Jump to content
brospresident

Despre perioada BETA pe RageMP

Recommended Posts

Salut tuturor,

A venit momentul pentru a discuta putin despre perioada beta a server-ului de RageMP. 

In momentul de fata server-ul se afla intr-un stadiu foarte bun iar lucrarile pentru o perioada beta sunt aproape gata. 

Astfel, avem nevoie de parerea voastra despre cum vreti sa se desfasoare perioada beta.

Eu am venit cu 2 scenarii posibilie:

1) Sa se aleaga cativa beta testeri care sa primeasca acces pe server iar pentru restul sa fie blocat accesul.

2) Sa aiba acces oricine sa se joace pe server si sa testeze sistemele.

Tot progresul care o sa fie facut de jucatori in perioada beta o sa fie sters la deschiderea oficiala, in perioada beta intrati doar sa testati, nu sa jucati pentru avere, case si masini.

Pentru cei ce vor dori sa testeze server-ul in beta vor primi automat la inregistrare admin 4(acces la cam tot in afara de comenzile care pot sa strice baza de date daca nu sunt folosite cum trebuie). 

Cei care vor ajuta server-ul in perioada beta prin testarea si raportarea de probleme dar si prin anumite sugestii vor primi drept recompensa multumirile si aprecierea noastra.

Staff-ul de inceput al server-ului ma va  avea pe mine si @IDavid in functiile de conducere, eu mai mult pe partea tehnica iar el pe partea administrativa iar ceilalti membrii ai staff-ului vor fi alesi cel mai probabil dupa nivelul de implicare de care au dat dovada in perioada beta. 

Eu as merge pe varianta a doua, pentru ca in felul asta va fi mai simplu de aflat ce e multumitor pentru toata lumea, se pot naste idei la care un grup mai mic poate nu se gandesc si tot asa. Stiu ca exista topicul de sugestii, dar una e practica si alta teoria. Pe langa asta cu cat mai multi cu atat mai bine si mai sigur, eficienta testarilor va fi mult mai mare. 

Acum 17 ore, Jigale a spus:

De GTA San Andreas ati uitat men? Cand ne bateam la Alhambra, cand faceam smugglers... Pacat.. Dureaza prea mult sa deschizi un server

Nu a uitat nimeni, avem drept țintă să deschidem un server bun din toate punctele de vedere, iar pe parcursul conceperii acestui server nu au mers toate lucrurile bine și fluent unul după celălalt, am mai întâmpinat probleme ce nu au depins de noi. În momentul de față avem o echipă care lucrează constant într-un ritm destul de accelerat iar gamemode-ul prinde din ce în ce mai mult contur. 

Mult nu va mai dura, până la perioada BETA, dar o dată exactă nu vă putem oferi.

• Thanks 1
  • Love 1