Jump to content
smokeR

Factiunile noului Gamemode!

Recommended Posts

Staff-ul Linkmania isi doreste sa creeze noul gamemod impreuna cu voi, iar pentru a avea succes, dorim sa tinem cont de parerea fiecaruia. In acest topic va puteti exprima opinia referitor la ce factiuni va doriti sa avem pe server. Am sa va rog sa fiti obiectivi, fara free-chat.

• Like 1
  • Thanks 2
  • LinkMania 1

1. Eu a-si fi de parere sa schimbam un pic si factiunile simple care au fost pana acum si sa adaugam pentru cei care iubesc war-urile factiunile: 

• El loco cartel [LS SPAWN] / Rivali: Green Street , Aliati: Avispa Rifa
  • Avispa Rifa [SF SPAWN]  / Rivali: Sotherm Pimps , Aliati: Green Street Bloods
  • Southerm Pimps [SF SPAWN] Rivali: Avispa Rifa , Aliati:  El Loco cartel
  • Green Street Bloods [LS Spawn] Rivali: El Loco cartel , Aliati: Sotherm Pimps

Cred ca ar fi o idee buna sa avem cele 4 noi factiuni , sa ma schimbam sistemul acel vechi unde exista doar Groove si Ballas.

2. Scoaterea celor 2 Race club cred ca ar aduce la marirea gang-urilor.

3. Scoaterea factiunii Taxi.

4. Adaugarea de sistem WAR pe Turfs in LV unde toate cele 3 factiuni pot participa iar acel teritoriul sa fie al celei mai bune factiuni, fara aliante fara nimic iar aici putem face prin votarea a war-ului in lv unde lideri/ sub-lideri pot vota pentru inceperea a Turfs Battle.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 3

1) Propun scoaterea factiunii Taxi Cab Company , care, dupa parerea mea, e chiar inutila.Exista atatea alternative, atatea biz-uri pentru inchirierea de vehicule atat pe 4 roti, cat si pe 2 roti, exista masini prin orase, chiar nu are niciun rost, tine loc degeaba.

2) O alta sugestie e legata de gang-uri, carora le propun o modificare:

Gang-ul The Nang Boys in Los Santos Vagos aceasta din urmand sa faca alianta cu gang-ul Grove Street.

Gang-ul Varrios Los Aztecas sa faca alianta cu Ballas.

Odata cu intemeierea celor doua aliante, sa se adauge un sistem de war pe aliante, care se va desfasura in fiecare seara de la ora 20:00 la 21:00.

ATENTIE: acest sistem adaugat pe langa sistemul clasic de turf.Suntem multi cei care ne dorim sa ne aducem aminte de vechiul GF, si de war-ul ce era atunci chiar beton.

3) Pe langa aceste doua sugestii, vin si cu o sugestie ce tine mai multe de organizare: propun reducerea numarului de locuri ale celorlalte factiuni la 15+1(departamente), 15(ganguri), 20(factiuni pasnice si mixte).

In rest, parerea mea ca celelalte factiuni, ce nu au fost mentionate pentru modificari, ar trebui sa ramana.Au multe functii, sunt foarte bine conceputa in comparatie cu alte servere, si chiar dispun de activitate.

Asta-i punctul meu de vedere legat de factiuni.Va multumesc pentru atentie si sper ca ceea ce am comentat eu aici sa fie luat, cat de cat, in considerare!

Acum 15 minute, Seth. a spus:

si cop de unde sa faca raport? lasa acolo ca a fost bine pana acum.. mafioti intre mafioti, racers intre cops @PePe @Th3Master @GABRIEL 

Grove - > Green Street Bloods (Spawn LS) 

Ballas - > Southern Pimps (Spawn LS) 

Da Nang Boys - > 69 Pier Mobs (Spawn SF, este deja o locație exact cu acest nume) 

VLA - > Avispa Rifa (Spawn SF) 

IRC - > El Loco Cartel (Spawn LS) 

MRC - > Yakuza (Spawn SF) 

Factiunea Taxi - > Job 

Taxi înlocuită de Tow Truck Company. 

• Like 1
  • Burn 1
  • Downvote 5

1 oră în urmă, Seth. a spus:

1. Eu a-si fi de parere sa schimbam un pic si factiunile simple care au fost pana acum si sa adaugam pentru cei care iubesc war-urile factiunile: 

• El loco cartel [LS SPAWN] / Rivali: Green Street , Aliati: Avispa Rifa
  • Avispa Rifa [SF SPAWN]  / Rivali: Sotherm Pimps , Aliati: Green Street Bloods
  • Southerm Pimps [SF SPAWN] Rivali: Avispa Rifa , Aliati:  El Loco cartel
  • Green Street Bloods [LS Spawn] Rivali: El Loco cartel , Aliati: Sotherm Pimps

Cred ca ar fi o idee buna sa avem cele 4 noi factiuni , sa ma schimbam sistemul acel vechi unde exista doar Groove si Ballas.

