Jump to content
haros

Topic - probleme de rezolvat S12

Recommended Posts

spoturile nu sunt punctiforme, sunt facute sa apara pe un interval X100 y100 x101 y101, asta inseamna ca apar pe 4 coordonate distincte, acum daca ii omori repede, pot sa arate si a spot punctiform.

1 oră în urmă, luthor a spus:

ok, scz atunci

nu trebuie sa-ti ceri scuze, apreciez ca esti foarte activ, multumesc

Acum 4 minute, Dumnezeu a spus:

Screen(12_05-22_04)-0000.thumb.jpg.ecdf53c0ec354ba1e7a17a48e2e655be.jpg

Nu iau exp , aveti ceva cu mine? :))

activeaza system din chat, e un anumit lvl cand la bara 10 mai ai nevoie de xp si-ti arata 0 in dreapta si bara nu se misca, dar de luat iei xp

in server iei xp,te vad in party...

Acum 37 minute, Renegatu12 a spus:

de ce nu faceti punctiforme ... pt ca ca bk dl te chinui ..sau ca grow lancer

asa cum sunt facute acum spoturile pot fi tinute bine si de BK si de GL

Acum 44 minute, haros a spus:

activeaza system din chat, e un anumit lvl cand la bara 10 mai ai nevoie de xp si-ti arata 0 in dreapta si bara nu se misca, dar de luat iei xp

in server iei xp,te vad in party...

asa cum sunt facute acum spoturile pot fi tinute bine si de BK si de GL

Screen(12_05-22_52)-0001.thumb.jpg.eb7abef083b6b43322cd0e4163a52238.jpg

e normal sa mi dea cu minus?

Acum 9 ore, Dumnezeu a spus:

Screen(12_05-22_52)-0001.thumb.jpg.eb7abef083b6b43322cd0e4163a52238.jpg

e normal sa mi dea cu minus?

la 500X mai da si cu minus :), am observat ca da cu minus cand faci lvl up

rezolvati cu dropul si respawn sa fie uniform,echilibrat, frumos... cum am fost obisnuiti....mariti si voi exp ca merge greu tinand cont ca e beta, sa pice din goldeni bok cum trebuie, rezolvati strictul necesar sau e prima data cand jucati mu? 🙂

xp-ul a fost marit e 500X acum, nu pot sa fac xp 5000X..(oricum nu o sa fie un beta de 5 zile, nu avem suficient timp liber sa setam servarul asa cum vrem, deci o sa dureze pana-l punem la punct)

la drop lucram, nu-l vrem mare, nu poti avea set in doua zile daca vrei un server de durata, trebuie gasit un echilibru

respawl nu inteleg ce are, care-i buba la el?

detaliaza te rog..

Acum 9 minute, luthor a spus:

itemele exc de la npc Mose din ebeland expira dupa o zi

potiunile de hp si mana din 255 a doua zi devin +3

pai e normal sa expire ai o optiune triplata pe item si e si ieftin

cu potiunile nu stiu cum ai reusit sa le transformi, eu le am pe caracter de la start si inca-s vro 170 intr-un pach

Acum 21 minute, haros a spus:

pai e normal sa expire ai o optiune triplata pe item si e si ieftin

cu potiunile nu stiu cum ai reusit sa le transformi, eu le am pe caracter de la start si inca-s vro 170 intr-un pach

itemele din ebeland expira exzact cand dai sw,daca nu ati schimbat azi 🙂

potiunile hp si mana se fac +3 imediat cand te ataca un mob(nu stiu care)sau cand mori.

.eu unu nu prea am ce sa testez,afkul pentru lvl e ok 🙂 in rest nu prea ai ce sa testezi daca nai evente iteme rr.

Edited by Dumnezeu

Acum 59 minute, Dumnezeu a spus:

itemele din ebeland expira exzact cand dai sw,daca nu ati schimbat azi 🙂

potiunile hp si mana se fac +3 imediat cand te ataca un mob(nu stiu care)sau cand mori.

.eu unu nu prea am ce sa testez,afkul pentru lvl e ok 🙂 in rest nu prea ai ce sa testezi daca nai evente iteme rr.

ai fost BC?? e ok??

dar DS?? si ala e OK?

ai facut dopler event?? e ok?

ai stat doar pe spot afk?? e ok ???

spoturile le-ai testat?? sunt ok?

dropul din mobi e ok?? sau e prea mare?? sau prea mic??

un duel??? e ok??

DACA TOATE SUNT OK ATUNCI DAM DRUMU LA OFICIAL...

