Jump to content
Undyingdad

DISCORD server

Recommended Posts

Buna dimineata,

Nu de mult am revenit si eu pe aici, odata cu sezonul 14 de la MU si am observat comunitatea putin in convalescenta. ­čÖé┬á

Vin cu o mica propunere, de a face un server de DISCORD.

E gratuit, simplu de facut/ intretinut si acolo ne putem strange cu totii la o joaca. 

Nu e nevoie de grad pe forum sau ceva de genu, ci doar sa pui un buton undeva in stanga/ dreapta forum-ului pentru a fi mai usor membrilor sa dea join. 

Zi faina,

Spike

• Upvote 1

2 hours ago, Spike said:

Vin cu o mica propunere, de a face un server de DISCORD.

Presupun c─â e ok pentru sec╚Ťiunea de MU, pentru serverul respectiv.. Se poate chiar pune ceva informa╚Ťie cu adresa discordului respectiv la subforum-ul respectiv ├«n "header"..

Acum 7 minute, 41nd a spus:

Presupun c─â e ok pentru sec╚Ťiunea de MU, pentru serverul respectiv.. Se poate chiar pune ceva informa╚Ťie cu adresa discordului respectiv la subforum-ul respectiv ├«n "header"..

https://discord.gg/4tqhwQq

El ar arata cam asa, e cam pentru toata lumea( MU - toate sezoanele, CS:GO, GTA, Staff.. samd). Join and check! ­čśä┬á

Acum 3 minute, 41nd a spus:

Se poate pune link-ul ╚Öi alte informa╚Ťii ├«n header-ul unui subforum via ACP, am mai scris mai sus.

Nu stiu daca stii, astia de la DISCORD au o chestie misto de-ti genereaza automat un widget de ar arata cam asa:

image.png.d4262fc0c62488911b0cbf65383090e5.png

Cum propui sa facem? 

Sa faci un mic subforum pinned cu widget-ul de la ei sau un mic buton in continuarea astora:

image.png.b177c8e806f41aac326a6f344755db39.png

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
├Ś
├Ś
  • Create New...