Jump to content
Sign in to follow this  
Papi

Aspecte pe care trebuie sa le stiti legate de server.

Recommended Posts

Daca alegeti sa mai jucati in continuare pe acest server, va rog sa cititi mai jos si sa decideti voi singuri daca merita sa va pierdeti timpul sau nu.

In urma cu cateva zile, dupa teste indelungate si comparatii de XP, eu cu colegii mei de guild am ajuns la concluzia ca persoanale cu Quest 1/2 facut, iau mai mult xp decat persoanele cu Quest 3 facut.

Evident, primul lucru care l-am facut a fost sa-l contactez pe domnul ureqqe si sa-i explic situatia. Consider ca am facut-o destul de coerent incat sa priceapa, insa nu am avut cu cine discuta. Raspunsul lui a fost "Prietene, e un bug vizual". Simteam ca vorbesc cu peretii.

Sezonul 14 este foarte frumos, cea mai mare versiune pe care am jucat-o a fost s6, asa ca este ceva nou pentru, m-a prins foarte tare, asa ca am decis sa inghit in sec si sa ma adaptez situatiei.

In momentul in care am aflat de bug, eu aveam un DL de 2 reseturi, locul 1 in clasament. Singura solutie pentru a putea ramane competitiv a fost sa imi fac alt DL caruia sa nu ii fac Quest 3 pentru a primi acelasi xp ca restul server-ului si sa nu joc cu handicap pana la full.

Au trecut 2 zile, evident am eu si colegii mei am avut dreptate, dadeam 2 reseturi pe zi avand doar quest 2 facut.

Dovada diferentei intre quest 2 si quest 3:

image.png.11720e978073c349a179bcd3531a615e.png

Papi - Primul DL pe care l-am facut si avea Quest 3 ( deficit de xp ).

PapiDL - Al doilea DL pe care l-am facut si avea Quest 3 ( lua xp aproape dublu ).

Biscuit - Rf-ul din party-ul meu care avea Quest 2 si a crescut deodata cu primul meu DL.

Vedeti unde bat? in 2 zile am mi-am ajuns primul DL care era locul 1, iar RF-ul cu quest 1 a ajuns la 5 reseturi intre timp 🙂 🙂 🙂 .

In regula, nicio problema, mergem mai departe si ne vedem de joc nu? nu chiar. Jumate din alianta mea avea Q3 facut iar cand au auzit de aceasta diferenta de XP, majoritatea si-au refacut clasele cu scopul de a se opri la Q3 pentru a primi experienta normala.

Ce se intampla astazi dupa ce se mobilizeaza toata lumea? Domnul ureqqe decide sa scoate seal-ul de Quest 2 din shop pentru a aduce nivelul experientei de Q3 la nivelul celui de Q2.

Ce inseamna asta? toata munca jucatorilor care si-a facut iar caracterele pentru a scapa de handicapul de xp au primit o mare palma peste fata. 

Nicio problema iarasi, e fair-play din nou, putem juca mu in continuare, toata lumea la egalitate.

Era frumos sa fie asa nu? Pacat ca in X-Shop, exista optiunea de a lua seal pentru Q2 pe 7 zile.

image.png.c0e6d23efbefa19259030ecfc7bfee09.png

Unii jucatori, nu dau nume, cel putin de unul stiu sigur, a avut "inspiratia" ca recent sa isi cumpere seal-ul pe 7 zile. Ce inseamna asta? Ca acei jucatori timp de 7 zile vor lua xp mult mai mare ca restul jucatorilor. Cat de mare xp? Va pun o poza mai jos sa decideti voi.

image.png.4baa4788d3cff97cb5b27f2e64e25c5b.png

Ca sa intelegeti, XP-ul din stanga este cu DL-ul meu cu Q2 iar XP-ul din dreapta este tot DL-ul meu cu Q3. Diferenta de 16 levele in aceasta poza, mai am una, daca e nevoie o pun. La final de BC, caracterul din stanga cu Q2 a iesit cu level mai mare decat cel cu Q3, fiind in acelasi party, toate seal-urile posibile amandoi.