3. Scoaterea factiunii Taxi.

4. Adaugarea de sistem WAR pe Turfs in LV unde toate cele 3 factiuni pot participa iar acel teritoriul sa fie al celei mai bune factiuni, fara aliante fara nimic iar aici putem face prin votarea a war-ului in lv unde lideri/ sub-lideri pot vota pentru inceperea a Turfs Battle.

Acum 48 minute, Aka a spus:

Grove - > Green Street Bloods (Spawn LS) 

Ballas - > Southern Pimps (Spawn LS) 

Da Nang Boys - > 69 Pier Mobs (Spawn SF, este deja o locație exact cu acest nume) 

VLA - > Avispa Rifa (Spawn SF) 

IRC - > El Loco Cartel (Spawn LS) 

MRC - > Yakuza (Spawn SF) 

Factiunea Taxi - > Job 

Taxi înlocuită de Tow Truck Company. 

Coaie voua va e rau? Cand ati vazut voi vreodata factiunile astea pe Linkmania?

@smokeR arata ca esti baiat cu capul pe umeri si baga factiunile clasice cu un gamemode cat mai clasic, cum se juca pe Lands. Nu mai adaugati toate mizeriile ca sa va vina "copiii" de pe alte servere la promovari ca ai vazut ca tot intre linkmaniaci se joaca.

Propun factiunile

Lspd

Fbi

Ng

Medics & Fireman Departament

School Instructor

Hitman Agency

The Mayor

Grove Street

Ballas

Los Santos Vagos

San Fierro Riffa

Da Nang Boys

Bikers

Irc

Mrc

Smugglers

Si sa fie pe aliante cum era odata, grove & lsv & dnb vs ballas & sfr & bikers

Sa fim realisti, ati incercat 2 database cu acelasi gamemode si in loc sa mergem spre bine noi mergem tot spre a copia alt server :)) incercati sa va pisati pe ele de sisteme "complexe" si sa oferiti jucatorilor un joc cat mai simplist fiindca asta cauta jucatorii vechi ai acestei comunitati. Te gandesti ca ai o zi libera de la munca, e caldura, nu iese nimeni afara da' alianta e la DM si te bagi si tu :)) nu vrem programe de war si sa ne jucam decat intre anumite ore ci tot timpul

Acum 3 ore, axelutz a spus:

@smokeR arata ca esti baiat cu capul pe umeri si baga factiunile clasice cu un gamemode cat mai clasic, cum se juca pe Lands. Nu mai adaugati toate mizeriile ca sa va vina "copiii" de pe alte servere la promovari ca ai vazut ca tot intre linkmaniaci se joaca.

Propun factiunile

Lspd

Fbi

Ng

School Instructor

Hitman Agency

The Mayor

Grove Street

Ballas

Los Santos Vagos

San Fierro Riffa

Da Nang Boys

Bikers

Irc

Mrc

Smugglers

Sa fim realisti, ati incercat 2 database cu acelasi gamemode si in loc sa mergem spre bine noi mergem tot spre a copia alt server :)) incercati sa va pisati pe ele de sisteme "complexe" si sa oferiti jucatorilor un joc cat mai simplist fiindca asta cauta jucatorii vechi ai acestei comunitati. Te gandesti ca ai o zi libera de la munca, e caldura, nu iese nimeni afara da' alianta e la DM si te bagi si tu :)) nu vrem programe de war si sa ne jucam decat intre anumite ore ci tot timpul

Si eu as merge tot pe aceste factiuni "clasice" si sa fie cum era odata pe aliante, sa fie mai multa activitate in ganguri, sa avem rivalitatea si in afara war-urilor, nu sa intram doar la war si sa iesim.... Era bine si cum era inainte, cand omorai adversaru sa iti dea banii ce ii are pe el.

