Jump to content
TheOne

BETA - Discutii/Sugestii/Probleme

Recommended Posts

Aici vom posta discutii, sugestii si probleme de rezolvat pe perioada BETA!

NU faceti abuz si nu incalcati regulamentul!

Repostare in topicul specific.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Burn 1

Posted (edited)

Factiune HITMAN: 

- Nu se poate schimba contractul, chiar daca sunt altele disponibile il primesti pe acelasi. Ar fi bine sa se poata schimba, deoarece de multe ori se intampla ca jucatorul sa fie afk in spawn point in special politistii.

- Daca ai setat udercover, chiar daca ti-ai terminat contractul inca este activ, ar fi bine ca dupa terminarea contractului sa te scoata din undercover. Tot pentru undercover ar fi ok sa ai o limita de timp pentru indeplinirea contractului pentru a nu se mai abuza de aceasta comanda (10-15 min)

- In momentul in care ai wanted poti folosi comanda undercover, dar si comanda hits. Sa nu se mai poata folosi aceste comenzi cand ai wanted, deoarece politisti nu pot da find.

- Merg contractele puse automat, dar si timpul de asteptare dintre contracte( o ora). Ar trebui ca timpul dintre contracte sa se micsoreze de la o ora la 30 min, este destul de asteptat.

Politisti:

- Daca un jucator are wanted si se afla langa un politist, wantedul tot scade.

- Nu merge sa dai /find pe admini lvl 1+, chiar daca au wanted si nu sunt /aod

- Uneori adminii nu apar la wstats chiar daca au wanted.

Others:

- premiile la cutie sunt destul de mici am primit 3 RP. E o actiune destul de mare ar fi ok sa se mareasca putin premiile.

@Spoker

Edited by Serban

@Spoker La mesele de poker trebuie pus text atunci cand cineva joaca la una din ele, "Tasteaza comanda /poker pentru a te alatura acestei mese de poker" si daca masa e full sa scrie "Aceasta masa de poker este full, nu te poti alatura." ceva de genul...

La /poker nu merg setati mai mult de 2 jucatori si se blocheaza cateodata, relog fiind singura optiune sa rezolvi problema.

@Spoker

-Cand parasesti arena de Paintball ramai cu hp-ul acela.

-Cand esti intr-un show privat poti sa folosesti animatiile.

-La mesele de poker daca pui maxim 6 jucatori se pun doar 2.

Poker e facut doar pt 2 ca la mai multi se blocheaza. Trb testat unde se blocheaza si cu 2 jucatori de zice TheOne ca trb relog, in ce context mai exact. Facand ce...

La gun shop, daca cumperi 2 shotgun si dupa cumperi un combat shotgun, toate gloantele de shotgun normal se transforma in gloante de combat.

On 7/29/2019 at 6:35 AM, Serban said:

La gun shop, daca cumperi 2 shotgun si dupa cumperi un combat shotgun, toate gloantele de shotgun normal se transforma in gloante de combat.

SA-MP BUG!

Acum 14 minute, Spoker a spus:

Poker e facut doar pt 2 ca la mai multi se blocheaza. Trb testat unde se blocheaza si cu 2 jucatori de zice TheOne ca trb relog, in ce context mai exact. Facand ce...

Am facut masa de poker, eu si inca un jucator, in momentul in care asteptam sa inceapa partida, s-a blocat numerotarea, nu puteam sa dau click pe "LEAVE", nu puteam sa fac nimic.

@Spoker daca poti micșora scădea puțin muniția armelor de la gun shop. Mi se pare ca raportat la preț, primești foarte multe gloanțe. 

Bug- Daca apesi f de multe ori iti apare mesajul din imagine

Nu conteaza daca esti intr-un biz etc. @Spokersa-mp-033.thumb.png.09ce0e779374b81928108cc377e4b367.png

Problema panel.

Merge sa aplici in factiune chiar daca ai lvl 1 si nivelul necesar este 7.

Bug skin.

La intrare in factiune primesti skin-ul din imagine si la payday primesti +1 respect pointsa-mp-038.thumb.png.78025b80881d4221f39ea8c4517db60e.png

sa-mp-036.thumb.png.71ca6c58565054f7e5798a9f2015fa4e.png+ ca imi arata: Payday in: -04: 21

@Spoker Odata aparut mesajul in chat ("Poti seta o imagine daca clanul are minim nivel 6") ar trebui sa te priveze de accesul la acea fereastra.

Mersi.

Grand Theft Auto  San Andreas Screenshot 2019.07.30 - 10.12.21.51.png

Si mai e si aceasta problema...

Grand Theft Auto  San Andreas Screenshot 2019.07.30 - 10.53.31.60.png

#Vazute #Rezolvate

Azi RR pt Bug-Fix. Sa testati si sistemul de vehicule la clanuri. Mersi all.

Posted (edited)

@Spoker 

[CLAN]

bug:

Interiorul pentru clan, cel de 300 de diamante nu merge sa-l cumperi.

Daca ai schimbat interiorul clanului si nu ai setat safe, /setclansafe si cumperi altul, iti va lua diamantele, chiar daca tu ai deja unul cumparat si il poti seta oricand.

La clan, nu merge sa schimb parola de la safe, nu gasesc nici o optiune.

Daca esti intr-un interior cumparat, de exemplu very large, si cumperi altul, nu conteaza care, nu mai poti sa iesi din incapere, iti da mesajul cu anti abuz.

Ca sa vad un interior trebuie sa fiu in hq-ul clanului, dupa care sa tastez /exitint, pai aceasta comanda nu merge si nu face nimic, nu te lasa sa vezi interiorul.

[LSPD]

sugestie:

Atunci cand te conectezi pe server, ca si membru LSPD/NG/FBI, recomand sa te dea direct off-duty, avand culoare alba in chat si cu un skin de civil sau unul pe care il detii in /myskin.

In momentul in care ai dat /duty, sa-ti dea un skin, diferit la fiecare rang si nu random + ceva arme, iar cele din outfit sa fie scoase si sa ramana doar pentru swat / accesori.

Sa se adauge mai multe caractere la clear, pentru ca nu incap foarte multe la reason, exemplu: suspectul este nevinovat ( tu scrii asta ), si pe chat apare: suspectul este nevi.

[DS]

bug:

Nu este delay cand cumperi un vehicul care costa diamante, dar la unul cu bani ai delay.

sa-mp-041.png.a5681df379eba1c3c42c4f6ec5bee4c2.png

Edited by Corlea

Sugerez sa adaugi sistem automat pentru expirarea fw-urilor, eventual setat un mesaj daca vrei sa-i dai rank unui jucator care are fw. @Spoker

On 7/30/2019 at 9:57 AM, Corlea said:

@Spoker

[CLAN]

Nu stiu ce fac sau ce nu fac, dar cateodata primesc cate 1291XP/500, si cand cumpar mai am 0/600.

Verifica fiecare actiune in parte in special din lista update unde am pus ce faci pt XP, si vezi ce iti ofera atat de multa. Anunta-ma daca ai gasit. Mersi.

Vad ca si @Aka are la clanul lui: Level 2 (1127/200 XP)

Sau poate nu-i bug si e din cauza ca am dat eu DMD / Bani multi pt test si lumea isi cumpara de toate.

On 7/30/2019 at 5:05 AM, Liviubaws said:

Sugerez sa adaugi sistem automat pentru expirarea fw-urilor, eventual setat un mesaj daca vrei sa-i dai rank unui jucator care are fw. @Spoker

La cat timp sa expire un FW acordat?

On 7/30/2019 at 8:49 AM, hashsmk said:

@Spoker dacă faci o masa de poker, când vrei sa dai LEAVE iei kill mereu.

Nu mi s-a intamplat, am testat acum de 3 ori... Daca poti verifica cauza... Sau vezi daca dupa relog face la fel.

Posted (edited)
Acum 7 ore, Spoker a spus:

La cat timp sa expire un FW acordat?

Nu mi s-a intamplat, am testat acum de 3 ori... Daca poti verifica cauza... Sau vezi daca dupa relog face la fel.

La fel îmi face și mie și lui @FuK, nu înțeleg cauza. Totuși asta se întâmpla și înainte sa închidem serverul din cate am aflat.

———

Am primit acum acel Bonus de RespectPoint chiar dacă nu am cont VIP.

“[V.I.P] Ai jucat 4 ore, ai primit 1 RP in plus.”

——

Crezi ca poți face ca fragmentele dintr-o ora sa se adune ? Gen dacă joc acum 30 de minute, sa mi se pună 0.50 ore jucate ? Sper ca înțelegi ideea. (+ ar arată ok dacă ar fi afișat intr-un colț cât am jucat ora respectiva in permanenta, de exemplu “Ai jucat 0.27 minute”, opțiune ce o poți activa din /tog)

Edited by hashsmk

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale
  • Create New...