Asadar, practic ar urma ca 7 zile, cineva sa aiba acest avantaj incredibil fata de restu jucatorilor.

Cand am aflat ca cineva are seal luat pe 7 zile si inca e activ, evident, iarasi am luat legatura cu domnul ureqqe. I-am explicat iarasi situatia, raspunsul lui fiind Ok . Cei care si.au luat sa le poarte sanatosi . Nu se pot scoate . "

Imi pare rau, eu nu pot juca pe asemenea aberatie de server. Daca intr-o saptamana s-au intamplat asemenea chestii, la ce sa ma astept mai departe cand ajung in end-game? Pot sa am incredere in asemenea owner ca va fi fair-play in situatiile ce vor urma? Eu cu siguranta nu.

Si va rog, sa nu aveti impresia ca sunt plictisit sau am stat afk sau vorbesc pe nas.

image.png.e57972d42771f00f995a2737cbc18786.png

Mai sus aveti poza cu ce am farmat eu in 6 zile. Trei piese Bloodangel ( 150.000 Ruud, cand majoritatea jucatorilor probabil nici 10.000 nu au ), zeci de mii de Goblin Points, doua caractere in top 3. Credeti ca as renunta la asemenea munca foarte usor? eu spun ca nu.

@Lancelot @41nd

Probabil e prima oara in viata mea cand va dau tag, am fost admin aici pe vremurile bune, am facut tot posibil sa ca MU-ul pe linkmania la vremea mea sa fie o experienta cat mai buna si fair-play. Nu stiu ce contract aveti cu acest domn ureqqe, insa va rog din suflet sa il revizuiti. Ce se intampla afecteaza tot numele linkmania. Inteleg ca este un proiect privat, insa este un proiect care functioneaza prin numele vostru, iar asa ceva nu este acceptabil.

Astea fiind spuse, eu am dat delete la joc cu mare parere de rau, era un DB cu un potential extrem de mare, dar nu accept ca cineva sa isi bata joc de munca mea si a altor jucatori in halul asta cu asemenea indiferenta si nepasare.

Normal Experience rate:

Master Experience rate:

Majestic Experience rate:

Quest Xp Rate :

Era mentionat  de la inceput de db diferentele de exp.ce e asa woow.

20 minutes ago, Dumnezeu said:

Normal Experience rate:

Master Experience rate:

Quest Xp Rate :

Te rog, fa-ne sa ne fie dor de tine pe acest thread. Multumesc mult.

Posted (edited)
Acum 2 ore, Dumnezeu a spus:

Normal Experience rate:

Master Experience rate:

Quest Xp Rate :

Mai taci ma, papitoiule..... Esti ca o musca de zboara deasupra unui handel. Ce scrie EL si ce raspunzi tu...... 

Mr. @ureqqe facem si noi ceva in privinta asta sau te .... in el de joc?

Edited by Closed

Acum 5 ore, Papi a spus:

Daca alegeti sa mai jucati in continuare pe acest server, va rog sa cititi mai jos si sa decideti voi singuri daca merita sa va pierdeti timpul sau nu.

In urma cu cateva zile, dupa teste indelungate si comparatii de XP, eu cu colegii mei de guild am ajuns la concluzia ca persoanale cu Quest 1/2 facut, iau mai mult xp decat persoanele cu Quest 3 facut.

Evident, primul lucru care l-am facut a fost sa-l contactez pe domnul ureqqe si sa-i explic situatia. Consider ca am facut-o destul de coerent incat sa priceapa, insa nu am avut cu cine discuta. Raspunsul lui a fost "Prietene, e un bug vizual". Simteam ca vorbesc cu peretii.

