Jump to content
Sign in to follow this  
Aka

Sugestie Diverse

Recommended Posts

1. Implementare unui sistem de anti-cheat este neaparat necesara pentru derularea activităților într-un mod placut pe serverul nostru. Stiu ca este greu, stiu ca este mult de munca dar altfel nu o sa putem combate la timp majoritatea codatilor.

2. Sistemul actual de /lotto este penibil, pe langa ca nu il voi considera un sistem, nu are treaba cu Loto.  ( 6/49 )

Biletul trebuie sa fie mult mai scump, exact sistemul care este in realitate dar reabilitat pentru serverul nostru. Jackpotul sa ajunga la sume foarye mari in functie de cat a fost pariat.

Acest jackpot sa fie de ordinul sutelor de milioane poate chiar si al miliardelor in timp.

3. Nu m-am plans nicodata de lag dar astazi am resimtit total cum nu puteai sa tragi si sa nimerești pe cineva, foarte prost . Nu stiu daca este din cauza hostului sau din cauza gamemodului.

4. Cand un helper vrea sa raspunda la un help si a apasat primul pentru a raspunde, sa raspunda doar cel care a pasat primul, in caz ca nu stie sa raspunda la intrebarea respectiva sa dea ESC si sa apara din nou in chat.

5. Adaugarea promotiilor / ofertelor in joc, nu trebuie sa fie doar de sărbători asa ceva.

6. Cand esti intr-o factiune si vrei sa intri in train, sa poti alege pe ce harta vrei sa intri, sa ai posibilitatea sa iti alegi pe ce harta vrei sa te antrenezi tu si cu cei din factiune. 

@smokeR @Encrypted @Spoker @talentatu27 @TheOne @hecariM @Alkatraz @FuK @Senzo @hashsmk @Frank @petarda @sweenzlareN @Mave @fraken @Seickh

1. Sunt total de acord cu adăugarea unui nou sistem anti-cheat, chiar ai fi necesar unul bine pus la punct, sunt anumite momente ale zilei/nopții in care nu este nici un admin on, un astfel de sistem ne-ar ajuta enorm.

2. Pro - aici ai mare dreptate, probabil dacă ar fi un sistem unic și bine construit ne-ar aduce mari avantaje atât ca jucatori însă si comunității. Sistem actual este cu mult depășit, câștigurile sunt minuscule ( 2 ture la un job ) iar prețul inițial al biletului este exagerat de mic. Trebuie refăcut total.

3. Pro, însă din câte am inteles urmează ceva modificări, rămâne de văzut. Astăzi in timpul evenimentului Faction Championship s-a resimțit extrem de tare lag-ul de pe server.

4. Sunt pro aici, de nenumărate ori am pățit și eu sa scriu un răspuns complet, etc iar in momentul in care sa dau enter am observat ca deja a răspuns cineva înaintea mea cu o fracțiune de secunda. Cum ai propus tu ar fi cel mai ideal.

5. Sunt pro și aici, însă cu limite, oricum prețurile sunt destul de mici și majoritatea jucătorilor își pot permite sa doneze 20-30 de lei pentru câteva diamante. Mai folositor ar fi un sistem ca vechiul “/getgift” însă reconstruit, cu alte premii și alte criterii de obținere.

6. Aici sunt 50-50, nu sunt in gang/mafie și nu prea m-a interesat acest aspect, însă cred ca i-ar ajuta pe mulți dintre aceștia dacă ar putea tine diferite antrenamente în mai multe mape.

1. Un mare PRO in legatura cu aceasta sugestie deoarece, pe langa faptul ca ar aduce un foarte mare plus server-ului, am putea scapa de N codati care intra si strica derularea activitatilor.

2.  Un pro si aici, trebuie sa se faca ceva si in privinta acestui "sistem" deoarece nu are nici o relevanta la momentul actual, dupa cum spunea si Aka, biletul trebuie sa fie mult mai scump si sa simti cand castigi ceva, sumele le lasam la decizia adminilor respectivi.

3.  Pro, de cateva zile toata lumea a inceput sa se planga de la lag-ul resimtit, se blocheaza de repetate ori uneori, sper sa puteti face ceva in privinta asta.

4.  Sunt total de acord deoarece motivele sunt evidente.

5.  Pro, deoarece majoritatea dintre playerii noi, intreaba de promotii sau oferte in joc, si consider ca prin adaugarea acestora, am putea captiva mai multi playeri sa se joace alaturi de noi.

6.  Pro si aici, ar fi interesanta o schimbare de genul, chiar daca pare minora, dar ar ajuta playerii sa mai diversifice antrenamentele.

1. PRO, dar la faza asta nu trebuie sa ne dam noi cu parerea, trebuie sa se gaseasca cineva care e specializat in anti-cheat-uri si stie cum sa il optimizeze.

2. PRO, sumele pe care le castigi la lotto in prezent sunt de tot rasul, 50-90k, dar nici sa poti castiga sumele scrise de tine, cateva zeci de milioane eu zic ca sunt suficiente.

3. O sa se rezolve lag-ul.

4. PRO, de chestia asta se ciocneste orice helper si cateodata e enervant sa te chinui sa scrii un raspuns foarte lung si cand sa dai enter, sa descoperi ca a raspuns altcineva cu o secunda mai devreme

5. PRO, ar impulsiona jucatorii.

6. CONTRA, nu-i vad rostul.

Edited by Alkatraz

1. PRO, Sunt de acord cu tine, ar aduce un plus server-ului nostru dar din cand stiu, s-a mai propus chestia asta si se va implementa cat de curand.

2. PRO, sunt de parere ca daca o sa se imbunatateasca sistemul de lotto, majoritatea playerilor vor paria. Cel putin, in cazul meu, am pariat o singura data la /lotto.

3. NEUTRU, sunt doua categorii de playeri, cei care se plang de lag si cei care nu se plang pentru ca nu au.. pot spune ca ma incadrez in a doua categorie, n-am lag atat de mare incat sa ma deranjeze foarte tare.

4. Un mare PRO din partea mea, de multe ori mi s-a intamplat sa ma chinui sa scriu un text informativ si un alt membru al Staff-ului sa raspunda la acelasi help ca si al meu. Ne-ar ajuta mult, parerea mea.

5. PRO, as crede ca acest lucru odata implementat ar starni mai mult interes playerilor.

6. CONTRA, sunt de parere ca train-ul de acum este mai mult decat perfect.

Sugestiile 1,2 si 4 vor fi acceptate. In legatura cu lag-ul, in scurt timp, host-ul va suferii cateva modificari cu care speram sa fie mult mai bine in ceea ce priveste buna desfasurare a activitatii de pe server.

:f-thread-closed:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_<property-id>, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale