Jump to content
Claudiuu

Eveniment Cinematografie

Recommended Posts

xktK0Xc.png.23512123401caba2d7b083815cefcc0f.png

Evenimentul consta in a creea un scenariu original sau puteti adapta o poveste dintr-un film/serial, aici vi se ofera sansa de a schimba evenimentele dupa bunul plac.

Nu aveti voie sa copiati mot a mot, cine vine cu o "descriere" copiata de pe Cinemagia/Wikipedia sau alte site-uri, este descalificat. 

Un minim de 350 cuvinte, va puteti extinde cat doriti.

Premii :

Locul 1 - O medalie personalizata si un joc 

https://store.steampowered.com/app/40390/Risen_2_Dark_Waters/ 

Locul 2 - O medalie personalizata si un joc 

https://store.steampowered.com/app/362290/The_Living_Dungeon/

Locul 3 - O medalie personalizata

! Atentie, ca sa va validati la acest eveniment trebuie sa postati un scenariu sau sa adaptati o poveste dupa un film/serial, nu este un giveaway.

Concurs valabil pana la data de 20.04.2020

• Love 1
  • LinkMania 1
La 01.04.2020 la 19:21, Claudiuu a spus:

Concurs valabil pana la data de 20.04.2020

Eveniment prelungit pana pe data de 01.05.2020

Atentie, repet si aici deoarece ultimele doua postari au fost exact opusul cerintelor.

"Evenimentul consta in a creea un scenariu original sau puteti adapta o poveste dintr-un film/serial, aici vi se ofera sansa de a schimba evenimentele dupa bunul plac."

"Un minim de 350 cuvinte, va puteti extinde cat doriti."

Asteptam participanti.

Pentru locul 1 o sa ofer si o suma de bani pe serverul de samp. 

• Upvote 1
  • LinkMania 1

The Arrow - Sezonul 7

//Aleg sa fac acest sezon deoarece acesta nu este pe Netflix, iar eu o sa il adaptez dupa bunul plac. Voi face doua episoade, intru-cat este destul de mult de scris
Introducere: In sezonul precedent Oliver Queen este nevoit sa isi confirme identitatea de Green Arrow Samandei Watson, un agent F.B.I. care il urmea de foarte mult timp. Acesta a dat mana cu ea spunandu-i ca acesta va face inchisoare in schimbul prinderii lui Diaz, "Baiatul rau" din acel sezon.
//
Oliver Queen=Green Arrow
Barry Allen=The Flash
Iris West-Allen=Sotia lui Barry Allen
Felicity=Sotia lui Oliver

Alyssa Watson=Sora Samandei Watson

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Episodul 1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imagini din trecut, cu toate misiunile lui Oliver Queen.
Sunete de alergare, obosire. Dupa se opreste. Fata lui, apare la un maraton.(ora 12:00)

Oliver Queen: Am castigat! Am castigat!Wow, nu imi vine sa cred, o vacanta bine meritata!
Alyssa Watson(organizator): Stiam eu. Felicitari!

pe podium: Alyssa Watson: Si, dupa cum v-am spus, castigatorul va primi o vacanta surpriza.Locatia aleasa este Ivy Town!

toata lumea aplauda si striga, dar fetele celor doi, Oliver si Felicity(sotia lui) erau triste. Acolo era locul lor de relaxare, in care au stat peste un an, urmand sa se intoarca sa ajute echipa Green Arrow in sezonul 3.

bucuros, cu un zambet fals, Oliver spune: Multumim, dar noi vom oferi aceasta vacanta altcuiva, deoarece acolo avem cateva probleme.
ceea ce nu intelegea lumea este cum a scapat el din inchisoare si de ce ofera vacanta altcuiva.

Inapoi cu 3 luni acesta ajunsese in celula cu numarul 4587. Acolo apare Alyssa, un meta-om cu puterea de a schimba parerea lor. Alyssa era sora Samandei. Ea avea mare nevoie de Green Arrow zis si Oliver Queen, deci a pus planul la incercare.
Dupa cateva minute schimbase tuturor parerea despre Oliver Queen pentru a putea iesi. Nimeni nu stia asta.

