Jump to content
Striker™

Lista cu buguri descoperite

Recommended Posts

S-au cam buguit mobii:

1. Knicks - a trecut pe langa mine, mai avea un sfert din hp, intr-o fractiune de sec era full

2. GoD - visual a ramas la Water Monster si m-am trezit mort cu 6-8k hp inca disponibil, nu se vedeau spellurile specifice GoD.

P.S. Pune jwl of kundun tot 2.5k wc ca e cam mult 5k, parerea mea.

De ce este drop doar pe iteme exe ? Cum facem magic stone pt wings ? 😄

Chiar acum, somalia a spus:

De ce este drop doar pe iteme exe ? Cum facem magic stone pt wings ? 😄

Ar trebui sa avem si Silver / gold medal , heart of love,  box of heaven ...din care sa pice iteme neexe +9 - 13 .

On 11/18/2020 at 10:57 PM, Lazarus said:

1. Knicks - a trecut pe langa mine, mai avea un sfert din hp, intr-o fractiune de sec era full

Nu am putut replica, Knicks a fost omorat de foarte multe ori si nimeni nu a avut aceasta problema.

2. GoD - visual a ramas la Water Monster si m-am trezit mort cu 6-8k hp inca disponibil, nu se vedeau spellurile specifice GoD.

God of Darknes are spel care iti da kill instant daca esti in raza lui de actiune, faptul ca mai avea 6-8k hp este pentru ca sa regenerat hp de cat ai fost omorat si pana ai reaparut in safe zone.
Spelurile spcifice God of Darknes  se var perfect daca folosesti clientul de pe site si nu ai alte pluginuri instalate, plus ca in momentul cand te ataca cu darknes smoke iti apare si anunt pe ecran !

P.S. Pune jwl of kundun tot 2.5k wc ca e cam mult 5k, parerea mea.

Pretul este calculat corespunzator, ratele de succes la goblin sunt mai mult de cat decente, nu esti obligat sa folosesti Jwl of Kundun, daca micsoram pretul la Kundun atunci dispare automat si valoarea unui item +15

9 hours ago, somalia said:

nvm , m-am descurcat cu wings ...nu iti tre iteme neexe 😄

well done 😉

Acum 3 ore, TuninBoy a spus:

Bug?  lvl mi se pare foarte mare pt a intra in bc 1 la lvl 156 cu caracter RF ,apoi am facut questul si am primit experienta si nu a cazut nici un item nimic !

comanda /move nu functioneaza !

Cum pot face ca scrisul alb normal chat sa apara in chat in partea stanga si nu deasupra capului ca am incercat toate variantele si click pe patratel si cu f4 whisper on /off si tot nu merge!

Acum 3 ore, TuninBoy a spus:

Alta chestie care nu mi se pare normala la 10 k agi 8k vit si 3k ene un rf sa dea dmg intre 200-1400 galben si 1400 excelent dmg !

Screen(11_20-18_14)-0006.jpg

1 oră în urmă, TuninBoy a spus:

Alt bug se pare ca nu vrea sa imi recunoasca ancient statue am dat switch  si tot asa!

Screen(11_20-19_53)-0008.jpg

Acum 54 minute, TuninBoy a spus:

Alta treaba care nu merge! 

Screen(11_20-20_22)-0011.jpg

Screen(11_20-20_22)-0012.jpg

Multe bugguri!

P.s Alta chestie care nu am vazut sa cada sunt " heart of love" care aveau itemele cu add sa faci chaos weapon tinand cont ca din toti mobii cad doar exe ,nu am vazut drop de uniria pt a face macar dinorant pt icarus...

Ar fi ok daca s-ar face un topic cu " how it`s made" sa stie toata lumea ce si cum,de exemplu eu cu pentagramele astea nu stiu care e treaba ca am vazut ca maresc dmg, dar nici nu stiu cum se fac nici pe unde gasesc errtelurile nici mithril ala unde cade ,absolut nimic, un jucator nou care nu a jucat sezoanele anterioare la s15 fata de cei care stiu deja jocul e bagat in ceata rau de tot plus ca nu are cum vreodata sa joace pvp ne stiind nimic de sezonul asta!

6 hours ago, TuninBoy said:

Ar fi ok daca s-ar face un topic cu " how it`s made"

Pentru how is made exista siteup oficial de la webzen ! iar pentru tutoriale mai explicative iti recomand Youtube ai sa gasesti foarte multe tutoriale video despre S12-S13-S14-S15

Am raspuns in sectiunea de Spam la celelalte intrebari.

