Jump to content
ureqqe

PROBLEME / MISSCONFIGS / BUG BETA 2 !

Recommended Posts

@ureqqe 

Un raspuns legat de CS? Azi ii ultima zi de inregistrare si CS inca nu functioneaza desi ai zis ca functioneaza de o saptamana 

Cand faci niste updateuri, scrie si tu pe forum ce ai implementat...nu trebuie sa descoperim noi pe parcurs ce lucri tu la server

Acum 2 ore, ureqqe a spus:

Da cum nu ai reusit ? :)) Saptamana trecuta ai zis ca ii setat

Ai de gand sa faci si tu un scurt rezumat la fiecare update care il faci sau chiar iti bati joc in ultimul hal ? 🙂 

Uite aici un model de la tovarasul MuTechGuy

"

UPDATE 2 [3-Dec-2019]:

1. Red Dragon Invasion
- Corectat Invazie Red Dragon - am pus Red Dragonul corect (era big red dragon)
- Pus ca reward inele si pendante exe
- Modificat nr Dragoni de la 5 la 8 / invazie
ExtraInfo:
- Red Dragon Invasion poate spawna doar pe o singura harta, random aleasa dintre: Lorencia, Devias, Noria

2. /readd command
- Modificat cost zen de la 25 mil la 0
- Comanda poate fi folosita doar o data la 30 de minute

3. Bonus Map Experience
- Bonusurile de XP are hartilor au fost modificate in trepte mai apropiate una de alta

4. XP de baza
- XP-ul de baza a fost marit de la 35x la 40x

5. Max Resets
- Numarul maxim de reseturi a fost modificat de la 15 la 10
ExtraInfo:
- Numar Max resets pe zi: 1
- Numar Max resets pe Saptamana: 3

6. Silver si Gold medal
- Echilibrat rata de drop al itemelor cu level mai mare

7. Drop Skills & Spells
- Marit sansa de drop al catorva skiluri

"

Daca iti doresti sa faci ceva frumos invata sa comunici, iar daca nu esti capabil sa faci un mic rezumat la fiecare update mai bine te lasi pagubas

Posted (edited)

Vad ca tu ai o problema cu mine in general , cand am sa fac modificari care raman "batute in cuie" am sa pun pe forum . Cat despre CS am zis sa incercati sa vedeti daca puteti sa va inregistrati ... esti liber sa alegi un server care ti se potriveste cel mai bine . 

Edited by ureqqe

Posted (edited)
Acum 48 minute, ureqqe a spus:

Vad ca tu ai o problema cu mine in general , cand am sa fac modificari care raman "batute in cuie" am sa pun pe forum . Cat despre CS am zis sa incercati sa vedeti daca puteti sa va inregistrati ... esti liber sa alegi un server care ti se potriveste cel mai bine . 

Nu am nici o problema cu tine ci doar cu modul in care iti desfasori activitatea.

Tu vrei sa ne spui ca timp de aproximativ 3 saptamani nu ai facut nici o modificare "batuta in cuie" ? :)) mai ales ca ii deja BETA 2

Iar legat de cs mai ai si tupeul sa minti ? :)) 

Pozele sunt in ordine inversa

@Spike

print3.png

print2.png

print1.png

Edited by SERIES

Suntem in perioada BETA nu ma grabesc. Mai pot fi inca 10 beta . Vad ca te grabesti sa te joci pe un server prost setat . De ce ?

CS fost setat de pe 4 pana pe 11 . Nu stau sa ma contrazic cu tine .

"@mami fai ceva"

Te invit sa-ti faci propriul server si sa iti desfasori activitatea cum vrei  daca nu iti convine .

Iti readuc aminte sunt liber sa fac ce vreau cand vreau si cum vreau  , nu iti dau tie explicatii in legatura cu nimic , nu esti mai presus de nici un player de pe linkmania . Ai avut niste pareri de care sa tinut cont sau nu ,asta ramane de vazut. 

