Jump to content
Trayus

Clasament - lamurire va rog

Recommended Posts

S-u disputat niste meciuri - no matter unde,dar pe serverele Link sigur.Avem asa:

Khelo-Isome 10-2

Isome -Trayus 10-5

Trayus - Khelo 10-7

Mai departe se califica primii 2 clasati.Dilema mare este cine merge pe locul 1 si cine merge pe 2.Al 3-lea iese din discutie.

Sant pareri impartite.Unii zic asa - Khelo merge pe primul loc datorita golaverajului.

Eu zic asa - Trayus merge pe primul loc datorita rezultatului direct intre el si Khelo.

As ruga pe cei care nu stiu sa se abtina.Topicul va fi inchis curand.

PS - Am apelat la aceasta cale pentru ca astept raspunsuri impartiale de la cei care stiu sa faca un clasament corect.

Multumiri!!!

Link to comment
Share on other sites

yeah, khelo 1, trayus pe 2, isome pe 3. nu are cum sa se faca departajarea la meciul direct intre 2 jucatori, atata timp cat 3 sunt la egalitate de puncte. daca primii 2 erau la egalitate de puncte si golaveraj, se facea departajarea prin meciul direct dintre cei 2. altfel este ilogic.

Link to comment
Share on other sites

la ce joc e asta?JA?ce cauta la diverse, din cate stiu aveti sectiunea voastra

daca se poate un global mod sa o mute

bre, este ceruta o parere, nu conteaza la ce ... daca ti-e lene sa faci clasamentul si sa iti dai cuvantul mai bine taci.

Link to comment
Share on other sites

la ce joc e asta?JA?ce cauta la diverse, din cate stiu aveti sectiunea voastra

daca se poate un global mod sa o mute

Discutii despre aproape orice - exceptie facand lucrurile imorale, ilegale sau care ingrasa...

Deci e ON.Va fi mutat dupa ce mai multa lume isi va spune parerea.

Link to comment
Share on other sites

1. Khelo

2. Trayus

3. Isome

^asta as alege daca nu as sti cine e Khelo

Dar El fiind...stiti cu totii.....Trayus a facut ceva greu de realizat... Desi si el e om si mananca si el acceasi mancare... so tot Khelo ia locul 1

Link to comment
Share on other sites

sunteti culmea ... am mai explicat de cateva ori :| ...

departajare in caz de egalitate la pct:

Prima data golaverajul

Daca dupa golaveraj jucatorii inca sunt egali din punct de vedere al fargurilor se mai face o departajare prin meciul direct

Dar cum Khelo are avantaj la golaveraj .. el trece pe primul loc ... a doua departajare ne mai fiind necesara ....

WTF IS SO DAMN HARD TO GET??!?!?!....

sry tray da' asta-i situatia...

Khelo loc1

Trayus loc2

Isome loc3

gl in continuare

ps:pt aia care vb aiurea... in aceasta competitie ideea era k se face clasament k la fotbal intr-o liga ... de-asta cerea tray mai multe pareri

Link to comment
Share on other sites

Guest wynne

Khelo-Isome 10-2

Isome -Trayus 10-5

Trayus - Khelo 10-7

Khelo merita sa fie primul, dupa parerea mea. In meciul cu Trayus diferenta e mica. In plus, l-a batut pe Isome cu 10-2, iar Isome l-a batut pe Trayus...

Link to comment
Share on other sites

Ca sa va dau un exemplu CONCRET dragii mei.Preliminariile CM 2006 Grupa 1

Situatia a fost asa:

Olanda --12 jocuri/10 victorii/0 infrangeri/2 egaluri/golaveraj 27-3/32 de puncte

Cehia --12 jocuri/9 victorii/3 infrangeri//0 egaluri/golaveraj 35-12/27 de puncte

Romania --12 jocuri/8 victorii/3 infrangeri/1 egal/golaveraj 20-10/25 de puncte.