• Like 1
  • Upvote 1
  • Love 1

Posted (edited)

Los Santos Police Department (Spawn LS)

Federal Bureau of Investigations (Spawn LV)

National Guard (Spawn LV)

Paramedics Department (Spawn LS)

The Mayor (Spawn LS)

School Instructors (Spawn LV)

Taxi Company (Spawn LS)

Hitman Agency (Spawn LV)

The Ballas Family (Spawn LV)

Grove Street (Spawn LS)

Los Santos Vagos (Spawn LS)

La Cosa Nostra (Spawn LV)

Yakuza (Spawn SF)

Bikers (Spawn SF)

Insomnia Racing Club (Spawn LV)

Underground Street Tunning (Spawn LV)

Edited by Cadillac

5 hours ago, axelutz said:

Propun factiunile

Lspd

Fbi

Ng

School Instructor

Hitman Agency

The Mayor

Grove Street

Ballas

Los Santos Vagos

San Fierro Riffa

Da Nang Boys

Bikers

Irc

Mrc

Smugglers

Mi se pare cel mai bine asa, sa ramana cum a fost mereu, classic si frumos.

Acum 2 ore, Blackout99 a spus:

Mi se pare cel mai bine asa, sa ramana cum a fost mereu, classic si frumos.

Asa ar fi normal, unii pentru asta jucam pe Linkmania. Ar fi factiunile clasice fara mafii.

Pot baga si ideea cand atunci omorai un alt gangster ii luai toti banii de pe el. Sa fie ceva mai original Linkmania

Posted (edited)

Italian Mafia - SF

San Fierro Rifa - SF

La Cosa Nostra - SF

Yakuza - SF

National Guard - SF

Uber - SF

Hitman Agency - langa sf, unde e jobul ala cu iarba, la ferma acolo

San Fierro Police Department - SF

•eu m-as axa doar pe San Fierro, pentru ca nu o sa fie 500 de playeri si nu o sa fie echilibrate orasele + ca SF aduce multe beneficii

•aliantele intre mafii nu-si au rostul

•nu are rost sa se umple serverul de factiuni useless, lasati doar alea importante

•eu vi-am dat doar cateva exemple, mai intra aici si s.i/news reporters, etc

Edited by Corlea

Posted (edited)

Ar trebuii sa nu mai fiti asa ramasi in urma, orice joc tinde spre a creste sau a descrește, acel sistem original este invechit, hai sa iesim din acea prostie cu ce am fost învățați si sa adaugam sisteme noi prin care sa atragem lumea, sunt servere mari care nu merg pe acel sistem vechi de factiuni si au sute de playeri, noi de ce sa nu schimbam asta? @Spoker @smokeR

@axelutz in special pentru tine, ca vad ca tragi cu gura fara cunoștință de cauza. Tindem spre creștere nu sa tot scadem pe niste sisteme vechi pe care multi s-au plictisit sa le vada si nu mai au atragere.

Edited by Seth.
Edit

Posted (edited)

Propun facțiunile vechi.

San Fierro Riffa (SF)

Da Nang Boys (LV)

The Triads (SF)

The Mafia (LV)

Grove Street (LS)

Ballas (LS)

Los Santos Vagos (LS)

Taxi (LS)

F.B.I (SF)

LSPD (LS)

NG (LV)

Smugglers (cabana aia la intrare in LV)

Paramedici (LS)

S.I (SF)

Hitman (LS)

Propun să se scoate facțiunile IRC si MRC, deoarece ăștia din departamente fac raport indiferent dacă sunt sau nu facțiunile astea. Așa puteti băga iar alianțele de pe GM-ul vechi, să nu cumva să tresară iar unul că aștia din departamente n-au cum să facă raport. Puteți să faceți si voi blocaje sau controale, doar nu vă doare mână să nu puneți niste rb-uri. Într-adevăr, facțiunile alea au fost bune, dar trebuie să reamintim lumii de amintirile alea vechi de pe acest server de prin 2012-2013. Să amintim lumii iar de obiceiurile noastre. Amintiți-vă de momentele din 2012-2013, se străngeau ăstia la Alhambra, atunci aveau cops activitate, nici nu exista IRC sau MRC pe vremea aia. Înainte erau blocaje zi de zi la deliver, dar vouă vă este lene să faceți așa ceva. Voi credeți că raportul la PD se rezumă doar să mergeți după ăia la motel.

Propun să se bage iar acel eveniment tip Carball, îl făcea Maryus înainte. Toți eram pe stadionul din LV, trebuia să dăm gol celor rivali. Mingea era o mașină d-aia de la Street Sweeper, iar noi eram într-o mașină mai mare pentru a putea împinge mașina respectivă.

Edited by al vostru roxor
  • Like 1
  • LinkMania 1
  • Downvote 2

Exact, se poate face wanted oricum cu sau fara cele 2 cluburi , exista war seara dar in rest ar putea fi rob, dm, s.a.m.d

1.Bikers-Spawn-ul in orasul San Fierro (https://imgur.com/a/POhnWON)

2.Da Nang Boys-Spawn-ul in orasul San Fierro.