Pe langa acest server mai avem si noi viata si nu ne plateste nimeni sa iti facem tie si oamenilor ca tine server sa va jucati si dupa sa aruncati cu .... noroi in noi .

Posted (edited)

Nu te contrazici cu mine,te contrazici cu propriile tale afirmatii :))

Nu trebuie sa imi dai mie personal explicatii,  dar ai o responsabilitate fata de playerii de pe server care joaca si isi pierd timpul testand , merita sa primeasca un feedback din cand in cand 

Astfel ei te vor putea ajuta in continuarea cu finalizarea modifcarilor propuse pentru acest beta dar in schimb playerii primesc AROGANTE IEFTINE CLASICE ROMANESTI.

Bafta cu server  🙂

P.S: Iti garantez ca vei avea maxim 100  on ( bineinteles nu playeri unici ) cu aceasta atitudine ,apoi te invit sa ma cauti si sa imi dai dreptate 

Edited by SERIES

2 hours ago, ureqqe said:

Eu iti garantez ca in cativa ani vom avea 1000+ ... plus ultimele versiuni . 

Cu tine teknician nu or sa fie nici macar 5 playeri unici =))))

Posted (edited)

Nu am nimic cu nimeni si ma repet  invidia se vede ,dar daca intri pe s6 insula iubiri , si acest s15 neconfigurat este o diferenta de la cer la pamant ,ceva gen barca si iaht , doar ca la barca mai si platesti sa dai din vasle , aici am terminat cu "heitu" soarecilor de biblioteca.

Edited by ureqqe

22 minutes ago, ureqqe said:

Nu am nimic cu nimeni si ma repet  invidia se vede ,dar daca intri pe s6 insula iubiri , si acest s15 neconfigurat este o diferenta de la cer la pamant ,ceva gen barca si iaht , doar ca la barca mai si platesti sa dai din vasle , aici am terminat cu "heitu" soarecilor de biblioteca.

Juan Joya Borja (El Risitas) AKA Spanish Laughing Guy – KEKW ...

@ureqqe eu nu știu cum te poți plânge ca toată lumea face rank și nu testează când noi jucam în condiții similare oficialului, cum pot duce un set ruud la full? Cum pot testa tot sistemul soket? Și multe altele..  Și de ce te tot repeți cu, ca "vor fi multe beta", care e rostul? Putem testa totul pe acelas db, metode sunt multe și necesita comunicare dar nu doar din partea playerilor.. Și aici nu e vorba de "heit" e doar un punct de vedere. 

Posted (edited)

Nu am vazut sa postezi nimic in legatura cu serverul/setarile  buguri etc .

Vor fi destule beta incat sa se poata scoate cat mai multe bugguri sa se adune cat de cat lume si sa alegem cea mai buna configuratie pentru server incepane de lvl 1 pana la 1200 . Nu stiu ce crezi tu dar pe oficial va fi xp de 20/25 de ori mai mica cu un drop mult mai mic .

In ultimele 2 sapt voi marii dropul  la ruud sau voi da ruud bonus la toti playeri sa poata fi testate si seturile .

Edited by ureqqe

Acum 6 ore, ureqqe a spus:

Nu am vazut sa postezi nimic in legatura cu serverul/setarile  buguri etc .

Vor fi destule beta incat sa se poata scoate cat mai multe bugguri sa se adune cat de cat lume si sa alegem cea mai buna configuratie pentru server incepane de lvl 1 pana la 1200 . Nu stiu ce crezi tu dar pe oficial va fi xp de 20/25 de ori mai mica cu un drop mult mai mic .

In ultimele 2 sapt voi marii dropul  la ruud sau voi da ruud bonus la toti playeri sa poata fi testate si seturile .

Despre ce buguri vorbesti cand tu nu ai configurat server ? 