Peste 8 ore.

sunete de aparate de fotografiat, tot felul, oliver spunand: mai incolo, haide, haide:

Era balul pentru strangerea de fonduri pentru S.C.P.D. Oliver, cum era un mic complice al acelui dezastru a vrut sa participe.

Felicity: Crezi ca e ok ce faci?
Oliver Queen: Da, oricum lumea si-a schimbat parerea despre mine, dar nu am idee cum.

sunete de arma, geamuri sparte, tipete. Erau jefuiti.

Oliver, avand reflexele lui, actioneaza. Era banda jr. al lui Diaz. Pregatise si asta.\
Luptandu-se acolo, toata lumea incepu sa filmeze, politia chema intariri:

Oliver; Cine..ah...v-a trimis aici?
Mark: Cum adica, tine minte, Diaz este peste tot!

Oliver isi pierduse spiritul de lupta, era gata sa piarda lupta, lasandu-i sa ia banii. Dar din spate, cu o sticla de bere, vine Felicity si loveste pe Mark, luandu-i arma amenintandu-i si pe ceilalti. Salvase situatia. 

Toata lumea: Felicity-Felicity-Felicity

si asa se terminase seara lor.

Dimineata:

Felicity facea micul de jun cu baiatul sau si al lui Oliver. Cand cineva bate la usa.

Alyssa Watson: Buna ziua.
Felicity: A...Buna ziua.
Alyssa Watson: Sa ma recomand, Alyssa Watson, sora Amandei Watson.
Felicity(se uita urat la ea, dar o stia de undeva): Da, imi pareti cunoscuta, ce s-a intamplat?
Alyssa: De la maraton probabil. Am venit, am o treaba importanta cu Oliver.
Oliver(se ridica din pat si vine, inchisesera usa pe din afara): Ce s-a intamplat?
Alyssa: Stii cum ai scapat din inchisoare? Eu...eu...eu te-am salvat!!
oliver: esti sigur?
Alyssa: Da, sunt un meta-om. Am nevoie de ajutor. Trebuie sa ma vad cu Barry Allen, The Flash.
Oliver(mirat): dar, tu, de, unde stii?
Alyssa: Mai conteaza? El are un antidot care ma poate vindeca, deoarece nu imi place super puterea mea, vreau sa nu o mai am, am vrut doar sa te ajut pe tine si tu dupa sa ma ajuti pe mine.
Oliver: Barry deabia ce a trecut de ultima criza, cred ca te va ajuta.

Oliver il apeleaza pe Barry Allen din Central City

Oliver(in telefon): Nu prea obisnuiesc sa te sun Barry
Barry Allen(in telefon): Stiu, ce s-a intamplat?
Oliver(In telefon): Am o prietena, are nevoie de..
Oliver(se uita la Alyssa): Ce trebuie?
Alyssa: Antidotul UP
Oliver(in telefon): Antidoul vostru nou UP
Barry(in telefon): Desigur, dar trebuie sa facem cateva teste de ADN, grupa sanguina, etc.
Oliver(in telefon): Ok, o sa ii transmit, o trimit in Central City. Multumesc mult, pa..pa..!
Barry(in telefon): da..da.pa.pa!
Alyssa(foarte fericita): Multumesc, multumesc! Imediat iau primul tren si ajung acolo.
Oliver(intra in casa): Gata, am rezolvat (bate din palme).
Felicity(se uita urat la el): Ce, ce ai rezolvat?
Oliver(ofteaza): Zice ca ea m-a salvat de la inchisoare, este meta-om care poate schimba parerile oamenilor despre alti oameni, ai inteles tu. Avea nevoie de antidot-ul facut de Barry si restu prietenilor lor
Felicity: Bine, si e totul ok?
Oliver: Da, l-am sunat pe Barry si am rezolvat, a plecat spre Central City.

sunet: dupa cei 3 se apuca de mancat, William vorbeste de scoala, Felicity fiind atent la el si Oliver nestiind despre ce e vorba pentru ca el ramasese corigent la biologie, chimie si matematica.
video: Drona plecand cu spatele din apartamentul lor.

Episodul 2

imagini din Central City de la laboratoarele Star: Alyssa era testata, pusa la tratament.

