Jump to content
axelutz3

Anunt: Deschiderea RPG.LINKMANIA.RO - 08 Octombrie ora 19:00

Recommended Posts

Salutare! Probabil ca anuntul asta este asteptat de luni intregi din partea unora dintre voi ( atat cei de pe fosta comunitate pe care am administrat-o dar si jucatorii comunitatii Linkmania )  asa ca am decis sa va fac pe plac. (Re)Deschiderea serverului de SA:MP Linkmania o sa fie in data de 08 Octombrie la ora 19:00.

Prin intermediul acestui anunt, fac apel la toti jucatorii ce s-au considerat vreodata membrii ai acestei comunitati: Va rog insistent sa reveniti alaturi de server si sa aratam ca frumoasa comunitate Linkmania revine in ciuda vremurilor actuale ( baza de jucatori a jocului gta san andreas multiplayer scade considerabil dar si faptul ca cei din trecut v-au cam dezamagit ) si cu un numar bun de jucatori. Hai sa le aratam tuturor ca putem sa fim iarasi lideri si ca de data asta ne prezentam cu un gamemode numai bun pentru anul 2021 ( in opinia mea, bininteles! ). Stiu ca unii dintre voi nu m-ati placut in anii ce au trecut insa nu am fost un personaj negativ sau cineva care sa fi facut rau comunitatii voit, am fost unul dintre cei care chiar si atunci cand aveau nume albastru pe forum, nu puteam sa fac jocurile de culise ale celor cu rosu insa acum totul a trecut, e un nou inceput. 

Am incercat sa pun in valoare veteranii factiunilor si sa le arat ca anii petrecuti pe aceasta comunitate au meritat; 
Am incercat sa aduc un gamemode cat mai jucabil si cat mai bine optimizat dar si cu cat mai multe facilitati pentru 2021;
Sunt aici inca aproape de la inceput.. din anul 2009 cand eram doar un copil si ma uimeam ca merge sa dai /piss pe samp;
Vreau sa ducem iar Linkmania in top 3 jucatori si sa aratam de ce comunitatea asta a avut un nucleu asa de mare de jucatori;

De ce am decis sa pun deschiderea pe data 08 Octombrie la ora 19:00 si nu in luna Septembrie, asa cum vorbisem?
Deoarece trebuie sa punem la punct urmatoarele aspecte:
- Gamemode-ul de terminat ( aici ma refer la scripting )
- Gamemode-ul de testat integral ( + rezolvarea tuturor problemelor, daca o sa existe! )
- Achizitionarea hostului pe o perioada de 6 luni ( da, nu vreau sa ne trezim ca in luna x nu avem hostul platit si nu am nici bani sa il platesc si se inchide cu 100-200 jucatori constant, ar fi cam tragic ! )
- Promovari pe SA-MP.RO ( 4 luni header pe facebook + o luna header pe forumul acestora )
- Promovari la youtuberi ( episoade + live-uri )
- Alte cheltuieli necesare si bani pusi deoparte de investit pentru viitor ( actualizari gamemode, alte promovari si alte cheltuieli posibile )

Discord: https://discord.gg/G5v9Zc3fJV
Instagram: SA:MP Linkmania RPG (@samplinkmania) • Instagram photos and videos
Facebook: LinkMania SA:MP RPG - Acasă | Facebook
DNS: rpg.linkmania.ro
IP teste ( pre-deschidere): 193.203.39.151:7777 

As vrea sa inchei acest anunt prin a va multumi inca o data pentru sansa oferita si ca va astept pe toti pe data de 8 Octombrie la ora 19:00 online pe rpg.linkmania.ro ( 0.3.7 )!

• Like 7
  • Upvote 1
  • Love 1

- A fost achizitionat hostul pentru deschidere ( in urma unei discutii cu irinel, am decis sa luam 200 sloturi ca sa atingem pragul de 200/200 apoi 300/300 si asa mai departe! ) iar ip-ul este urmatorul:

HostName: [0.3.7] Linkmania SAMP RPG | Deschiderea 8 octombrieora 19:00
Address:  193.203.39.215:7777
Players:  1 / 200
Ping:     47
Mode:     linkmania v1.15.2
Language: RO/EN

In zilele urmatoare o sa avem DNS-urile rpg.linkmania.ro si samp.linkmania.ro prin bunavointa lui @freezeR/@41nd !

* Din motive de securitate, doar staff-ul o sa aiba acces pe server pana la deschidere!

• Like 3
  • Love 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...