Jump to content
NewBoy

[RESPINSĂ] [Sugestie Wanted]

Recommended Posts

Salutare LinkMania.Am venit cu o propunere pentru wanted.Ideea este ca eu sunt in National Guard si majoritatea suspectiilor ori iau avioane/heli,ori folosesc bicicleta,acestia fiind foarte greu de prins,uneori chiar imposibil.Propun ca atunci cand un player are wanted sa nu poata folosi aceste vehicule ca sa usureze treaba departamentelor si de asemenea ca orice player care nu este in department sa isi ia armura pentru a fi lupta mai corecta.Lasati parerile voastre mai jos.

Asta este si ideea, sa fie mai complicat de urmarit/prinsi, pentru aceasta situatie exista hunter/hydra. Daca ar fi totul simplu ar fi plictisitor.

Posted (edited)

Contra sunteți leneși și nu vreți să ne mai fugăriți? Sar cu bicicleta pe unde pot sa scap de voi apoi primesc /w cu înjurături(se simt ei) dacă știți că stați prost cu nervii nu mai veniți la wanted plus aveți și tazer.

Edited by Th3Master

Va plangeti cam mult, ne facem si noi avantaje deoarece nu le primim. Am wanted si nu pot merge pe bicicleta ca va este lene, penibil.

Eu sunt PRO, nu mi se pare corect ori sa se adauge in regulament: Cine foloseste BMX la Wanted sa primeasca Warn sau atunci cand ai wanted  sa nu poti folosii BMX-ul.

48 minutes ago, SethxD said:

Eu sunt PRO, nu mi se pare corect ori sa se adauge in regulament: Cine foloseste BMX la Wanted sa primeasca Warn sau atunci cand ai wanted  sa nu poti folosii BMX-ul.

Atunci dc mai aveți hydra hunter cum a spus theone?

Acum 2 ore, SethxD a spus:

Cum am mentionat si eu, va plangeti cam mult :))). 

Total CONTRA, Nu vad cu ce ar ajuta serverul/Politisti, cat timp avem tazer+Hunter nu vad rostul modificari regulamentului.

Din contra ba' debilule esti urmarit de politie, poti fugi cu avion, etc. ii iei licenta dupa daca vrei si ai dovezi, pai tu vii sa ceri sa nau mai fuga suspectul ca cu nimic, a? Vorbiti ma sa va bage si Rocket Launcher ca suntem draq satui deja de toate prostiile.

Aveti pentru Bike InfernusHunter/Hydra si pentru Avion/Heli Hydra/Hunter, vrei sa iti citesc eu regulamentul?

Contra

Ar usura munca politistilor si nu cred ca avem de ce s-o facem mai ales daca nu sunt asa multi playeri incat sa fie lista de wanted plina ca odinioara.

Consider ca beneficiati de multe suficiente lucruri (care sunt si normale) pentru a face fata suspectilor care fug cu diferite chestii sau mai stiu eu ce. Din acest motiv sunt impotriva.

Problema nu este la cat de greu/usor prinzi jucătorii, adică majoritatea am fost în ambele tabere, iar cand esti într-o anumită ipostaza defavorabila doresti să-ți creezi avantaje. Inteleg acest lucru si sunt de acord, dar acel bike prezintă un real avantaj daca duci într-o zonă acoperită si care-ti confera libertate de miscare. Ideea nu este de a face treaba departamentelor mai usoara sau pe cea a factiunilor care se bazează pe dm mai grea. Ci de a se ajunge la un oarecare echilibru. Este adevarat ca departamentele beneficiază de mai multe "unelte", "ajutoare" sau ce apelative doriti sa folosiți. Dar de ce n-ar fi asa? Atât timp cât se acționează în spiritul si litera legii nu vad nicio problemă, este ca in viata reala. Pentru ca altfel nu vor putea menține ordinea pe server. Jucătorii stiu în ce se angajează cand încalcă legile si ajung sa fie suspecți. Concluzie, contra, dar mai putin celei cu bicicleta.

On 3/13/2019 at 6:16 PM, nemo said:

Problema nu este la cat de greu/usor prinzi jucătorii, adică majoritatea am fost în ambele tabere, iar cand esti într-o anumită ipostaza defavorabila doresti să-ți creezi avantaje. Inteleg acest lucru si sunt de acord, dar acel bike prezintă un real avantaj daca duci într-o zonă acoperită si care-ti confera libertate de miscare. Ideea nu este de a face treaba departamentelor mai usoara sau pe cea a factiunilor care se bazează pe dm mai grea. Ci de a se ajunge la un oarecare echilibru. Este adevarat ca departamentele beneficiază de mai multe "unelte", "ajutoare" sau ce apelative doriti sa folosiți. Dar de ce n-ar fi asa? Atât timp cât se acționează în spiritul si litera legii nu vad nicio problemă, este ca in viata reala. Pentru ca altfel nu vor putea menține ordinea pe server. Jucătorii stiu în ce se angajează cand încalcă legile si ajung sa fie suspecți. Concluzie, contra, dar mai putin celei cu bicicleta.

Tazer hydra hunter, ar fi penibil să se pună sechestru pe bicicletă, nu degeaba aveți și un regulament pt acest mijloc de transport , nu am mai văzut oameni să fugă la wanted cu heli shamal dodo din câte știu eu și trebuie decât să lucrați la sol nu și aerian exceptând cazul bicicletei dacă nu îl prindeți cu tazer. Ce vă mai place să frecați menta și să faceți departamentele OP în fața irc-ului dar la ceilalți jucători v-ați mai gândit? nu toți se pot descurca vorbesc de civili, de facțiunile pașnice sau orice altă facțiune care nu le au cu duelurile sau orice altceva legat de dm dar ei vor să facă wanted dacă se plictisesc și nici nu cunosc "skemele" și ajung să moară foarte repede din cauza abuzurilor voastre nu stau să le înșir le cunoști prea bine, cred că te-am lămurit.

Contra.

Sugestie respinsă, utilizarea respectivelor vehicule nu poate fi interzisă, armata este dotată special pentru a acționa în astfel de situații.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale
  • Create New...