Barry: Si, cum ai capatat aceasta putere? De la explozia acceleratorului de particule?
Alyssa: Nu, in nici un caz. Eram intr-un autobuz si am intrat intr-o gaura neagra, de acolo nu mai stiu nimic, m-am trezit in pat.
Barry: Nu pot sa cred, Autobuzul spre Oak Street, numarul 417?
Alyssa: Da!

//Pentru cei care nu inteleg, in sezonul 4 DeVoe a creat un autobuz care sa ii faca pe toti meta-oameni, dar se pare ca a ratat pe cineva.//

Barry(il apeleaza disperat pe Oliver): Oliver, tu stii cine e Alyssa?
Oliver(mirat): Da, sora lui Samanda Watson.
Barry: Nu, nu, face parte din acel autobuz cu meta-oameni care ne-am chinuit sa ii gasim, dar vad ca si noi si DeVoe a ratat unul.
Oliver: Voi veni imediat. Voi la star ce mai faceti..
(intre timp ce vorbea la telefon, Alyssa avea in gand alt plan. Sa distruga laboratoarele, deoarece acesta il ura pe The Flash si echipa lui din Central City, se zice ca era nepoata lui DeVoe, se aproprie de the flash cu gandul de a il face sa creada ca ea este Iris West-Allen, sotia lui)
Alyssa(Iris in mintea lui Barry): Ce faci aici?
Barry: Tratam pe cineva cu antidotul UP.
Alyssa(Iris in mintea lui Barry): Am ceva de spus in camera timpului, poti sa vii?
Barry: Aaa, da, desigur!
(Alyssa avea insa la ea un glock-18 incarcat doar cu un singur glont, avea doar o sansa)
(Aceastia au ajuns acolo, dar Alyssa nu stia ca Arrow avea sa vina)

Alyssa(Iris in mintea lui Barry): Inchide ochii, e o surpriza, o sa iti placa!
Barry; Clatite bune facute de pe Paprika TV?
Alyssa(Iris in mintea lui Barry): ASTA! (scoate pistolul si in pune la capul lui) si ii pusese bratara anti puteri meta, deci nu isi putea folosi viteza
(Green Arrow mergea incet spre camera timpului, aceasta fiind cu usa deschisa)

Green Arrow: Ce se intampla aici?
Alyssa: Il omor, fa doi pasi in spate.
Barry: Iris, ce se intampla?
Green Arrow: Barry, ea nu este Iris, este Alyssa.
Alyssa: Nu puteai sa tii un secret?
(in timp ce cei doi convorbeau, Oliver incerca sa traga cu arcul in Alyssa. Fiind prea puternic si neavand prea multa tinta ca inainte, l-a nimerit pe Barry, sageata trecand prin el, ajungand in inima Alyssei).
(intre timp ajunsesera si ceilalti. Caitlin trebuia sa se transforme din Killer Frost sa il trateze pe Barry)

Barry(speriat si indurerat): Scoat..e..bratara!
(Oliver imediat ii scoase bratara)
Oliver: BARRY! Misca-ti corpul rapid!
Barry: Da!
(Barry pentru ca are foarte mare viteza, sageata a trecut prin corpul lui ajungand pe podea)
Oliver: Caitlin, ingrijeste-l, acum!

(toti s-au dus la flash, zis si Barry iar Oliver pleca lasand un biletel cu "scuze")

Oliver se duse acasa, dezamagit cu costumul de Green Arrow imprumutat de la John Diggle, prietenul lui cel mai bun care ii luase locul.

Oliver: Multumesc, desi am dat-o in bara. (pune arcul la locul lui)
John: Mai te astept pe aici, sa mai exersezi.
(Oliver se duse la dulap sa ia sticla de Vodka pentru momente ca acestea)
John: Dar, ce ai gresit? 
Oliver: Am tras in Barry, dar am distrus si inamicul.
(se aude o bataie in lift)
John: O sa ma duc sa vad ce s-a intamplat acolo.
(apare o fata cu parul mov)
Alyssa: Salut baietii (zambeste malefic)

muzica de suspans, zoom la fata alyssei

Cam asta este ceea ce am facut eu, astept o parere de la voi daca vreti si continuarea. Joc placut si #stayhome😘

Edited by n0ne.
  • Upvote 3
  • Love 1
  • Burn 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...