Jump to content
Sign in to follow this  
vipers

Linkmania BETA problems post 01/01/2019

Recommended Posts

Acum 1 minut, Damian a spus:

deci daca nu putem comunica frumos, inchid serverul pana la oficial :)) , v-am zis ca vor fi modificari multe, au fost in jur de 30 de update-uri, acum trebuie luat cam tot de la 0.

nu te ajuta cu nimic, lasa lumea sa vorbeasca... suntem tot felul de nebuni mai cu o bere mai etc... daca iti place ceva folosesti

PS: oricum tot tu vei fi blamat, ca peste tot, sa nu imi apara aripi de elf la bk intr-o luna si e ok

Acum 18 minute, Damian a spus:

deci daca nu putem comunica frumos, inchid serverul pana la oficial :)) , v-am zis ca vor fi modificari multe, au fost in jur de 30 de update-uri, acum trebuie luat cam tot de la 0.

@Damian >>> NU INTELEG ???!!! ... EU AM POSTAT BUGURILE OBSERVATE IN JOC SI AM CERUT REPARAREA LOR  .

CE INSEAMNA AMENINTARILE ACESTEA  @Lancelot ????!!!   >>> ATUNCI INKIDETI SERVERUL DACA ATIT PUTETI SI JUCATIVA DOAR VOI ACOLO >>> NU IL MAI HOSTATI PE UN SITE PUBLIC CU TRADITIE CA   >>> www.linkmania.ro  !!!  

Edited by CIPO

Acum 7 minute, CIPO a spus:

@Damian >>> NU INTELEG ???!!! ... EU AM POSTAT BUGURILE OBSERVATE IN JOC SI AM CERUT REPARAREA LOR  .

CE INSEAMNA AMENINTARILE ACESTEA  @Lancelot ????!!!   >>> ATUNCI INKIDETI SERVERUL DACA ATIT PUTETI SI JUCATIVA DOAR VOI ACOLO >>> NU IL MAI HOSTATI PE UN SITE PUBLIC CA >>> www.linkmania.ro  !!!  

e ok ce zici

Edited by Champion
bere

Nu stiu daca e voit sau nu, dar momentan nu merg optiunile de sent wc sau gift in Xshop

Acum 2 ore, luthor a spus:

@Damian nu merge sa vinzi creation la shop

mie imi merge

ps: eu introduc update-urile de la cei care s-a cumparat serverul, noi nu avem accese la surse etc, ca sa modificam cum vreti unii.

gata, acum ar trebui sa faceti level toata lumea, aveti surpriza in shop devias, have fun.

Acum 29 minute, Damian a spus:

gata, acum ar trebui sa faceti level toata lumea, aveti surpriza in shop devias, have fun.

tot nu merge lvl

Acum 45 minute, Damian a spus:

UPDATE C ???!!! >>> DOAR SHOPUL GEN SHOP ADMIN ???!!!  >>> IN C A CONSTAT UPDATEUL REAL ???!! HARTI NOI / ITEMS / ETC ???!!! >>> K IN JOC NU VEDEM NIMIC NOU SI EXP NU FUNCTIONEAZA P SERV =P 

Hai sa nu ne mai plangem in felu asta ca se supara si oamenii astia care se ocupa de server. Totusi nu sunt pe stat-ul nostru de plata si nu isi fac treaba... Hai sa avem un pic de bun simt... Spunem problemele ca asta e scopul topicului si atat. Nu ne certam, nu cerem socoteala nimanui, nu jignim pe nimeni. Oamenii care se ocupa de server o fac in principal in timpul liber si din pasiune. Sa nu fim niste copii plangaciosi. Pana la urma... e doar... un JOC.

@Damian daca ajuta propun sa dai un rr la actualul DB- asa poate inteleg si unii ca sunt probleme care dateaza de la update-uri anterioare si care nu se pot rezolva decat incepand cu un alt caracter de la 0 ( oricum vom mai da minim un rr db pana la oficial)

Acum 9 ore, CIPO a spus:

UPDATE C ???!!! >>> DOAR SHOPUL GEN SHOP ADMIN ???!!!  >>> IN C A CONSTAT UPDATEUL REAL ???!! HARTI NOI / ITEMS / ETC ???!!! >>> K IN JOC NU VEDEM NIMIC NOU SI EXP NU FUNCTIONEAZA P SERV =P 

chestii din astea, pt curiozitatea ta 🙂 

[!] - Fixed the problem of Opc Harmony in the Baul.
[!] - Some adjustments were made to the Muun System. example: the activation of the Pets Muun if it meets the requirements  
[!] - Re arranged the Ruud Ancient Set.
[!] - The cause of the Crash of GS Arcawar fixed.
[!] - Fix Activation Set BloodAngel Ancient.
      Example: you have (Lvl:50 + ML: 350 = 400) and the Set requires level 400. will be activated and/or can be equipped
[!] - Some adjustments were made to the DataServer.