Toata lumea stie ca noi daca castigam cu Armenia ne calificam la baraj.Faceam tot 27 de puncte ca si Cehia si ne calificam datorita rezultatelor din meciurile directe cu scorul general de 2-1.Daca noi castigam in Armenia cu 2-1(singurul meci egal al nostru) situatia ar fi fost asa:

Olanda --12 jocuri/10 victorii/0 infrangeri/2 egaluri/golaveraj 27-3/32 de puncte

Romania --12 jocuri/9 victorii/3 infrangeri/0 egaluri/golaveraj 21-10/27 de puncte.

Cehia --12 jocuri/9 victorii/3 infrangeri//0 egaluri/golaveraj 35-12/27 de puncte

Observam ca Cehia are acelasi numar de victorii,egaluri si infrangeri.Cehii sant net superiori la golaveraj,dar noi am fi fost peste ei datorita meciurilor directe.

Link cu clasament il gasiti aici:

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/cup...=34&viewCat=491

Link to comment
Share on other sites

totul depinde de care este primul CRITERIU DE DEPARTAJARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! da-o incolo de treaba tray ... exagerezi deja ... te-am intrebat si ai zis cu gura ta .. sau ma rog ai scris cu mana ta .... primul criteriu este golaverajul prin urmare ... dupa prima departajare pe golaveraj khelo primul tu second ...

end this cos it's going no where..

se ia un criteriu apoi altul apoi altul .... si cum golaverajul este primul ... khelo e avantajat deci loc 1... nu mai conteaza ordinea la celelalte ...

sry again dude .. nush ce sa-ti mai zik k sa te lamuresc, eventual imi dai nr tau de fix si te sun k sa vb mai mult smile.gif)

nb ppl...

Link to comment
Share on other sites

totul depinde de care este primul CRITERIU DE DEPARTAJARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! da-o incolo de treaba tray ... exagerezi deja ... te-am intrebat si ai zis cu gura ta .. sau ma rog ai scris cu mana ta .... primul criteriu este golaverajul prin urmare ... dupa prima departajare pe golaveraj khelo primul tu second ...

end this cos it's going no where..

se ia un criteriu apoi altul apoi altul .... si cum golaverajul este primul ... khelo e avantajat deci loc 1... nu mai conteaza ordinea la celelalte ...

sry again dude .. nush ce sa-ti mai zik k sa te lamuresc, eventual imi dai nr tau de fix si te sun k sa vb mai mult smile.gif)

nb ppl...

Mai uita-te inca o data mai sus Magus.Nu exagerez deloc,am pus un exemplu clar.

Link to comment
Share on other sites

In exemplul "CONCRET" intra in discutie doar 2 echipe ( Romania si Cehia ), pe cand in primul tau post din acest thread intervin 3 "echipe"...

Primul criteriu de departajare sunt disputele directe (in exemplul cu 2 echipe, avantajul il are Romania - in cazul in care invingeam Armenia).

In cazul cu cele 3 "echipe", khelo, trayus, isome, nu mai poate fi vorba de acest criteriu de departajare (dispute directe), ci se va lua in considerare golaverajul ( toate acumuland un nr egal de puncte): khelo 1, trayus pe 2, isome pe 3.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred,in cazul cu 3 care au acelasi punctaj,ca primul criteriu de departajare este rezultatul meciurilor,pentru a-i determina pe primii 2 calificati,cel care are cel mai slab rezultat este eliminat..Apoi,pentru a determina pe cel de pe prima pozitie,rezultatul direct dintre cei 2.Daca este egal,diferenta o face golaverajul.Daca si la Golaveraj este egalitate....se rejoaca meciul intre cei 2.

Mentionez ca in situatia de fata in Optimi merg mai departe primii 2.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca media conteaza , pentru ca fiecare avem zile proaste. Plus ca notiunea de meci direct nu a existat pana acum in ja si nu e prezenta in reguli. Regula competitiei specifica ca regulile , unde nu sunt specificate explicit , sunt ca in liga clanurilor. In liga clanurilor departajarea se face pe golaveraj , notiunea de meci direct nu exista.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...