15 hours ago, somalia said:

Event items nu pica ? Cards ? evonom ?

Prin definitie event items vor fi disponibile doar in perioade dedicate de eventuri.
Toate itemele de care ai nevoie sunt in drop.

15 hours ago, somalia said:

Moss-ul asa sarac ? 😄

Inca nu a fost deschis.

Acum 11 ore, S15Laurentiu a spus:

Pentru how is made exista siteup oficial de la webzen ! iar pentru tutoriale mai explicative iti recomand Youtube ai sa gasesti foarte multe tutoriale video despre S12-S13-S14-S15

Am raspuns in sectiunea de Spam la celelalte intrebari.

Si pe mine de ce m-ar interesa sa caut pe web zen? joc pe webzen? sau joc pe linkmania? ....mi se pare asta o delasare si o lipsa de interes pt playerii noi,de exemplu daca eu ii zic unui prieten acum ca ma joc mu s15 pe link trebuie intai sa il trimit pe webzen oficial ca sa citeasca ? 

Acum 10 ore, TuninBoy a spus:

Nu pot nici arunca itemul nici sa il vand la shop,am incercat si sa ii pun pe mine +sw ! 

P.s care este codul webzen pt a sterge un caracter? 

Screen(11_21-22_19)-0002.jpg

neata, codul este parola de la cont, asta daca nu a schimbat adminul

Acum 56 minute, TuninBoy a spus:

De ce nu mai ma lasa sa bag nici un punct in master? 

Am dat sw ,am lvl corespunzator, puncte...se pare ca in nici un spell nu ma mai lasa sa bag puncte! 

Screen(11_22-11_30)-0007.jpg

pentru fiecare spell trebe sa ai minim 10 pcte puse, asa se deschid celelalte spelluri

Acum 2 ore, luthor a spus:

pentru fiecare spell trebe sa ai minim 10 pcte puse, asa se deschid celelalte spelluri

ce treaba are asta cu ceea ce am zis eu? nu mai merge sa bag nici un punct nicaieri 

1 oră în urmă, somalia a spus:

cum ati facut q3 ? eu in tarkan nu gasesc Death Beam ... 

Trebuie sa te duci la bossi , la fosta intrare catre arena ,apoi te duci la sfarsit la icarus la pheonix ,apoi in aida cauti dragonu ala mare (bossi de pe fiecare mapa trebuie omorati)

1 oră în urmă, TuninBoy a spus:

ce treaba are asta cu ceea ce am zis eu? nu mai merge sa bag nici un punct nicaieri 

Trebuie sa te duci la bossi , la fosta intrare catre arena ,apoi te duci la sfarsit la icarus la pheonix ,apoi in aida cauti dragonu ala mare (bossi de pe fiecare mapa trebuie omorati)

asta stiu , dar in tarkan 2 (la intrare arena) nu e nici un pasaroi deala mare care ii spui tu boss ( Death Beam Knight) .

Acum 2 minute, somalia a spus:

asta stiu , dar in tarkan 2 (la intrare arena) nu e nici un pasaroi deala mare care ii spui tu boss ( Death Beam Knight) .

Am gasit...nu sunt la intrare arena . Sunt in alta parte 🙂

1 hour ago, TuninBoy said:

Am facut si cc 1 si 2 si 3 in toate 3 reward a fost "zen "  ,e normala treaba asta??  sau nu este setat un reward anume pt cc?

NU este setat reward pentru CC in perioada de BETA, pe oficial va avea item ancient la reward.

Am cumparat de la James o armura Blood angel si nu merge sa o port ,poate fi bug? 

Si inca o chestie , am cautat dar nu gasesc cum se fac upgrade la bloodangel  daca are careva vreun link sau sa imi explice cum se face as aprecia!

P.s am cumparat si claws si pe alea pot sa le port, am questul facut de fist ...deci nu vad ideea!

Am inteles ca la sm se da 2k de wcoin la rr, eu fiind rf primdesc doar 500 ????

Nu am cheltuit nimic de la primul rr...

Screen(11_23-13_00)-0000.jpg

Edited by TuninBoy

De ce Anumite conturi primesc 2 k wcoin si eu doar 500, am facut si al 2-lea cont si tot la fel.Are ceva de vazut cu rasa caracterelor Am un RF si un MG ...