Sezonul 14 este foarte frumos, cea mai mare versiune pe care am jucat-o a fost s6, asa ca este ceva nou pentru, m-a prins foarte tare, asa ca am decis sa inghit in sec si sa ma adaptez situatiei.

In momentul in care am aflat de bug, eu aveam un DL de 2 reseturi, locul 1 in clasament. Singura solutie pentru a putea ramane competitiv a fost sa imi fac alt DL caruia sa nu ii fac Quest 3 pentru a primi acelasi xp ca restul server-ului si sa nu joc cu handicap pana la full.

Au trecut 2 zile, evident am eu si colegii mei am avut dreptate, dadeam 2 reseturi pe zi avand doar quest 2 facut.

Dovada diferentei intre quest 2 si quest 3:

image.png.11720e978073c349a179bcd3531a615e.png

Papi - Primul DL pe care l-am facut si avea Quest 3 ( deficit de xp ).

PapiDL - Al doilea DL pe care l-am facut si avea Quest 3 ( lua xp aproape dublu ).

Biscuit - Rf-ul din party-ul meu care avea Quest 2 si a crescut deodata cu primul meu DL.

Vedeti unde bat? in 2 zile am mi-am ajuns primul DL care era locul 1, iar RF-ul cu quest 1 a ajuns la 5 reseturi intre timp 🙂 🙂 🙂 .

In regula, nicio problema, mergem mai departe si ne vedem de joc nu? nu chiar. Jumate din alianta mea avea Q3 facut iar cand au auzit de aceasta diferenta de XP, majoritatea si-au refacut clasele cu scopul de a se opri la Q3 pentru a primi experienta normala.

Ce se intampla astazi dupa ce se mobilizeaza toata lumea? Domnul ureqqe decide sa scoate seal-ul de Quest 2 din shop pentru a aduce nivelul experientei de Q3 la nivelul celui de Q2.

Ce inseamna asta? toata munca jucatorilor care si-a facut iar caracterele pentru a scapa de handicapul de xp au primit o mare palma peste fata. 

Nicio problema iarasi, e fair-play din nou, putem juca mu in continuare, toata lumea la egalitate.

Era frumos sa fie asa nu? Pacat ca in X-Shop, exista optiunea de a lua seal pentru Q2 pe 7 zile.

image.png.c0e6d23efbefa19259030ecfc7bfee09.png

Unii jucatori, nu dau nume, cel putin de unul stiu sigur, a avut "inspiratia" ca recent sa isi cumpere seal-ul pe 7 zile. Ce inseamna asta? Ca acei jucatori timp de 7 zile vor lua xp mult mai mare ca restul jucatorilor. Cat de mare xp? Va pun o poza mai jos sa decideti voi.

image.png.4baa4788d3cff97cb5b27f2e64e25c5b.png

Ca sa intelegeti, XP-ul din stanga este cu DL-ul meu cu Q2 iar XP-ul din dreapta este tot DL-ul meu cu Q3. Diferenta de 16 levele in aceasta poza, mai am una, daca e nevoie o pun. La final de BC, caracterul din stanga cu Q2 a iesit cu level mai mare decat cel cu Q3, fiind in acelasi party, toate seal-urile posibile amandoi.

Asadar, practic ar urma ca 7 zile, cineva sa aiba acest avantaj incredibil fata de restu jucatorilor.

Cand am aflat ca cineva are seal luat pe 7 zile si inca e activ, evident, iarasi am luat legatura cu domnul ureqqe. I-am explicat iarasi situatia, raspunsul lui fiind Ok . Cei care si.au luat sa le poarte sanatosi . Nu se pot scoate . "

Imi pare rau, eu nu pot juca pe asemenea aberatie de server. Daca intr-o saptamana s-au intamplat asemenea chestii, la ce sa ma astept mai departe cand ajung in end-game? Pot sa am incredere in asemenea owner ca va fi fair-play in situatiile ce vor urma? Eu cu siguranta nu.

