Jump to content
OverBACK17

[Acceptată] Sugestie [semnatura]

Recommended Posts

Sa incepem cu restrictiile semnaturilor:

-Maxim 1 imagine

-Imagini pana in 600x150 pixeli

-Maxim 5 linii

Spre exemplu eu vreau sa-mi pun poza cand am primit lider-ul (se incardreaza intre 600x150 pixeli) totul bine.

2104203752_LiderMRC3.jpg.b4458da7d32bf5850e45cf17a5db237a.jpg

Nicio problema pana acum, dar daca eu vreau sa-mi pun si 2 realizari:

1418115036_Locul2-MRC-FSed1.png.617575b57861dcfa94674280e8d5d2ce.png

858090884_Locul2-MRC-FSed2.png.fd935fe26408d477cb0571ffc29231a0.png

Nu mai merge pentru ca aceste realizari sunt vazute ca imagini si incalc restrictia „Maxim 1 imagine”

Sa nu mai zic ca voiam sa-mi pun si aceste imagini:

1718078312_Co-liderMRC.jpg.76860f17f62de040d0df256fb43ffba6.jpg

2011509241_halterfaction.jpg.4485f2987ff9881eb1673dff607e8275.jpg

Propun schimbarea restrictilor in felul urmator:

-Maxim 8 imagini 

-Imagini pana in 650 x 150 pixeli ( pentru realizari care sunt mai lungi, nu cred ca e foarte grav 650 )

-Maxim 8-10 linii

Astept parerile voastre mai jos: :fo-pro::fo-contra:

@Encrypted @smokeR @Spoker @HuGE @Frank @talentatu27 @petarda @FuK @qwertz0r @Mr.Kent @Messi @Seickh @hecariM @minu77 @Senzo @JaZzY @Claudiu @omega1337 @Alkatraz @hashsmk @Tonyy. @cocaina77 @Nikitima. @Hash @Axwell @Ionut @Liviubaws @Fonz  @Cannabiz @hedastro @Becky.Roxana @Snapp @fizeeN

Si nu numai.

Sugestia ta nu depinde neaparat de aria SAMP, trebuie schimbata politica forum-ului. 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Cum a spus și Senzo, asta nu tine de serverul nostru. Trebuie modificat forumul pentru a se putea face așa ceva.

Totusi sunt și pro și contra, ar ocupa extrem de multă memorie asta..

@41nd @Kitte

Îți unești și tu imaginile intr-una singură.

Mi se pare oricum destul de irelevant in 2k18, suntem aici sa ne jucam împreună nu pt un avatar și o semnătură.

1 oră în urmă, OverBACK17 a spus:

Nu mai merge pentru ca aceste realizari sunt vazute ca imagini si incalc restrictia „Maxim 1 imagine”

Poți lua legătura cu @Vicentzo pentru mărirea limitei de imagini la semnături de la 1 la 4-5 pentru staff. Dar mai multe imagini la semnături înseamnă mai multe conexiuni făcute de browser, mai multe cereri dns, mai multă latență la încărcarea fiecărui post cu acele semnături (înmulțit cu numărul posturilor respective dintr-o pagină de 25 de răspunsuri) și oricât de performant ai avea tu pc-ul sau telefonul ori tableta - o să simți o latență crescută pe forum și ceilalți la fel.

• Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 2

Just now, 41nd said:

Poți lua legătura cu @Vicentzo pentru mărirea limitei de imagini la semnături de la 1 la 4-5 pentru staff. Dar mai multe imagini la semnături înseamnă mai multe conexiuni făcute de browser, mai multe cereri dns, mai multă latență la încărcarea fiecărui post cu acele semnături (înmulțit cu numărul posturilor respective dintr-o pagină de 25 de răspunsuri) și oricât de performant ai avea tu pc-ul sau telefonul ori tableta - o să simți o latență crescută pe forum și ceilalți la fel.

Daca am avea si avatare mai mari ar fi super, semnaturile nu ma incurca. Dar dimensiunea unui avatar e neplacuta, multe forumuri cu acelasi IPB Version au avatare mai mari.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • LinkMania 1

Mie mi se par majoritatea semnaturilor ca exagerat de mari si incarcate. Votul meu nu o sa fie niciodata pentru a le face mai incarcate.

1 oră în urmă, Kitte a spus:

Mie mi se par majoritatea semnaturilor ca exagerat de mari si incarcate. Votul meu nu o sa fie niciodata pentru a le face mai incarcate.

Total de acord cu tine la capitoul 'semnatura', dar macar avatarele le puteti face intr-un format mai mare? Multe avatare frumoase sunt redimensionate si arata total aiurea dupa ce le incarcam pe forum.

Atunci macar avatarele sa fie schimbate intr-un format mai mare, cum au spus Spoker si Alkatraz. Iar semnaturile sa ramana asa cum sunt acum.

Acum 30 minute, Alkatraz a spus:

Total de acord cu tine la capitoul 'semnatura', dar macar avatarele le puteti face intr-un format mai mare? Multe avatare frumoase sunt redimensionate si arata total aiurea dupa ce le incarcam pe forum.

Daca imi amintesc corect, de mai multe ori s-a propus asta, iar raspunsul lui @41nd a fost ca nu putem face asta (nu imi amintesc de ce). Mi-ar placea un avatar mai mare, dar traiesc cu ce am.

Marimea avatarelor este rezonabila desigur ca daca ar fi posibil sa le faca mai mari ar fi mai ok dar nici cum este la momentul dat nu este rau.

Acum 17 ore, Kitte a spus:

Daca imi amintesc corect, de mai multe ori s-a propus asta, iar raspunsul lui @41nd a fost ca nu putem face asta (nu imi amintesc de ce). Mi-ar placea un avatar mai mare, dar traiesc cu ce am.

Era vorba de avatare cu înălțimea diferită de lățime. Aș putea să măresc dimensiunea laturilor dar se vor regenera automat toate avatarurile și e posibil să se distorsioneze aiurea cele nemodificate la noua dimensiune..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale
  • Create New...