Jump to content
S15Laurentiu

XP Settings - MuOnline Season 15

18 members have voted

1. 1. XP Settings - MuOnline Season 15

• Normal x100, Master x150, Majestic x200 (aproximativ 6 luni pentru MAX level & 32k point stats)
    • Normal x500, Master x750, Majestic x1000 (aproximativ 3 luni pentru MAX level & 32k point stats)
    • Normal x1000, Master x1000, Majestic x1500 (aproximativ 1 luna pentru MAX level & 32k point stats)

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

• Normal x100, Master x150, Majestic x200 (aproximativ 6 luni pentru MAX level & 32k point stats) - Oficial

• Normal x500, Master x750, Majestic x1000 (aproximativ 3 luni pentru MAX level & 32k point stats) - Beta
La 18.10.2020 la 15:34, S15Laurentiu a spus:

Momentan XP-ul este 100x !!!

Eu zic ca trebuie sa vezi asta cu exp in functe de nr de players dp servar  . Faptul ca sunt 20 on sau 200 e o diferenta ..... 

Comunitatea nu mai e ce a fost , asta se vede din nr de user dp forum . 

Eu ofeream 1000x (sau mai mult . Pe un beta vreau sa fac full in 2 zile si sa fac pvp) , + iteme in shop , + wings in shop , + 100 goblin rate  and so on ..... 

Daca testez , apoi vreau sa vad daca merg eventurile , de la cate rr pot face fata in ele , pvp-ul , ballance , sets , wings weapons , skill dmg etc ...  iar cand lansezi official poti pune 50x si low drop , dar macar stii ca ai balance la caractere si pvp . Pana la urma asta cauta toata lumea , pe langa comunitate . 

Faptul ca tu imi ceri sa stau 6 luni pe un servar BETA cu 20 de oameni e un start gresit  .

Stiu ca linkmania are un trecut si poate vrei sa pastrezi gradele , dar vremurile alea au apus ....prin urmare

sfatul meu e sa oferi cat mai mult pt a atrage cat mai multa lume , chiar si din simpla curiozitate , se joaca sau nu alea 2 zile sa faca full ? n ai nimic de pierdut

s6 e de mult , ceva nou ar atrage , dar trebuie sa merite trade-ul   .       ceea ce ofera jocul = TIMPUL playerului .

ps : un servar pvp bine setat , aduce multi jucatori vechi , care la randul lor is urmati de altii and so on ......

• Upvote 2

Salut,

Pentru server-ul oficial XP-ul va fi varianta 1. Normal x100, Master x150, Majestic x200
Pentru perioada de Beta XP-ul voi schimba astazi la 18:00 in varianta 3. Normal x1000, Master x1000, Majestic x1500

Aceasta decizie a fost luata dupa consularea cu jucatori actuali, pentru a scurta perioada de Beta oferind posibilitea de a evolua repede la full stats si max level.
Drop-ul, ratele de success, reward-uri la boss\events si NPC items vor ramane aceleasi, daca le schimbam inseamna ca nu mai testam nimic pe beta.

PVP-ul a fost testat si este balansat la Full Stats + Master + Majestic + Max Gear !!!
Nu testati pvp daca nu aveti full gear(Mastery nu Excelent) si punctele de master si majestic pentru ca nu este relevant.
Nu este nici-un caracter OverPowered(gen BK-ul bate tot), fiecare clasa de caracter are 1-2 alte clase de la care primeste mai mult dmg. Nu am sa va spun cine bate pe cine, asta este treaba voastra sa aflati.

Topic % Poll closed.

GL & HF !

• Upvote 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...