic-e fun in cta, dar a 2 -a oara nu te duci cu aceeasi placere..

Link to comment
Guest BmxMike

S-au sters pozele de la inceput...Ok deci aqua land din otopeni nu e bun... altul mai este in bucuresti?sau un strand ceva?ca....cu caldura asta ar fii placut sa ne racorim :D...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...