Acum 1 minut, haros a spus:

ai fost BC?? e ok??

dar DS?? si ala e OK?

ai facut dopler event?? e ok?

ai stat doar pe spot afk?? e ok ???

spoturile le-ai testat?? sunt ok?

dropul din mobi e ok?? sau e prea mare?? sau prea mic??

un duel??? e ok??

DACA TOATE SUNT OK ATUNCI DAM DRUMU LA OFICIAL...

bc & ds  nu am fost

dopler  event nu am vazut iteme de invitatie

pe spot afk e ok

spoturile urate aceiasi mobi de o viata ,nu ma intereseaza cas puncte in 4 colturi,etc

dropul din mobi e varza,trebuie aranjat ce si din ce trebuie sa cada ceva.

duelul am facut,qqqq intra cu intarziere(pare ar fi lag)si cand dai qqq la mobi intra cu ezitare.

Jocul in sine e stabil trebuie setat,si asta nu se face  cu exp mic 100%,pentru ca nu o sa intre multi jucatori si testeri care habar au de mu nu stau la lvl ca sa testeze.

1~3 zile exp mediu

3~20 zile exp mare

20~60 zile exp care il doresti pentru final

dropul la iteme din prima zi pana in ultima zi de beta trebuie la acelasi nivel 30% sau ma rog si ajustat doar ce si unde sa cada.

+noutatile sezonului puse la dispozitia jucatorilor sa le poata testa.

ca indiciu un testar are nevoie de un caracter mediu pentru a vedea cam tot in joc,unu care incepe de la zero pe exp mic va trece prin tot jocul afk si nu vede nimic.

spunemi te rog cate dueluri sau dat pana acum pe sw?sa vezi ca eu chear am facut duel doar ca sa testez nu sa ma joc sau sa arata cas mai bun.

in rest nu mai bine 🙂

1 oră în urmă, Dumnezeu a spus:

bc & ds  nu am fost

dopler  event nu am vazut iteme de invitatie

pe spot afk e ok

spoturile urate aceiasi mobi de o viata ,nu ma intereseaza cas puncte in 4 colturi,etc

dropul din mobi e varza,trebuie aranjat ce si din ce trebuie sa cada ceva.

duelul am facut,qqqq intra cu intarziere(pare ar fi lag)si cand dai qqq la mobi intra cu ezitare.

Jocul in sine e stabil trebuie setat,si asta nu se face  cu exp mic 100%,pentru ca nu o sa intre multi jucatori si testeri care habar au de mu nu stau la lvl ca sa testeze.

1~3 zile exp mediu

3~20 zile exp mare

20~60 zile exp care il doresti pentru final

dropul la iteme din prima zi pana in ultima zi de beta trebuie la acelasi nivel 30% sau ma rog si ajustat doar ce si unde sa cada.

+noutatile sezonului puse la dispozitia jucatorilor sa le poata testa.

ca indiciu un testar are nevoie de un caracter mediu pentru a vedea cam tot in joc,unu care incepe de la zero pe exp mic va trece prin tot jocul afk si nu vede nimic.

spunemi te rog cate dueluri sau dat pana acum pe sw?sa vezi ca eu chear am facut duel doar ca sa testez nu sa ma joc sau sa arata cas mai bun.

in rest nu mai bine 🙂

am setat xp la 5000x cu bonus de 300% la party gold, have funn

se da clik dreapta pe ele si se fac potiuni

Acum 7 ore, lucian18v a spus:
  Reafișează conținuturi ascunse

Screen(12_07-01_02)-0003.thumb.jpg.5ab78d25d4a86441ac33624f8fc93416.jpgScreen(12_07-01_02)-0002.thumb.jpg.3f958e17394ed167b0914108c3c89ef8.jpgScreen(12_07-01_02)-0001.thumb.jpg.9348e8670c8911a09301e097050f4d94.jpgScreen(12_07-01_02)-0000.thumb.jpg.1d2aa5440a463cc5ab5c61bb014c4182.jpg

Nu pot sa le mut sau sa le vand

Ms!

Nu pica Magic Cloth !!!

Skill Lightning Shock pe unde pica?

Edited by lucian18v

Acum 19 minute, lucian18v a spus:

Ms!

Nu pica Magic Cloth !!!

Skill Lightning Shock pe unde pica?

magic cloth pica at3, dar pentru ca suntem putini pe server, e drop mic, insista 🙂

neata, puneti niste puncte sa putem lua si noi aripi si cape mici macar pentru a putea merge icarus, unii din noi au facut direct chars care nu pot purta aripi 🙂 si fara crest e greu 😛

crest pica in arena pe tarcurile mari

in icarus poti ajunge pe dinorant, caluti pica in draci

Ce se intampla cu punctele primite in urma voturilor? Ne putem folosi de ele in Item Shop?