NU iti merge cs (Nu mergea nici pe BETA 1 )

NU ai spoturile de 8 (ai spus ca le adaugi de abia in beta urmator ,dar dc nu acuma ? ai mai avut deja un BETA )

NU ai la drop jwls noi ( la fel,vor fi adaugate de abia din urmatorul  BETA )

DMG dat de mobi este mult prea mare , cu buff de la elf solider mori in lorencia la skeleti la lvl 30-40 :))

Sunt inca spoturi de 6+ mobi in anumite harti  (1 este in Crywolf ) restul  de spoturi te las sa le descoperi singur

Lista poate continua

In primul beta ce ai pazit? ( intrebare retorica ca stim cu toti raspunsul )

Te plangi ca jucatorii nu iti scriu despre probleme sau te iau la misto cu chars gen "FanUreqqe" , "ureqqeFC"  si ca isi bat joc de munca staffului . Nu te gandesti ca ii din cauza comportamentului tau ? Ce oferi aia primesti , nu ti se pare normal ? 

Totusi serverul este sub emblema LinkMania , ai putin respect fata de jucatorii care au fost si inca sunt alaturi de linkmania  si lasa deoparte comportamentul de copil rasfatat.

Deja numarul de jucatori a scazut si va scadea in urmatoarea perioada datorita tie. 

Posted (edited)
47 minutes ago, SERIES said:

Despre ce buguri vorbesti cand tu nu ai configurat server ? 

NU iti merge cs (Nu mergea nici pe BETA 1 )

NU ai spoturile de 8 (ai spus ca le adaugi de abia in beta urmator ,dar dc nu acuma ? ai mai avut deja un BETA )

NU ai la drop jwls noi ( la fel,vor fi adaugate de abia din urmatorul  BETA )

DMG dat de mobi este mult prea mare , cu buff de la elf solider mori in lorencia la skeleti la lvl 30-40 :))

Sunt inca spoturi de 6+ mobi in anumite harti  (1 este in Crywolf ) restul  de spoturi te las sa le descoperi singur

Lista poate continua

In primul beta ce ai pazit? ( intrebare retorica ca stim cu toti raspunsul )

Te plangi ca jucatorii nu iti scriu despre probleme sau te iau la misto cu chars gen "FanUreqqe" , "ureqqeFC"  si ca isi bat joc de munca staffului . Nu te gandesti ca ii din cauza comportamentului tau ? Ce oferi aia primesti , nu ti se pare normal ? 

Totusi serverul este sub emblema LinkMania , ai putin respect fata de jucatorii care au fost si inca sunt alaturi de linkmania  si lasa deoparte comportamentul de copil rasfatat.

Deja numarul de jucatori a scazut si va scadea in urmatoarea perioada datorita tie. 

Deci tu crezi ca sunt obligat de tine sa pun 8 mobi ca vrei tu ? 

Sau sa scad dmg mobilor la fel cand vrei tu .

Eu zic sa astepti alte beta la alte versiuni ca nu se va intapla ce vrei tu . 

Edited by ureqqe

Tocmai aia ziceam si eu ,ce buguri vrei cand tu NU ai server configurat.

Pune mana si invata sa citesti inainte de a scoate  niste tampenii :))))))

P.S: Ai buguri vizuale despre care ti-am zis si sunt convins ca inca nu te-ai ocupat de ele 

Posted (edited)

Astept sa imi spui si sa imi demonstrezi cu PS .

Vorbim de CS la 100 playeri online. 

Edited by ureqqe

Acum 15 minute, ureqqe a spus:

Deci tu crezi ca sunt obligat de tine sa pun 8 mobi ca vrei tu ? 

Sau sa scad dmg mobilor la fel cand vrei tu .

Eu zic sa astepti alte beta la alte versiuni ca nu se va intapla ce vrei tu . 

Copchile :)) 

Tu cu gura ta ai zis ca vei pune 8 mobi pe spot, nu EU

Iarasi incepi sa te contrazici singur? 

Fa un char nou si vezi ce dmg primesti de la mobi si apoi vino cu ineptii 

Cum vrei sa iti zica lumea ceva cand dai raspuns "sa scad dmg mobilor cand vrei tu" ? TESTEAZA singur cu mana ta  daca nu crezi , copchile

Ultimul meu post pentru tine

S-au incins cam tare spiritele pe aici. 🙂

Hai sa facem cumva sa impacam si capra si varza.

Acum 9 ore, Gonke a spus:

@ureqqe eu nu știu cum te poți plânge ca toată lumea face rank și nu testează când noi jucam în condiții similare oficialului, cum pot duce un set ruud la full? Cum pot testa tot sistemul soket? Și multe altele..  Și de ce te tot repeți cu, ca "vor fi multe beta", care e rostul? Putem testa totul pe acelas db, metode sunt multe și necesita comunicare dar nu doar din partea playerilor.. Și aici nu e vorba de "heit" e doar un punct de vedere. 

Notat, stiu ca pe oficial ruud-ul il faceai destul de rapid facand bc/ ds/ cc si facand lvl up in hartile din Acheron.

Posted (edited)
22 minutes ago, SERIES said:

Copchile :)) 

Tu cu gura ta ai zis ca vei pune 8 mobi pe spot, nu EU

Iarasi incepi sa te contrazici singur? 

Fa un char nou si vezi ce dmg primesti de la mobi si apoi vino cu ineptii 

Cum vrei sa iti zica lumea ceva cand dai raspuns "sa scad dmg mobilor cand vrei tu" ? TESTEAZA singur cu mana ta  daca nu crezi , copchile

Bai prietene , eu nu stiu care e problema ta si care e graba ta dar eu nu muncesc pentru nimeni sa ma traga cineva la raspundere .

Eu stiu foarte bine ce si cum am setat .

Timpul luat intre BETA ESTE PENTRU REZOLVAREA PROBLEMELOR IN JOC SI TIMPUL MEU PERSONAL , NU IMI da MUUL SA MANANC DIN CONTRA EU IL PLATESC .

Ti.am raspuns f frumos ca se vor pune 8mobi pe BETA 3 si se va scadea dmg la MOBI tot pe BETA 3 .

Edited by ureqqe

Acum 14 ore, Satoshi Nakamoto a spus:

Juan Joya Borja (El Risitas) AKA Spanish Laughing Guy – KEKW ...

Corect , radiezi de fericire , bravo , cred ca ai facut cel mai mare profit din ro pe db ul asta , wtfgg la  fraieri , acum  keke la conserva ta.

Acum 16 ore, -Cristi- a spus:

Cu tine teknician nu or sa fie nici macar 5 playeri unici =))))

De unde sti?vezi in viitor?

1 oră în urmă, ureqqe a spus:

BETA 3 .

cand apare beta 3 -+>?

Acum 1 oră, SERIES a spus:

Graba strica  treaba 

Acum 36 minute, SERIES a spus:

Impertinenta strica treaba 🙂 

Te potolesti ca mi se termina rabdarea. Cam multe insulte. Spune ce ai de spus politicos. Daca nu esti in stare sa o faci indiferent de cum ti se adreseaza altii tie, problema e la tine. Comportamentul tau spune ceva doar despre tine. 

Vrei sa ajuti cu feedback, multumim si sunt sigura ca @ureqqe apreciaza. Vrei sa demonstrezi de minunat esti tu si altii nu sunt, ok notat, gata cu subiectul. Daca vrei sa ajuti, ajuti. Daca nu, lasa oamenii sa faca ce si cat pot. Rea intentie nu exista de la ei. 

Posted (edited)
Acum 36 minute, Kitte a spus:

Te potolesti ca mi se termina rabdarea. Cam multe insulte. Spune ce ai de spus politicos. Daca nu esti in stare sa o faci indiferent de cum ti se adreseaza altii tie, problema e la tine. Comportamentul tau spune ceva doar despre tine. 

Vrei sa ajuti cu feedback, multumim si sunt sigura ca @ureqqe apreciaza. Vrei sa demonstrezi de minunat esti tu si altii nu sunt, ok notat, gata cu subiectul. Daca vrei sa ajuti, ajuti. Daca nu, lasa oamenii sa faca ce si cat pot. Rea intentie nu exista de la ei. 

.

Edited by SERIES