Si va rog, sa nu aveti impresia ca sunt plictisit sau am stat afk sau vorbesc pe nas.

image.png.e57972d42771f00f995a2737cbc18786.png

Mai sus aveti poza cu ce am farmat eu in 6 zile. Trei piese Bloodangel ( 150.000 Ruud, cand majoritatea jucatorilor probabil nici 10.000 nu au ), zeci de mii de Goblin Points, doua caractere in top 3. Credeti ca as renunta la asemenea munca foarte usor? eu spun ca nu.

@Lancelot @41nd

Probabil e prima oara in viata mea cand va dau tag, am fost admin aici pe vremurile bune, am facut tot posibil sa ca MU-ul pe linkmania la vremea mea sa fie o experienta cat mai buna si fair-play. Nu stiu ce contract aveti cu acest domn ureqqe, insa va rog din suflet sa il revizuiti. Ce se intampla afecteaza tot numele linkmania. Inteleg ca este un proiect privat, insa este un proiect care functioneaza prin numele vostru, iar asa ceva nu este acceptabil.

Astea fiind spuse, eu am dat delete la joc cu mare parere de rau, era un DB cu un potential extrem de mare, dar nu accept ca cineva sa isi bata joc de munca mea si a altor jucatori in halul asta cu asemenea indiferenta si nepasare.

@ureqqe sa pierzi atati oameni pentru ceva schimbat fara cap, nu cred ca-i un lucru bun. In nici macar o saptamana pui serverul la pamant? Ai muncit la el, poate, dar merita sa-l inchizi pentru o greseala, pe care nu vrei s-o remediezi. 
Au fost N exemple ca este o problema legata de Q2 si Q3 exp. 

Sper sa te luminezi putin cand te trezesti si sa rezolvi.

Dacă tot vorbim de "prietenie" acest sezon S14 a fost declarat oficial acu ceva zile. Acest spot în care va arăt nu există ieri ( 71-14 ), a apărut peste noapte, de ce? păi va zic eu de ce, în arena sunt doar 3 spoturi de "Vasuki" și erau ocupate de HH și ce sa se gândească domnul ear pune un spot pentru "prietenii lui", se și vede modul cum la pus :)). 

Acum stau si ma gandesc, asta cu scoaterea scrolului seal of Wealth din x shop fara un anunt pe forum fara nimic nu bate undeva? Asta tare ia deranjat faptul ca suntem cu ceva reseturi in fata lor?

bandicam 2019-05-31 10-17-34-661.jpg

DeLeTe GaMe.

Treaba cu XP-ul trebuia gandita inainte sa lansezi "oficialul" plus treaba cu spotul pentru "Dumnezeu" a pus capac pentru toti :))

Sanatate.

@Kitte daca zic o "prostie" arunci o privire si aici? Hai ca-mi este dor de tine! 

Nici un Manager disponibil sa se uite si pe aici?

Posted (edited)

treaba cu xp daca era testata pe beta nu se ajungea aici ... Am si eu o intrebare Papi, daca tu aveai Sealu de Xp pe 7 zile , se lasa restu serverului ? 

Apropo de spoturi ,sunt multi playeri care au spus ca este nevoie de mai multi monstri . Eu am sa incerc sa fixez cat mai multe bugguri .

Edited by ureqqe

Stii ce e culmea? ca papi chiar are sealul de 7 zile, si tot a postat spre deosebire de altii

Stii ce e culmea? ca papi chiar are sealul de 7 zile, si tot a postat spre deosebire de altii

Si eu nu inteleg cine a facut drepturile omului si un specimen ca @Dumnezeu are dreptul la parere, deci pe bune, esti sub orice critica si ai un nivel de inteligenta foarte scazut, te rog nu mai scrie pe topicuri care necesita un nivel de inteligenta de cel putin clasa a-V-a, multumesc.

14 minutes ago, deg said:

Si eu nu inteleg cine a facut drepturile omului si un specimen ca @Dumnezeu are dreptul la parere, deci pe bune, esti sub orice critica si ai un nivel de inteligenta foarte scazut, te rog nu mai scrie pe topicuri care necesita un nivel de inteligenta de cel putin clasa a-V-a, multumesc.

Cateodata nu esti foarte inteligent, cateodata=mereu in cazul tau. Pwp

Posted (edited)
Acum 20 minute, ureqqe a spus:

EDITAT

???????????????

"prietene", esti paleta.

1. Ce vrei sa demonstrezi cu asta?

2. Cu ce scop ne arati numele conturilor?

Edited by Kitte

Posted (edited)

@ureqqe

ce vrei sa demonstrezi cu asta?! nu inteleg/ intelegem logica?!

Acum 47 minute, ureqqe a spus:

EDITAT

@Kitte de cand te asteptam :). Multumim ca ai venit, sper, in ajutorul nostru; cel al muritorilor de rand! 

Edited by Closed

1 oră în urmă, deg a spus:

nici tu nu esti foarte inteligent

ps: r3

Jucat pe beta nu stat afk,si nu erau probleme de genu xp cu q2 q3,nu stau sa caut unde ai precizat si ai tinut mortis tu ai vrut ca sa jucam pe fiecare harta,si defapt stam arena eu m am lasat dupa 14 ore de joc pe official atunci cand ai schimbat 3 spoturi sub curuletu nostru,serverul este ok inafara faptului q2 q3 xp si plus 400 800 defapt facem ml xp pana la 800 iar de la 1000 la 1400 faci in maxim 12 ore 1400 deficitul de xp il ai deja luat pana la lvl 1000 si dupa 1000 iti da cu -xp deja ai xpu luat si pentru ml si pentru majestic xp testat si pe beta.

Sa ajuns ca LINKMANIA sa moara incet incet...daca domnul @ureqqe detinator de server sezon 14,a ajuns sa minta  sa faca favoruri,linkmania nu va mai fi ce a fost odata datorita unor persoane ca @ureqqe om fara bun simt !

Daca nu faceam parte din guilda HHunterz probabil primeam un raspuns favorabil in legatura cu WINGS 2.5 SM LUCK ADD 28 WIZZ DMG +14 DISPARUTE PUR SI SIMPLU..

Cum la altii sau facut special spoturi si ii ajuta cu ce poate pentru a ajunge in fata,noi restul care facem parte din comunitate nu contam pentru tine,daca tu nu ai avut 2 minute la dispozitie sa verifici un amarat de logo asta spune multe despre tine @ureqqe

Ai ajuns sa iti bati joc de o comunitate care exista de 14 ani,probabil aici sunt jucatori cu experienta mai mare ca a ta si mai in varsta ca tine,nu iti mai bate joc de oameni!

Posted (edited)

Ma repet , nu stiu ce sa iti raspund ,Incerc sa impac pe toata lumea ca toti sa aiba un joc cat mai placut . 

1 hour ago, Cuzi said:

Jucat pe beta nu stat afk,si nu erau probleme de genu xp cu q2 q3,nu stau sa caut unde ai precizat si ai tinut mortis tu ai vrut ca sa jucam pe fiecare harta,si defapt stam arena eu m am lasat dupa 14 ore de joc pe official atunci cand ai schimbat 3 spoturi sub curuletu nostru,serverul este ok inafara faptului q2 q3 xp si plus 400 800 defapt facem ml xp pana la 800 iar de la 1000 la 1400 faci in maxim 12 ore 1400 deficitul de xp il ai deja luat pana la lvl 1000 si dupa 1000 iti da cu -xp deja ai xpu luat si pentru ml si pentru majestic xp testat si pe beta.

De ce ati cerut arena ? 

Stai putin ca nu intelegi . Acum ca s.au scos seal de xp care mai este diferenta de xp ? 

