Jump to content
haros

Topic - probleme de rezolvat S12

Recommended Posts

Chiar acum, Brotherhod a spus:

Pai si e corect sa incep cu lvl 93 atat cat am si la ml ? 

Cat e maxim ml ? 

e normal, exista informatia pusa la avizier, 420 ML lvl maxim

Deci, cand am sa am 420 la ml, cand dau rr o sa am direct 420 lvl , asa este ? 

Chiar acum, Brotherhod a spus:

Deci, cand am sa am 420 la ml, cand dau rr o sa am direct 420 lvl , asa este ? 

exact, la 5000x xp ML faci 420 cam intr-o saptamana, la 25-100XP ML in cat timp crezi ca o sa faci 420 ML lvl tinand cont ca xp ML o sa poti face doar in Nixie, Swamp si Rakleon(in general la mobi de lvl 125+)

La 08.01.2019 la 13:44, CIPO a spus:

Deci >>> DISPAR OPTIUNILE DE PE ARMELE LUATE CU RUUD IN MOMENTUL CIND O PUI PE TINE 

RF CU FULL 65K MOARE DIN CAUZA MOBILOR IN NIXIE LAKE >>> ATUNCI LA PVP CE SA MAI ZICEM >>> AM CONSTATAT UN BUG INTERESANT >>> SKILURILE ML DIN >>> DETERMINATION  >>> NU SE ACTIVEAZA DELOC DACA NU FOLOSESTI MANUSI CU SKILL PIERCING  >>> LA NICI O ALTA MANUSA NU SE ACTIVEAZA  >>> TE ROG FRUMOS SAMI SCOTI PUNCTELE DE LA ML SA LE BAG DIN NOU PT CA AM INCERCAT TOATE VARIANTELE SA LE ACTIVEZ PINA AM CONSTATAT ACEST LUCRU SI ACUM AM FOARTE PUTINE PUNCTE SI NU IMI AJUNG SA ACTIVEZ TOATE SKILURILE PT LUPTA  . 

MULTUMESC  

@haros,  Rful ala moare daca se opreste din tras moare si e full, poti verifica ? 

SAL AM FOCUT UN SM NOI SI NU LASA SA FAC GENS DE D DC NU LASA LA MINE ??

Acum 5 ore, gogo007 a spus:

SAL AM FOCUT UN SM NOI SI NU LASA SA FAC GENS DE D DC NU LASA LA MINE ??

nu ai lvl sau esti in intrat party

Salut. Avem nevoie de ajutorul celor care joaca/ testeaza. Am sa scriu mai jos detaliile cu ceea ce solicitam, in masura timpului si a disponibilitatii, v-am fi recunoscatori.

Testez momentan dropul la itemele de BC si de DS in fiecare harta, pe diversi monstrii. Ma intereseaza tipul hartii, tipul monstrului, ce fel de BC item pica din el si DS (la ds momentan sunt probleme, nu am prea vazut sa pice) si anumite observatii ( cate scrolluri/ fanguri/ eye/ key pica in ce interval de timp) - vezi mai jos modelul pentru asa ceva.

Atasez si un fel de "cap de tabel" pe care eu l-am folosit, e facut in word si nu e foarte complicat. Am aprecia daca ar putea cineva sa ne ajute lucrand in acest format, dar inainte de a "se angaja" la acest lucru, sa posteze ce harti ar dori sa faca, si sa imi dea mie un tag cu @mircea_dbv pentru a fi mai usor de contorizat si pentru a nu ne  "dubla" munca.

Pentru inceput eu am ales primele harti, respectiv lorencia, devias, elbeland si noria. mai departe voi continua (in masura timpului disponibil) in functie de ajutorul acordat (sau lipsa acestuia).

Recomand sa nu faceti pick cu orice fel de alte iteme in inventory-ul caracterului . Pentru a putea "scapa" mai usor de itemele culese de pe jos, este utila functia " /clearinventory " . Pentru a utiliza in conditii de siguranta aceasta functie, va rog sa nu aveti nimic altceva in inventory in afara de cele puse la pick. (itemele pe care le purtati nu vor fi sterse). 

Merci

PS: eu am stat pe spot pana a picat cel putin cate 1 scroll si 1 fang de BC, iar la DS...exista o mica problema momentan.

Spoiler

tabel Lore+Dev+Noria+Elbe.jpg

Acum 3 minute, mircea_dbv a spus:

Salut. Avem nevoie de ajutorul celor care joaca/ testeaza. Am sa scriu mai jos detaliile cu ceea ce solicit, in masura timpului si a disponibilitatii, v-am fi recunoscatori.

Testez momentan dropul la itemele de BC si de DS in fiecare harta, pe diversi monstrii. Ma intereseaza tipul hartii, tipul monstrului, ce fel de BC item pica din el si DS (la ds momentan sunt probleme, nu am prea vazut sa pice) si anumite observatii ( cate scrolluri/ fanguri/ eye/ key pica in ce interval de timp) - vezi mai jos modelul pentru asa ceva.

