Jump to content
haros

Topic - probleme de rezolvat S12

Recommended Posts

Acum 12 minute, haros a spus:

expira pe 04,02,2019, asta face

e pus aiurea la drop, ala e item care ar trebui sa apara in shop elbe

pentru ca pe asta la cumparat sponsorul si pentru el am avut garantat suport pe partea de securitate date

Si de ce asa des asta eara disconect? Abia o luase ML din loc..:)

Acum 3 ore, poll a spus:

Si de ce asa des asta eara disconect? Abia o luase ML din loc..:)

serverul e in beta, lucrez la el, apar disconecturi, se schimba chestii, stric cate ceva, apoi repar, voi sunteti in joc sa spuneti ce e bine si ce nu e si cum ar trebui sa fie

Posted (edited)

aia nu se poate , aia nu, aia nu.... nu ca as fi rau , dar atunci ce rost are sa va chinuiti cu sez asta daca multe chestii nu pot fi setate/modificate ?

Chiar credeti ca noi , majoritatea , suntem aici pt s12 s 15 samd ?

daca n-ai acces la “sursa” , sincer acum haros, de ce te mai chinui ,cand sper ca stii destul de bine ce o sa se intample mai tarziu ?!

Un S6 maxim cred ca era de ajuns ... chiar si 4 ... acum voi stiti mai bine !

Edited by Playboy Cigarette

Acum 39 minute, Playboy Cigarette a spus:

aia nu se poate , aia nu, aia nu.... nu ca as fi rau , dar atunci ce rost are sa va chinuiti cu sez asta daca multe chestii nu pot fi setate/modificate ?

daca n-ai acces la “sursa” , sincer acum haros, de ce te mai chinui ,cand sper ca stii destul de bine ce o sa se intample mai tarziu ?!

Up aici. Apreciem toti munca depusa, insa personal cred ca ar merge superb un season mai usor, mai usor de pus la punct de catre voi. Lumea joaca pentru comunitate, nici vorba pentru sezon etc. Si daca puneti 97d se umple, nu va faceti griji.

Posted (edited)
Acum 8 ore, Playboy Cigarette a spus:

Acum 7 ore, aleshin a spus:

Up aici. Apreciem toti munca depusa, insa personal cred ca ar merge superb un season mai usor, mai usor de pus la punct de catre voi. Lumea joaca pentru comunitate, nici vorba pentru sezon etc. Si daca puneti 97d se umple, nu va faceti griji.

Acces la sursa cred nu are acces la nici un season, deci ca e s6 s2 s1 daca in server files sunt buguri, sunt chestii care ne le poate rezolva.

Si eu zic ca e bine sezon nou, chestii noi, acum dupa ce descoperi toate astea mai ai chef sa te duci la S6? Eu sincer nu, desi da comunitatea dar update-urile sunt binevenite.

@haros Dispare opt de pe arma la MG cand bagi jwl, pe lancer nu mi sa intamplat cand am facut mai demult +9/upgrade la darkangel etc, am testat acum pe lancer si la fel face.

Screen-01-07-08-35-0000.jpg

Screen-01-07-08-35-0001.jpg

Screen-01-07-08-35-0003.jpg

Screen-01-07-08-41-0004.jpg

Screen-01-07-08-41-0005.jpg

Edited by tecty

Acum 3 ore, tecty a spus:

Acces la sursa cred nu are acces la nici un season, deci ca e s6 s2 s1 daca in server files sunt buguri, sunt chestii care ne le poate rezolva.

Si eu zic ca e bine sezon nou, chestii noi, acum dupa ce descoperi toate astea mai ai chef sa te duci la S6? Eu sincer nu, desi da comunitatea dar update-urile sunt binevenite.

@haros Dispare opt de pe arma la MG cand bagi jwl, pe lancer nu mi sa intamplat cand am facut mai demult +9/upgrade la darkangel etc, am testat acum pe lancer si la fel face.

Screen-01-07-08-35-0000.jpg

Screen-01-07-08-35-0001.jpg

Screen-01-07-08-35-0003.jpg

Screen-01-07-08-41-0004.jpg

Screen-01-07-08-41-0005.jpg

optiunile alea nu-s setate corect si apar mai mari decat accepta serverul, din aceasta cauza serverul nerecunoscandule le sterge, daca ai observat raman doar cele care sunt pe iteme exe din bok, o sa caut sa vad unde sunt optiunile respective si sa incerc sa le repar

Acum 12 ore, Playboy Cigarette a spus:

se poate orice atat timp cat nu e o chestie ce trebuie modificata in sursa jocului sau un moft al unui player...nu vrem un joc usor, gen sumon cu DL la lvl 1 pe oriceharta, spoturile cu xp-ul cel mai mare in Arena la lvl 166-250, sau drop iteme full direct din mobi(gen pentagrame sau exe), vrem ca jocul sa ne tina activi, sa umblam sa facem seturi si alte chestii si sa nu mai stam non stop afk

Acum 23 minute, haros a spus:

optiunile alea nu-s setate corect si apar mai mari decat accepta serverul, din aceasta cauza serverul nerecunoscandule le sterge, daca ai observat raman doar cele care sunt pe iteme exe din bok, o sa caut sa vad unde sunt optiunile respective si sa incerc sa le repar

se poate orice atat timp cat nu e o chestie ce trebuie modificata in sursa jocului sau un moft al unui player...nu vrem un joc usor, gen sumon cu DL la lvl 1 pe oriceharta, spoturile cu xp-ul cel mai mare in Arena la lvl 166-250, sau drop iteme full direct din mobi(gen pentagrame sau exe), vrem ca jocul sa ne tina activi, sa umblam sa facem seturi si alte chestii si sa nu mai stam non stop afk

Da dar curios a mers pe lancer inainte, inca am optiunea pe lancea darkangel.

Verifica bufful la BK e mult prea mare, 15x hp la 19k ene pe bk.

Skillul Power Slash are 0 Basic Skill Damage, desi str main full str 65k da slab. @haros

Haros...mi-am luat D/C..cand intru imi zice ca-s deja conectata...ai mai avut asa eroare?

Acum 6 ore, haros a spus:

De acord, dar ca timp? Cat de mult va dura pana va fi pus la punct. Si lucrul acesta ar trebui luat in considerare. Aproximativ, in cat timp preconizezi ca veti putea da drumul la oficial?

Acum 1 oră, aleshin a spus:

De acord, dar ca timp? Cat de mult va dura pana va fi pus la punct. Si lucrul acesta ar trebui luat in considerare. Aproximativ, in cat timp preconizezi ca veti putea da drumul la oficial?

final de februarie inceput de martie, in jurul acelei perioade, mai mult sau mai putin

Acum 3 ore, poll a spus:

Haros...mi-am luat D/C..cand intru imi zice ca-s deja conectata...ai mai avut asa eroare?

nu, doar daca ai facut ceva aiurea tu prin calculator

Acum 7 ore, tecty a spus:

Da dar curios a mers pe lancer inainte, inca am optiunea pe lancea darkangel.

Verifica bufful la BK e mult prea mare, 15x hp la 19k ene pe bk.

Skillul Power Slash are 0 Basic Skill Damage, desi str main full str 65k da slab. @haros

pe unele ramane, pe altele nu, depinde ce faci dupa ce le iei din shop

Deci >>> DISPAR OPTIUNILE DE PE ARMELE LUATE CU RUUD IN MOMENTUL CIND O PUI PE TINE 

RF CU FULL 65K MOARE DIN CAUZA MOBILOR IN NIXIE LAKE >>> ATUNCI LA PVP CE SA MAI ZICEM >>> AM CONSTATAT UN BUG INTERESANT >>> SKILURILE ML DIN >>> DETERMINATION  >>> NU SE ACTIVEAZA DELOC DACA NU FOLOSESTI MANUSI CU SKILL PIERCING  >>> LA NICI O ALTA MANUSA NU SE ACTIVEAZA  >>> TE ROG FRUMOS SAMI SCOTI PUNCTELE DE LA ML SA LE BAG DIN NOU PT CA AM INCERCAT TOATE VARIANTELE SA LE ACTIVEZ PINA AM CONSTATAT ACEST LUCRU SI ACUM AM FOARTE PUTINE PUNCTE SI NU IMI AJUNG SA ACTIVEZ TOATE SKILURILE PT LUPTA  . 

MULTUMESC  

CUM SE FOLOSESC ACELE PAKETE CU >>> MASTER SKILL RESET  >>> TE ROG FRUMOS 

MULTUMESC 

de unde le ai??

Acum 28 minute, poll a spus:

de unde le ai??

de la mine, le-am pus sa vad cum reactioneaza, alea pot fi deschise doar in x-shop ;)

Posted (edited)
Acum 27 minute, haros a spus:

de la mine, le-am pus sa vad cum reactioneaza, alea pot fi deschise doar in x-shop 😉

INTERESANTA ATITUDINE >>> NU STIU SA REACTIONEZ BINE >>> CONSIDER DEFAPT BATAIE DE JOC A NOASTRA (A JUCATORILOR) >>> SI UITE ASA A MURIT MEREU PUTIN CITE PUTIN >>> LINKMANIA  >>> EU STIAM CA DEFAPT UNA DIN PRIMELE SARCINI ALE ADMINILOR ESTE SA ATRAGA OAMENII PE SERVER/FORUM >>> VOI FACETI TOT POSIBILUL SA PLECAM  >>> FELICITARI @Lancelot & CO . 

MULTUMESC  

Edited by CIPO

1 oră în urmă, CIPO a spus:

INTERESANTA ATITUDINE >>> NU STIU SA REACTIONEZ BINE >>> CONSIDER DEFAPT BATAIE DE JOC A NOASTRA (A JUCATORILOR) >>> SI UITE ASA A MURIT MEREU PUTIN CITE PUTIN >>> LINKMANIA  >>> EU STIAM CA DEFAPT UNA DIN PRIMELE SARCINI ALE ADMINILOR ESTE SA ATRAGA OAMENII PE SERVER/FORUM >>> VOI FACETI TOT POSIBILUL SA PLECAM  >>> FELICITARI @Lancelot & CO . 

MULTUMESC  

ce faci boss te-ai suparat dintratat...credeam ca tii la glume tinand cont ca scrii cu CAPS tot timpul...eram sigur ca esti un mascul feroce...dar...m-am cam inselat?? da-o dracu' de treaba, chiar asa

Cer scuze daca te-am suparat cu gluma asta @CIPO

In nixie lake am luat la drop holy angel iteme, 

Sunt de lvl 800 ar trebui puse la bosi parerea mea . 

Spoiler

Screen(01_09-17_11)-0000.jpg.7aa4810c2b4713c974a44badd42252bb.jpgScreen(01_09-17_11)-0001.jpg.7c926b1c0b033f7f18a5a406d3424d93.jpg

Comanda 

/masterskillreset  nu merge .

Ce este asta @haros ?Ofera bunatati de noul an ? 😄

Screen(01_09-17_22)-0002.jpg.d56cea2f0e222ca518be624c4f05a7c5.jpg

SI este in inventar . 

Screen(01_09-17_24)-0004.jpg.7b06f757b4aac095b8d360108fe0db29.jpg

Nu pot da close, am ramas cu cutia in mana . Nu pot sa o puna la loc si nici sa o arunc .  Am dat move si sa inchis inventarul totusi am cutia inauntru . 

Am incercat sa o pun si la store si stanga sus , probabil sa "lipit" de mana .  ))

Screen(01_09-17_27)-0005.jpg.d5883d1121252e95fec8def8bc32947d.jpg

Inca o chestie, am dat reset am iesit lorencia si am omorat primul rand de Elite bull fighter , am omorat si al doilea si cand apas C , ce sa vezi . Aveam lvl peste 100 . 

Sa fie oare de la lvl 800 am lasat afk si a adunat xp si cand am dat rr sa se raporteze de la lvl 1 ? 

Screen(01_09-17_33)-0006.jpg.9306cf25e77ec2d459d1984ae37589a5.jpg

Nu pot  vedea skilurile, si nu merg puse . Probabil pot fi puse doar cand ai lvl 800 , nu ? 

Screen(01_09-17_43)-0007.jpg.d6ea66fd9d16a1aba387d7626a16a8ef.jpg

Posted (edited)
Acum 23 minute, Brotherhod a spus:

Inca o chestie, am dat reset am iesit lorencia si am omorat primul rand de Elite bull fighter , am omorat si al doilea si cand apas C , ce sa vezi . Aveam lvl peste 100 . 

Sa fie oare de la lvl 800 am lasat afk si a adunat xp si cand am dat rr sa se raporteze de la lvl 1 ? 

Nu pot  vedea skilurile, si nu merg puse . Probabil pot fi puse doar cand ai lvl 800 , nu ? 

lvl de ml iti arata ca lvl normal,tu ai lvl 93 ml+ce ai facut in lorencia

da doar la lvl 800 poti baga in skile ml (lvl ml+lvl 800)

Acum 39 minute, Brotherhod a spus:

In nixie lake am luat la drop holy angel iteme, 

Sunt de lvl 800 ar trebui puse la bosi parerea mea . 

Reafișează conținuturi ascunse

Screen(01_09-17_11)-0000.jpg.7aa4810c2b4713c974a44badd42252bb.jpgScreen(01_09-17_11)-0001.jpg.7c926b1c0b033f7f18a5a406d3424d93.jpg

Comanda 

/masterskillreset  nu merge .

Ce este asta @haros ?Ofera bunatati de noul an ? 😄

Screen(01_09-17_22)-0002.jpg.d56cea2f0e222ca518be624c4f05a7c5.jpg

SI este in inventar . 

Screen(01_09-17_24)-0004.jpg.7b06f757b4aac095b8d360108fe0db29.jpg

Nu pot da close, am ramas cu cutia in mana . Nu pot sa o puna la loc si nici sa o arunc .  Am dat move si sa inchis inventarul totusi am cutia inauntru . 

Am incercat sa o pun si la store si stanga sus , probabil sa "lipit" de mana .  ))

Screen(01_09-17_27)-0005.jpg.d5883d1121252e95fec8def8bc32947d.jpg

scapi de el in ebeland la npc, sau in lorencia la Davit il pui acolo si dai x la joc :))

Edited by Dumnezeu

Acum 28 minute, Brotherhod a spus:

cat de simplu e, ai lvl 93 ML si lvl 119 total, asta inseamna ca ai dat cateva cliepe si ai facut 26 lvl-e

Totla level=normal level +ML level(ML level nu se reseteaza)

Skilurile merg puse doar cand ai lvl de ML xp

scapi de el utilizand  comanda /clearinventory  (vezi sa nu ai iteme de care ai nevoie in inventar )

Pai si e corect sa incep cu lvl 93 atat cat am si la ml ? 

Cat e maxim ml ? 

si ca info. x shop nu e setat deloc, ma gandesc daca ramane sau o sa-l scot