Intradevar am schimbat si o sa mai schimb atat cat este nevoie ca serverul sa evoulueze . 

Edited by ureqqe

Acum 14 minute, ureqqe a spus:

Ma repet , nu stiu ce sa iti raspund ,Incerc sa impac pe toata lumea ca toti sa aiba un joc cat mai placut . 

De ce ati cerut arena ? 

Stai putin ca nu intelegi . Acum ca s.au scos seal de xp care mai este diferenta de xp ? 

Intradevar am schimbat si o sa mai schimb atat cat este nevoie ca serverul sa evoulueze . 

Asta spui la toti playerii nu stiu ce sa va raspund. Ce anume ai schimbat pana acum? iti raspund eu , nimic!!! doar ai cauzat neplaceri.

Propunea mea e sa pui seal inapoi in x shop sau sa scoti direct din server sa numai aiba nimeni. Te gandesti ca atunci cand ai decis sa scoti sealu ai facut un rau in timpul db-ului? Iti zic si de ce, sunt multi playeri ( care posibil sa ii fi anuntat si tu din timp sau au fost strangatori ) care si-au pastrat GIFT si deja au pentru viitor ( asta inseamna ca sunt foarte multe AVANTAJE ) 

Te rog sa te gandesti.

P.S : Cel mai bine sa te gandesti la faptul ca Papi este in aceasta comunitate de peste 10 ani ( membru,staff si altele ) si nu statea el la 5 dimineata sa scrie un roman sau sa ii dea tag lui 4ind care nu a facut asa ceva in viata lui. 

58 minutes ago, ureqqe said:

Cand incerci sa "multumesti" pe toata lumea, nu ii faci un spot special ca sa creasca. Vrea sa faca XP, sa se duca peste altii sa faca preluare decenta... Cam asa vad eu lucrurile

Si daca scoti sealu din joc, il scoti SI de pe conturi, nu il lasi activ pentru cine deja il are 🙂 Eu spre exemplu abia incepeam sa strang GP pentru seal si nu mai pot, iar altii au inv plin de asa ceva. Si nu zice ca NU merge sa scoti de pe conturi ca o sa minti

Posted (edited)
Acum 4 ore, LeviS a spus:

Dacă tot vorbim de "prietenie" acest sezon S14 a fost declarat oficial acu ceva zile. Acest spot în care va arăt nu există ieri ( 71-14 ), a apărut peste noapte, de ce? păi va zic eu de ce, în arena sunt doar 3 spoturi de "Vasuki" și erau ocupate de HH și ce sa se gândească domnul ear pune un spot pentru "prietenii lui", se și vede modul cum la pus :)). 

Acum stau si ma gandesc, asta cu scoaterea scrolului seal of Wealth din x shop fara un anunt pe forum fara nimic nu bate undeva? Asta tare ia deranjat faptul ca suntem cu ceva reseturi in fata lor?

bandicam 2019-05-31 10-17-34-661.jpg

Nu aveti ce face pana va da rrdb la paleta de s6?  @MuTechGuy  baieti rai vin de pe alt s6 ,nu e vorba de s6 al tau 🙂

A pus spoturi ,nu mia pus mie 1 spot.

Nici mie nu mi convine ca a scos sealu acum,si am propus pe beta sa nu bage seall in joc,.

Edited by Dumnezeu

Acum 11 minute, Dumnezeu a spus:

Nu aveti ce face pana va da rrdb la paleta de s6?  @MuTechGuy  baieti rai vin de pe alt s6 ,nu e vorba de s6 al tau 🙂

A pus spoturi ,nu mia pus mie 1 spot.

Nici mie nu mi convine ca a scos sealu acum,si am propus pe beta sa nu bage seall in joc,.

Sealu asta e mai destept ca tine.

Spoiler

• Thanks 1
  • România 1
  • Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale
  • Create New...