3.Varrios Los Aztecas-Spawn-ul in Los Santos.

4.The Ballas Family-Spawn-ul clasic care a fost pana acum.

5.Grove Street-Spawn-ul clasic care a fost pana acum

6.Yakuza-Spawn-ul in orasul San Fierro.

Acum 2 ore, al vostru roxor a spus:

Propun facțiunile vechi.

San Fierro Riffa (SF)

Da Nang Boys (LV)

The Triads (SF)

The Mafia (LV)

Grove Street (LS)

Ballas (LS)

Los Santos Vagos (LS)

Taxi (LS)

F.B.I (SF)

LSPD (LS)

NG (LV)

Smugglers (cabana aia la intrare in LV)

Paramedici (LS)

S.I (SF)

Hitman (LS)

Propun să se scoate facțiunile IRC si MRC, deoarece ăștia din departamente fac raport indiferent dacă sunt sau nu facțiunile astea. Așa puteti băga iar alianțele de pe GM-ul vechi, să nu cumva să tresară iar unul că aștia din departamente n-au cum să facă raport. Puteți să faceți si voi blocaje sau controale, doar nu vă doare mână să nu puneți niste rb-uri. Într-adevăr, facțiunile alea au fost bune, dar trebuie să reamintim lumii de amintirile alea vechi de pe acest server de prin 2012-2013. Să amintim lumii iar de obiceiurile noastre. Amintiți-vă de momentele din 2012-2013, se străngeau ăstia la Alhambra, atunci aveau cops activitate, nici nu exista IRC sau MRC pe vremea aia. Înainte erau blocaje zi de zi la deliver, dar vouă vă este lene să faceți așa ceva. Voi credeți că raportul la PD se rezumă doar să mergeți după ăia la motel.

Propun să se bage iar acel eveniment tip Carball, îl făcea Maryus înainte. Toți eram pe stadionul din LV, trebuia să dăm gol celor rivali. Mingea era o mașină d-aia de la Street Sweeper, iar noi eram într-o mașină mai mare pentru a putea împinge mașina respectivă.

Factiunile de race au adus multi jucatori pe server, s-a muncit mult la ele si nu cred ca o sa le scoata.

Buna, ca si factiuni le propun pe acestea :

Los Santos Police Department

Federal Bureau of Investigations

National Guard

Grove Street

Los Aztecas

Los Vagos

School Instructors 

Tow Truck Company / Underground Street Tunning

News Reporters

The Ballas

Hitman Agency

Paramedic & Fireman

Uber Company

Verdant Family

The Rifa

Va multumesc,

O zi frumoasa !

Posted (edited)
Acum 8 ore, Seth. a spus:

Ar trebuii sa nu mai fiti asa ramasi in urma, orice joc tinde spre a creste sau a descrește, acel sistem original este invechit, hai sa iesim din acea prostie cu ce am fost învățați si sa adaugam sisteme noi prin care sa atragem lumea, sunt servere mari care nu merg pe acel sistem vechi de factiuni si au sute de playeri, noi de ce sa nu schimbam asta? @Spoker @smokeR

@axelutz in special pentru tine, ca vad ca tragi cu gura fara cunoștință de cauza. Tindem spre creștere nu sa tot scadem pe niste sisteme vechi pe care multi s-au plictisit sa le vada si nu mai au atragere.

Joci de prea putin timp pe aceasta comunitate ca sa pricepi ce au insemnat acele factiuni pentru jucatorii de aici :)) scuze, nu imi pierd timpul daca nu stii ce inseamna Linkmania

Daca s-ar reapuca absolut toti jucatorii ce au jucat de pe lands/inainte de lands pana acum, iti garantez ca nu mai ai nevoie de nici-o promovare si esti cam peste majoritatea serverelor in afara de cateva rpg uri. Eu nu cred ca s-au saturat de acele factiuni ci de aceste gamemode sufocante la cat de robotizate sunt :)) eu unul voi mai juca samp doar daca ar fi un server simplist pe care sa te distrezi toata ziua nu sa stau sa scriu 50 de comenzi pentru un lucru sau sa imi decorez casa pentru un event pe luna :)) 

Edit: referitor la factiunile mentionate mai sus de catre ceilalti jucatori, avispa riffa el locco si care mai sunt, sunt factiuni pe boboz inca din 2012... vorbesti despre factiuni invechite? Oh da, celelalte gamemodeuri rpg cu "Los Vagos" si "Italian Mafia" si ce mai sunt, ati uitat ca sunt servere aparute din 2015-2016? :)) pai unde erau astia cand pe Linkmania erau in 2009 300/300? Aia de atunci jucau pe vremea aia doar asa sa aiba si ei un joc sau fiindca era prea strong gamemodeul? :)) eu am si acum gm ul twittagra in PC ( pentru cunoscatori, pentru cine nu.. nu :))) ) si inca ma minunez de felul in care a fost gandit pentru acea vreme.

