Jump to content
DEDI

Cateva lucruri dupa 2 zile de gameplay

Recommended Posts

Salutare, am intrat si eu putin pe beta si am zis sa imi dau feedback`ul ­čÖé

1. Din bok+1 cade Hurricane boots (nu cred ca e un item de bok+1)

2. In hartile kalima nu sunt spoturi (mobi au respawn random) ar fi ok sa se face spoturi daca tot sunt mobi pe acolo.

3. In icarus nu vad sa cada Loch Feather la primele spoturi.

deocamdata atat, am sa mai revin cand mai gasesc lucruri suspecte ­čÖé

1 - fiind beta, probabil va fi schimbat dropul, sau va fi modificat hp si def la goldeni

2 - la cate harti sunt de facut lvl, kalima este in plus, acolo sa te duci doar la kundun

3 - pene si crest pica in kanturu1 si 2, este alt drop fata de alte sezoane.

Acum 8 ore, DEDI a spus:

Salutare, am intrat si eu putin pe beta si am zis sa imi dau feedback`ul ­čÖé

1. Din bok+1 cade Hurricane boots (nu cred ca e un item de bok+1)

mai bine facem pt si crestem impreuna decat sa te chinui singur in icar ­čśŤ

la fel si setul de nature (asa era pe old) de elf, care pica din bok +1.
din boxuri (inclusiv BOK-uri) pica arcuri fara skill (din 150+ boxuri aruncate nici un arc cu skill)
foarte mic drop la jwl in hartile mici
zen drop e la fel peste tot, indiferent ca e lore skeleti sau akeron - tot 30-40k zen/ mob - ar trebui actualizat in functie de harta.
voi reveni si eu cu detalii pe masura ce voi mai juca.

1 hour ago, luthor said:

@Fluffypony ar fi bine sa dai si pe aici, daca începi si tu precum predecesorii tai e clar 

salut

nu a functionat forumul.

citesc feedbackurile voastre si le voi aplica.

voi posta in changelog atunci cand schimb ceva

1 oră în urmă, Fluffypony a spus:

salut

nu a functionat forumul.

citesc feedbackurile voastre si le voi aplica.

voi posta in changelog atunci cand schimb ceva

Totusi am o nelamurire, pana la urma ce tip de server va fi ? cu RR sau fara ? daca va fi fara RR ce testam acuma in afara de drop/eventuri ? pentru ca pe oficial daca e fara rr vor incepe probleme gen char X la lvl Y moare in lorencia, sau ca boss X nu poate fi omorat nici cu pt full si cel mai important vor aparea problemele legate de PvP, in momentul de fata asta nu se poate testa.

Mai usor ca slabeste poneiu , deja l-ati blocat , nici el nu stie ce sa faca , asteptam un managher cateva luni sa decida . Oricum la cat de buni sunteti nici forumu nu v.a mai tine mult. :grin-min:

47 minutes ago, DEDI said:

Pana acum vad doar un alt Failed Server.

Salut,

Nu crezi ca este prematur sa tragi astfel de concluzii ? Nu a murit nimic yet, Fluffy lucreaza la server in limita timpului disponibil, perioada de teste/BETA o sa tina probabil 2-3 luni, trebuie sa aveti rabdare.

Stii foarte bine ce failuri am avut recent cu servere in BETA doar o luna sau mai putin, cu cei mai profesionisti tehnicieni de MU din RO care evident nu erau ready de oficial -> fail inevitabil.

9 hours ago, morf said:

Salut,

Nu crezi ca este prematur sa tragi astfel de concluzii ? Nu a murit nimic yet, Fluffy lucreaza la server in limita timpului disponibil, perioada de teste/BETA o sa tina probabil 2-3 luni, trebuie sa aveti rabdare.

Stii foarte bine ce failuri am avut recent cu servere in BETA doar o luna sau mai putin, cu cei mai profesionisti tehnicieni de MU din RO care evident nu erau ready de oficial -> fail inevitabil.

word. momentan intampin niste probleme si voi fi avea o activitate mai redusa pt aprox 1 sapt

On 9/6/2021 at 2:19 PM, DEDI said:

Totusi am o nelamurire, pana la urma ce tip de server va fi ? cu RR sau fara ? daca va fi fara RR ce testam acuma in afara de drop/eventuri ? pentru ca pe oficial daca e fara rr vor incepe probleme gen char X la lvl Y moare in lorencia, sau ca boss X nu poate fi omorat nici cu pt full si cel mai important vor aparea problemele legate de PvP, in momentul de fata asta nu se poate testa.

va fi cu rr insa vor fi limitate, inca nu ne-am decis, mai trebuie testat

probabil intre 3 si 6.

cumva imi doresc sa exista cu totul alte activitati decat stat pe spot si dat rr pana la full stats, mai ales ca full stats dauneaza fix la PvP. acest joc este conceput pt stats putin + buffuri imense din punctele ML si MJ.

La 08.09.2021 la 9:28, morf a spus:

Salut,

e tot prematur sa zic ca a murit serverul ? ­čÖé nu mai sunt nici oameni sa il testeze ... domnul @Fluffypony de 1 sapt nu a mai intrat nici pe forum. Daca totusi s-a angajat sa deschida un srv ar trebui sa acorde cel putin 1 ora pe zi pentru "reparatii" si ca sa mai comunice putin cu comunitatea ...

Mai avem sperante in @MuTechGuy poate la anu va fi ceva ­čÖé

La 18.09.2021 la 8:44, DEDI a spus:

e tot prematur sa zic ca a murit serverul ? ­čÖé nu mai sunt nici oameni sa il testeze ... domnul @Fluffypony de 1 sapt nu a mai intrat nici pe forum. Daca totusi s-a angajat sa deschida un srv ar trebui sa acorde cel putin 1 ora pe zi pentru "reparatii" si ca sa mai comunice putin cu comunitatea ...

Mai avem sperante in @MuTechGuy poate la anu va fi ceva ­čÖé

Mai sunt vreo 2-3 ­čśé­čśé╚Öi aia afk in majoritatea timpului