Jump to content
Sign in to follow this  
Aka

Sugestie Website / Call 112 / Stats / Departamente

Recommended Posts

1. Adaugare aplicatie clanuri la secțiunea pentru Clanuri, sa poata aplica pe website, mai usor.

1.2 Adaugare data la care a fost creat clanul respectiv. 

2. Adaugare sectiune Wars, aceasta sa contina :

- Top Gangsters

- Turfs

- View All ( in aceasta sectiune sa apara toate warurile care au fost, scorul dintre factiuni, data si ora, scorul dintre ele )

3. Adaugarea unui sistem pentru a putea suna la politie si sa spui ce ai patit sau sa denunti un jaf/crima/dm .

4. Adaugare categorie in /stats , Hours Afk .

5.  Adaugarea Happy Hour, un interval in care toti jucatorii online de pe server sa primeasca 2 respect points daca sunt la calculator cand primesc payday.

6. Modificarea ratei de dobanda in felul urmator:

Jucatorul care este afk, sa primeasca mai putin decat jucatorul care este la calculator în acel moment. Nu mi se pare fair ca un jucator sa detina 10 conturi si sa lase afk non stop si acesta sa faca zeci de milioane stand afk.

7. Eliminare combat shotgun din dotarea politistilor, au destule avantaje. Aceasta arma sa fie doar in Gun Shop.

Aceasta arma este prea puternica, in unele locuri acele gloante trec si prin perete.

@Encrypted @FuK @talentatu27  @Mr.Kent @smokeR @Spoker @qwertz0r @Seickh @Senzo @Spoker  @Frank@Messi @HuGE @petarda @hedastro

Edited by Aka
  • Like 3
  • Upvote 1
  • LinkMania 1

1. PRO > ar fi mult mai organizate asa.

2. CONTRA > exista deja sectiunea 'turfs' pe panel, iar legat de 'top gangsters', asta ar isca multe discutii (cunoscute drept "suferinte" prin popor).

3. PRO > ar aduce o imbunatatire meniului pentru "call police" din telefon, care in momentul de fata face acelasi lucru ca "/call 112" cand te omoara cineva.

4. CONTRA > nu-i vad rostul.

5. PRO > o idee interesanta, dar ar fi mai bine daca in loc de respect points s-ar primi bani.

6. PRO PRO PRO PRO PRO PRO > nici nu mai e nevoie de argumente. Dobanda sa fie muuuult mai mica decat cea pe care o primesti cand esti online, asta i-ar descuraja pe playeri sa-si faca 1234234 conturi pentru dobanda.

7.  Nu ma pronunt, au fost foarte multe discutii pe tema asta pana acum si nu s-a luat nicio masura pentru a scoate combat-ul, sau pentru a-i face pe politisti mai 'vulnerabili'.

Edited by Alkatraz

Acum 40 minute, Aka a spus:

1. Adaugare aplicatie clanuri la secțiunea pentru Clanuri, sa poata aplica pe website, mai usor.

1.2 Adaugare data la care a fost creat clanul respectiv. 

2. Adaugare sectiune Wars, aceasta sa contina :

- Top Gangsters

- Turfs

- View All ( in aceasta sectiune sa apara toate warurile care au fost, scorul dintre factiuni, data si ora, scorul dintre ele )

3. Adaugarea unui sistem pentru a putea suna la politie si sa spui ce ai patit sau sa denunti un jaf/crima/dm .

4. Adaugare categorie in /stats , Hours Afk .

5.  Adaugarea Happy Hour, un interval in care toti jucatorii online de pe server sa primeasca 2 respect points daca sunt la calculator cand primesc payday.

6. Modificarea ratei de dobanda in felul urmator:

Jucatorul care este afk, sa primeasca mai putin decat jucatorul care este la calculator în acel moment. Nu mi se pare fair ca un jucator sa detina 10 conturi si sa lase afk non stop si acesta sa faca zeci de milioane stand afk.

7. Eliminare combat shotgun din dotarea politistilor, au destule avantaje. Aceasta arma sa fie doar in Gun Shop.

Aceasta arma este prea puternica, in unele locuri acele gloante trec si prin perete.

@Encrypted @FuK @talentatu27  @Mr.Kent @smokeR @Spoker @qwertz0r @Seickh @Senzo @Spoker  @Frank@Messi @HuGE @petarda @hedastro

1.2 PRO

3. PRO

5. PRO

Sugestii utile, la 5 vad un mare plus, 2 RP-uri la Happy Hour ar face jucatorii sa stea mai mult pe server sa prinda ora.

Cand te conectezi pe server sa iti apara Today Happy Hour is 14:00-15:00 sau ceva de genul sa stie jucatorii daca prind ora sau daca au ratat-o, sa numai dea /report, /n.

1.PRO

2. NEUTRU

3. NEUTRU

4. NEUTRU

5. PRO

6. PRO

7. PRO- deoarece in jocul clasic membrii departamentelor aveau maxim un ”shotgun”, nici vorba de ”combat”.

1. Pro, e putin frustrant ca aproape toate cererile, reclamațiile etc se fac pe panel, iar pentru clan trebuie să vii pe forum..

1.2. Pro, nu este nevoie de vreo completare, lucrul sa trebuia facut de mult..

2. Faza cu cel mai bun mafiot va lasa loc de interpretări, vor apărea iar scandaluri, se vor acuza unii pe alții de coduri etc..

3. Pro, era caterinca înainte cand sunai la mișto și luai wanted.

4. Pro, dar unii încă folosesc programe care sa păcălească acel "afk".

5. Pro, ar fi încă un plus care ar mai atrage jucătorii.

6. La fel ca la 4, dar dacă s-ar interzice astfel de programe, treaba ar fi rezolvata. Pro.

7. E cu dus intors, parerea mea e ca ar trebui pusă o restricție de gloanțe la order, ca să nu mai fie discuții. Undeva la maxim 100.

1. Sunt de acord, ar fi util

2. Pro, cred ca trebuia sa existe de mai mult timp

3. Suna bine, dar nu vad cum s-ar putea implementa

4. Nu vad cu ce ar ajuta

5. Pro, desi nu cred ca s-ar inghesui lumea pentru niste RP-uri

6. Big pro, trebuie facut ceva in aceasta privinta.

7. Sistemul din momentul de fata este nemodificat de vreo 2 ani si mi se pare destul de bine echilibirat. Bineinteles, tie ca jucator care face wanted ti se pare ca eu am avantaj, mie ca politist mi se pare ca tu ai avantaj. Insa eu zic ca este bine asa cum este in momentul de fata, mai ales ca este 'pe teava' sistemul de SWAT, asa ca numarul politistilor care vor avea acces la Combat Shotgun va scadea semnificativ. Legat de trecerea gloantelor prin perete, nu cred ca este legat de arma, trec bine mersi prin anumiti pereti si gloantele de M4 si Deagle. Depinde de zona si de perete.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_<property-id>, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale