Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

World of Warcraft

Site oficial: World of Warcraft

Site european: World of Warcraft EU

Istorie:

World of Warcraft (prescurtat WoW) este un Massively Multiplayer Online Role-Playing game (MMORPG) creat de Blizzard Entertainment. Este al patrulea joc din seria Warcraft, excluzând expansion pack-urile ?i Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Jocurile Warcraft sunt situate într-un univers numit Warcraft, o lume fantastic? introdus? de jocul Warcraft: Orcs and Humans în 1994. World of Warcraft este situat în Azeroth, patru ani dup? evenimentele concluzionate în Warcraft III: The Frozen Throne. Odat? cu apari?ia expansion-ului The Burning Crusade, Outland poate fi explorat. World of Warcraft a s?rb?torit a X-a aniversare a universului Warcraft.

De?i la început jocul a fost încetinit de probleme de stabilitate si performan??, a devenit rapid cel mai popular MMORPG bazat pe plat? lunar?. In 2008 Blizzard Entertainment a anun?at c? num?rul de juc?tori activi, care pl?tesc "la zi", a trecut de 11,5 milioane.

Screenshots:

WoW EU Screenshots

WoW Screenshots

Trailers:

World of Warcraft

Burning Crusade

Wrath of the Lich King

link

System requirements

OS: Windows XP, Windows Vista or Windows 7 (32- & 64-bit supported)

CPU: Intel Pentium 4 or AMD Athlon XP 1500+ 1300 MHz

RAM: 512 MB or more of RAM (1 GB for Vista Users)

VIDEO: 32 MB 3D video card with Hardware T&L or better

HDD 15 GB free HD space

INET CON: Broadband Internet connection

Wallpapers:

WoW US

WoW EU

Edited by Stalk3r
Link to comment

Ok eu momentan sunt in duskwood(la intrare) sunt niste lupi de lvl 28 care au un drop foarte bun(o sabie care valoreaza 51s) deci mai raman aici pana fac 20g sa invat horse riding(acum am 16).Dup-aia o sa incerc sa ma duc in tanarus...dar apare alta problema.Cum ajung acolo? blink.gif

Link to comment

Nu vreau neeapart XP...ma intereseaza gold pentru ca vreau sa imi iau mount,dup-aia o sa ma gandesc si la XP.

Frecventezi Batlle Grounds? Cu cat cresti in rank o sa ai discount pentru mount. Ti-am recomandat instanta Scarlet Monastery pentru ca, daca esti warrior acolo pica niste iteme super, de notat ar fi un topor si niste shoulder armor. Ca sa imi pice shoulder armurile alea am facut de vreo 20 ori instanta aia.Cand ajungi level 60 te bagi in Battle ground pana ajungi High Warlord, poti sa te duci si in arena din Booty Bay, si sa incerci sa iei comoara din chest. Si cand apare un raid pe la Onyxia sau Ragnaros(mai ales la Ragnaros, ca poate te faci cu Ragnaros Hand of Sulfuras), iti iei un ranged weapon si te duci cu aia care fac raidu. Merge si un raid pe o capitala if u have the guts.

Noroc tiphat.gif

Link to comment

Astazi am reusit si eu sa imi iau mountul de la un tip super de treaba care mi l-a vandut cu 50g pt ca nu mai avea nevoie de el! Deci am facut o afacere mai mult decat avantajoasa pentru mine! tongue.gif

Momentan sunt in booty bay...dar vreau sa va intreb ceva: Care este cea mai buna zona pentru lvl 40?

Toata lumea spune ''vino in blasted ca e super bine'',e adevarat ca e bine dar cea mai mica creatura de acolo are lvl45,ce sa mai zic despre celelalte.

Eu am intrat cu WoW in lumea MMORPG si de-aia am niste lenamuriri care nu ar trebui sa fie la lvl meu,dar lumea invata! hello2.gif

Link to comment

Lol Wagram smile.gif

Pentru cei care acum intra in WoW, exista 2 situri foarte bine documentate (sunt mai multe dar astea sunt cele mai frecventate) unde poti sa gasesti raspuns cam la orice intrebare referitoare la joc. De la nivelul monstrilor intr-o zona, la profesii si drop rate.

Siturile sunt www.thotbott.com si wow.allakhazam.com

De asemenea in cazul in care o sa vreti customizare a interfetei sau un add-on pentru o clasa sau alta sau pentru a usura accesul la diverse comenzi, un foarte bun site este www.curse-gaming.com.

Link to comment

si hai sa ne laudam ... eu am avut 1 warrior (human) de lvl 170

dupa aceea sa dat rr la bd (si din pacate sa scazut exp. ) iar acum am 1 druid de lvl 60 (night elf ) si acum imi fac iarasi 1 warrior momentan lvl 23 pe asta voi ? ce lvl aveti smile.gif (sv este din vaslui ) atat pot sa spun despre el

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...