Daca combinati factiunile & activitatile atat de pe Lands cat si de pe Godfather cu ce a bagat @Spoker pe cel ce ruleaza de cativa ani, o sa va proiectati din nou in aer :)) puteti pastra irc si mrc dar factiunile sa fie cele clasice ( eventual fara mafii ca oricum o sa faca racerii wanted ) si ii lasati pe baieti la DM toata ziua.. fara turfuri si filme ca sa creeze discutii intre jucatori. E de ajuns sa bagi chestia cand un gangster ii lua banii celuilalt si deja ai castigat o activitate mare pe server. 

Edited by axelutz

Salut!

Un sfat am pentru voi și cam atât, sa nu băgați bloods, crips sau alte prostii d astea.Lasati facțiunile tradiționale și dacă San fierro va fi oras principal sa se adauge SFPD sau măcar un spawn pt lspd in sf, San Fierro Rifa și The Triads / Yakuza .

Eu unul m as reapuca daca băgati facțiunile vechi: the triads/ the mafia, DNB/SFR

Veniti cu numele factiunilor de la Bobo si dupa urlati ca nu e nimic original pe server.

A, si Smugglers. A mai fost o tentativă acum câțiva ani si oricum ideea unei facțiuni de genul e super.

• Like 1
  • Upvote 1
  • Haha 1

Acum 3 ore, lolflamE a spus:

Eu unul m as reapuca daca băgati facțiunile vechi: the triads/ the mafia, DNB/SFR

Veniti cu numele factiunilor de la Bobo si dupa urlati ca nu e nimic original pe server.

A, si Smugglers. A mai fost o tentativă acum câțiva ani si oricum ideea unei facțiuni de genul e super.

Sunt prsti astia ma, au vazut la bobozone ca are succes cu el locco cartel si avispa si ce au zis, hai sa copiem si noi =)) oricum n-o sa bage ce trebuie ca pe lm din 2014-2015 exclusiv se face doar dupa cum se dicteaza nu cum vor pleierii

La 23.06.2019 la 21:52, Rincon a spus:

Los Santos Police Department (Spawn LS)

Federal Bureau of Investigations (Spawn LV)

National Guard (Spawn LV)

Paramedics Department (Spawn LS)

The Mayor (Spawn LS)

School Instructors (Spawn LV)

Taxi Company (Spawn LS)

Hitman Agency (Spawn LV)

The Ballas Family (Spawn LV)

Grove Street (Spawn LS)

Los Santos Vagos (Spawn LS)

La Cosa Nostra (Spawn LV)

Yakuza (Spawn SF)

Bikers (Spawn SF)

Insomnia Racing Club (Spawn LV)

Underground Street Tunning (Spawn LV)

De acord! O idee bună!

La 23.06.2019 la 12:14, smokeR a spus:

Staff-ul Linkmania isi doreste sa creeze noul gamemod impreuna cu voi, iar pentru a avea succes, dorim sa tinem cont de parerea fiecaruia. In acest topic va puteti exprima opinia referitor la ce factiuni va doriti sa avem pe server. Am sa va rog sa fiti obiectivi, fara free-chat.

Cred ca majoritatea dintre noi am fi bucurosi sa avem parte de vechile factiuni+aliantele...

Gen The Mafia, Yakuza, San Fierro Rifa(ca tot vreti sa populati si SF), Bikers bineinteles sa ramana Taxi, IRC, MRC, NR, Hitman, Departamentele, Grove, Ballas.

Acum 3 ore, axelutz a spus:

Sunt prsti astia ma, au vazut la bobozone ca are succes cu el locco cartel si avispa si ce au zis, hai sa copiem si noi =)) oricum n-o sa bage ce trebuie ca pe lm din 2014-2015 exclusiv se face doar dupa cum se dicteaza nu cum vor pleierii

Prietene, iar vorbesti ca sa te afli in treaba? Daca se proceda asa cum spui tu, nu m-as fi strofocat sa mai deschid aceste topicuri.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale
  • Create New...