[+] - Add EventItemBag reward for AcheronGuardian Event.
[+] - A switch was added in GameServerInfo.ini to Activate/Deactivate the method of equipping items by adding "LeveL + MasterLevel"

1 oră în urmă, Damian a spus:

chestii din astea, pt curiozitatea ta 🙂 

[!] - Fixed the problem of Opc Harmony in the Baul.
[!] - Some adjustments were made to the Muun System. example: the activation of the Pets Muun if it meets the requirements  
[!] - Re arranged the Ruud Ancient Set.
[!] - The cause of the Crash of GS Arcawar fixed.
[!] - Fix Activation Set BloodAngel Ancient.
      Example: you have (Lvl:50 + ML: 350 = 400) and the Set requires level 400. will be activated and/or can be equipped
[!] - Some adjustments were made to the DataServer.

[+] - Add EventItemBag reward for AcheronGuardian Event.
[+] - A switch was added in GameServerInfo.ini to Activate/Deactivate the method of equipping items by adding "LeveL + MasterLevel"

NU SINT DOAR CURIOZITATEA MEA >>> CI ASA ESTE NORMAL IN GAMING >>> CIND SE FACE UPDATE LA SERVER SE ANUNTA SI C FIXEAZA ACELE UPDATEURI SI CIT DUREAZA >>> MULTUMIM 

Acum 22 minute, nu ma cunosti a spus:

@Damiancam cat crezi ca mai dureaza pana apare oficialul?

nu stiu, sunt singur si nu ma pricep de exemplu la site, securitate si altele, poate cunoasteti voi pe cineva.

Acum 20 minute, Closed a spus:

Unde este utilul anului cand ai nevoie de el? 

mereu aici,ai cadoul mai jos,pana rezolv situatia.

,images.jpg.81c94bf52d1a27235064f274bfd63de8.jpg

Se poate mu si fara site,la sfarsit de saptamana un Rankings pe forum cu top 10 si aia e .

Acum 21 ore, Damian a spus:

in continuare nu merge lvl... am facut chars noi..dupa lvl 400 daca dai sw nu mai iei exp

Acum 6 ore, Dumnezeu a spus:

mereu aici,ai cadoul mai jos,pana rezolv situatia.

,images.jpg.81c94bf52d1a27235064f274bfd63de8.jpg

Se poate mu si fara site,la sfarsit de saptamana un Rankings pe forum cu top 10 si aia e .

@Damian  >>> DACA TOT LEAI REZOLVAT PE TOATE >>> NOI AVEM VREUN ROST PE SERVER DACA TOT NU PUTEM FACE EXP ???!!! >>> DEFAPT SE PARE K PARERILE NOASTRE SINT LUATE DOAR IN RIS SI NOI NU CONTAM ... 

MULTUMIM  >>> www.linkmania.ro   ...  

Acum 5 minute, CIPO a spus:

@Damian  >>> DACA TOT LEAI REZOLVAT PE TOATE >>> NOI AVEM VREUN ROST PE SERVER DACA TOT NU PUTEM FACE EXP ???!!! >>> DEFAPT SE PARE K PARERILE NOASTRE SINT LUATE DOAR IN RIS SI NOI NU CONTAM ... 

MULTUMIM  >>> www.linkmania.ro   ...  

Zi-le Loredana!

Lasati si voi omul sa le rezolve. A facut un update masiv si e normal sa apara probleme

In AFARA de a face XP se pot foarte bine raporta probleme/bug-uri deoarece de asta suntem in BETA.

Ca nu facem xp si ca se blocheaza xp-astea vor fi probleme REALE cand va fi lansat oficialul.

Evident ca nu va fi lansat cu aceasta problema. DAR daca vedeti ca inca se lucreaza la asta cu XP atunci veniti cu alte contributii - probleme/bug uri pe care le puteti testa si cat este XP blocat

Buna dimineata, nu stiu daca numai  mie mi s-a intamplat.: am vrut sa fac trade si m-a scos din joc de 7-8 ori iar cand am vrut sa desfac jwl-uri, mi s-a blocat jocul total, a trebuit sa ma loghez din nou. Altceva.. se poate scoate de pe ecran ca X a omorat nu stiu ce ...sobolibozaur? Este enervant si nu vezi anunturi ,poate mai importante,parerea mea.