Atasez si un fel de "cap de tabel" pe care eu l-am folosit, e facut in word si nu e foarte complicat. Am aprecia daca ar putea cineva sa ne ajute lucrand in acest format, dar inainte de a "se angaja" la acest lucru, sa posteze ce harti ar dori sa faca, si sa imi dea mie un tag cu @mircea_dbv pentru a fi mai usor de contorizat si pentru a nu ne  "dubla" munca.

Pentru inceput eu am ales primele harti, respectiv lorencia, devias, elbeland si noria. mai departe voi continua (in masura timpului disponibil) in functie de ajutorul acordat (sau lipsa acestuia).

Merci

tabel Lore+Dev+Noria+Elbe.jpg

Sa se seteze prima oara tot si apoi sa se testeze, asta e problema acestui server, vreti testat ceva nesetat. Logica nu-i logica pentru toti.

Acum 9 minute, tecty a spus:

Sa se seteze prima oara tot si apoi sa se testeze, asta e problema acestui server, vreti testat ceva nesetat. Logica nu-i logica pentru toti.

logica e urmatoarea, nu pot seta tot de la zero, verificati ce nu e bine si reparam

Acum 12 minute, haros a spus:

logica e urmatoarea, nu pot seta tot de la zero, verificati ce nu e bine si reparam

La unele chestii da, dar cand dropul nu e setat, n-ai cum sa vezi ce e bine si ce nu... nu stau playerii sa zica individual ce vad ei ca nu pica, ar lua 100 ani asa, puneti itemele la drop din mobi si dupa vede lumea daca e okay, box-urile nu sunt setate, nu stiu care le-a facut, varza, event-urile nu merg, spoturile nu sunt aranjate, clasele nu sunt balansate, shop-urile nu sunt facute, gen nimic nu e pus la punct zic eu, 1 luna jumate si doar ML merge, eu te asteptam in joc sa-ti zic mai multe chestii, pe forum nu mai stau sa zic nimic, ca ori e raspuns cu aroganta, ori parca nu e luat in seama si nu sunt singurul de aceasta parere, aceeasi chestie i-am zis si lui mircea.

Daca cel care se ocupa a jucat vreodata macar 1 luna cred ca stie cam cum si ce ar trebuii, nu e nevoie sa vina player sa zica, macar asa in generalitate, restul se slefuieste dupa dar na, logica nu e logica pentru toti cum am zis.

La viteza asta m-ar mira sa fie gata la sfarsitul lui februarie. Inteleg ca n-aveti timp neaparat sau ca nu sunteti destui care lucreaza la "core", eu m-am oferit, cum am zis te asteptam sa intrii sa te intreb despre client, si sa ma ofer iar sa va ajut si cu "serverul". 

Edited by tecty

Acum 37 minute, tecty a spus:

La unele chestii da, dar cand dropul nu e setat, n-ai cum sa vezi ce e bine si ce nu... nu stau playerii sa zica individual ce vad ei ca nu pica, ar lua 100 ani asa, puneti itemele la drop din mobi si dupa vede lumea daca e okay, box-urile nu sunt setate, nu stiu care le-a facut, varza, event-urile nu merg, spoturile nu sunt aranjate, clasele nu sunt balansate, shop-urile nu sunt facute, gen nimic nu e pus la punct zic eu, 1 luna jumate si doar ML merge, eu te asteptam in joc sa-ti zic mai multe chestii, pe forum nu mai stau sa zic nimic, ca ori e raspuns cu aroganta, ori parca nu e luat in seama si nu sunt singurul de aceasta parere, aceeasi chestie i-am zis si lui mircea.

Daca cel care se ocupa a jucat vreodata macar 1 luna cred ca stie cam cum si ce ar trebuii, nu e nevoie sa vina player sa zica, macar asa in generalitate, restul se slefuieste dupa dar na, logica nu e logica pentru toti cum am zis.

La viteza asta m-ar mira sa fie gata la sfarsitul lui februarie. Inteleg ca n-aveti timp neaparat sau ca nu sunteti destui care lucreaza la "core", eu m-am oferit, cum am zis te asteptam sa intrii sa te intreb despre client, si sa ma ofer iar sa va ajut si cu "serverul". 

dropul e setat, doar ca e setat random din itemlist in functie de lvl mobs si maps

Acum 5 minute, haros a spus:

dropul e setat, doar ca e setat random din itemlist in functie de lvl mobs si maps

Da, adica nu e setat, nu ma refeream ca nu e "setat" deloc gen ca nu e nici un drop dar ca nu a fost umblat la el, cum zici tu, random, deci nesetat. 

PS : Nu credeam ca trebuie sa explic asta.. ma asteptam sa intelegi ca la "neumblat" " ma referam cu "nesetat" ...

Edited by tecty

1 oră în urmă, luthor a spus:

@haros @mircea_dbv cu riscul de a-mi sări în cap vin cu o propunere : vb cu @Damian , el a lucrat cu s12 si va poate ajuta foarte mult, cel puțin în privința drop, spoturi si shop, sau nu vreti sa lucrați cu garda veche? 🤪

nu iti sare nimeni in cap. eu nu ma pricep la setari/ tehnic deloc. am vrut sa ajut intr-un mod in care am considerat eu ca e util... o sa vedem, multumim pentru propunere !

Acum 11 ore, tecty a spus:

Da, adica nu e setat, nu ma refeream ca nu e "setat" deloc gen ca nu e nici un drop dar ca nu a fost umblat la el, cum zici tu, random, deci nesetat. 

PS : Nu credeam ca trebuie sa explic asta.. ma asteptam sa intelegi ca la "neumblat" " ma referam cu "nesetat" ...

optiunea oferita de GS pentru dropul general consta intr-o singura linie de cod care nu poate fi modificat decat sa pice sau sa nu pice item si zen din mob(astea-s fisierele cumparate), adica ce pot modifica eu acolo e sa schimb random drop(-1) in no drop(0)...

Bun, @haros@mircea_dbv, comanda de /clearinventory sterge tot din inventar dar sterge si questul de expend inventory . Am fost sa-l fac din nou si nu ma lasa ,

Am intrat pe alt car din cont si am dat /clearinventory a sters ce aveam pe carul ala si am dat sw pe carul principal cand am deschis inventoriul ce sa vezi, nu mai mergea expend inventory . 

Am dat sw, am iesi din joc si am intrat iara, tot nu-l am . 

O idee ? 

Screen(01_12-20_40)-0002.jpg.2ec63e7757a140604de1b025949944a6.jpgScreen(01_12-20_40)-0003.jpg.73664d10158834bfc8ee1430d37d65c1.jpg

Dungeon 3 spot 9 127 ( dark knight,  thunder lich)

20:50 - 20:57  scroll + 2 dark knight sau thunder lich 
20:57 - 21:04  scroll + 3 dark knight
21:04 - 21:07  scroll + 3  gorgon   
21:04 - 21:07  scroll + 3x2  thunder lich
21:07 - 21:09  scroll + 3 dark knight
21:07 - 21:09  scroll + 3 thunder lich
21:09 - 21:10  bone + 2 dark knight
21:10 - 21:13  bone + 2 thunder lich
21:13 - 21:14  scroll + 2 thunder lich sau dark knight
21:14 - 21:15  scroll + 3 dark knight
21:15 - 21:16  bone + 3 thunder lich
21:16 - 21:19  bone + 3x2 thunder lich sau dark knight 

20 min pica bine scroll si bone de + 3 , mai rar alea de + 2 , de DS , nu am vazut in 20 min .

Dungeon 2 spot 119 46 ( poisone bull fighter )

21:26 -  21:35 scroll + 3 x5 posione bull fighter
21:26 -  21:35 scroll + 2 x6 posione bull fighter
21:26 -  21:35 bone + 2 x2 posione bull fighter

21:41 - 21:42 bone +2 si scroll +2 poisone bull fighter
21:42 - 21:51 bone +2 si scrol + 2x18 poisone bull fighter

21:51 - 22:01 bone +2x2 si scroll + 2x18 poisone bull fighter
22:01 - 22:11 bone +2x5 si scroll + 2x16 poisone bull fighter

Losttower 5 spot 85 55 ( death knight , devil )

01:00 - 01:20  scroll + 4 x 32 death knight si devil 

01:00 - 01:20 bone +4 x 4 death knight si devil 

01:00 - 01:20 Eye + 1 x 1  death knight si devil 

01:00 - 01:20 Eye + 3 x 1  death knight si devil 

01:00 - 01:20 Eye + 4 x 4  death knight si devil 

01:00 - 01:20 Eye + 5 x 4  death knight si devil 

01:00 - 01:20 Eye + 6 x 2  death knight si devil 

01:00 - 01:20  3 Key + 1 + 3 + 6   death knight si devil 

Si o cheie normala 😄

Screen(01_13-01_36)-0000.jpg.dbdc358f6bed698b531cd30f822e80cf.jpg

Acum 17 ore, luthor a spus:

@haros @mircea_dbv cu riscul de a-mi sări în cap vin cu o propunere : vb cu @Damian , el a lucrat cu s12 si va poate ajuta foarte mult, cel puțin în privința drop, spoturi si shop, sau nu vreti sa lucrați cu garda veche? 🤪

de astazi am timp sa ma ocup, am terminat cu evenimentele, o sa vb cu haros pe skype sa rezolvam.

Acum 1 oră, Alexandru91 a spus:

Ne mai jucam si noi mu pe linkmania in 2019?! Kisses boyz

pai cine te opreste? serverul este online...