Jump to content
Amonsaar

Propunere Happy Hour

Recommended Posts

Salut,

E doar o propunere, nu-mi sariti in cap. Basically, mie mi se pare un boost destul de strong happy hour, zilnic, cate doua ore. Ideea e sa mentinem serverul alive cat mai mult, iar acest boost zilnic, cam da planurile peste cap. Propun ca happy hour sa fie doar in weekend, fie 2 zile, fie doar sambata ( duminica vom avea CS soon enough ) 

Pareri ?

Momentan Happy Hour este setat la 4 dimineața ,după mentenanța va fi setat la ora 18:00 care va tine 2 ore .  Eu unu as fi de acord sa fie doar in Weekend dar mai aștept păreri . 

Eu va propun happy hour timp de 4/6 h duminica, cu conditia sa fie indeplinite un numar de X eventuri (bc/ds/doppleganger/maya) per saptamana. Nu neaparat taskuri cum era inainte, ci doar eventurile presetate din joc, repet: bc, ds, doppg, maya s.a. 

Daca tot vreti sa fie animat serverul si sa se joace lumea. 🙂

Vezi ca happy hour asta nu da dublu xp toti primeam 3000 in plus nimic mai mult daca asta e tot ce primim poti sa nu mai bagi 

Imi place sa fie cat de cat dinamic. Propunerea pentru a face un nr. de eventuri in saptamana curenta iar in weekend-ul din saptamana respectiva sa beneficiem de Happy Hour(nu cu 3000XP in plus, normal) daca atingem nr. respectiv de eventuri facute.

Sau, la un nr. de eventuri sa se calculeze cu cat X% va fi XP-ul marit in Happy Hour-ul din weekend, calculat printr-o formula.

buna ideea, intrebarea este " se poate realiza? "

app. ce rewarduri sunt bc, ds? xp mai mare?

Edited by _Demon

Sigur ca se poate, dar sa vedem daca e de acord lumea sa fie happy hour doar in weekend.

Edited by Amonsaar

Sigur ca se poate realiza. In codul sursa pui contoare pentru finishevent(nu pt event in sine ca ar insemna sa contorizeze de fiecare data cand e event-ul setat de server), asta pentru fiecare event ce va fi folosit in contorizare.

Dupa terminarea event-ului, se adauga +1. Daca intra 50 de player in toate cele 7(parca 7 levele sunt in DS), s-ar contoriza +7 in contorul de DS. Adica, nu ar conta nr de playeri din DS(nu ar fi logic, dar poate s-ar forta mana jucatorilor cu rewards mai bune in event-uri). Si tot asa pentru fiecare event. Daca atingem sa zicem.. 50 de eventuri completate, 50% XP marit in Happy Hour. 

E doar o propunere. xD

Acum 4 ore, majinbuu a spus:

random in weekend 😄

+1

Sambata si duminica sunt 48 de ore sa fie random si sa aibe posibilitatea sa pice de la 22:00 pana la 02:00 4 ore legat sambata noaptea ar fi tare 😂😂

E o varianta si asta, sounds good. O sa il rugam pe Life sa faca un poll, sa vedem ce iese 😄

La 05.11.2018 la 9:03, LifeGuard a spus:

Momentan Happy Hour este setat la 4 dimineața ,după mentenanța va fi setat la ora 18:00 care va tine 2 ore .  Eu unu as fi de acord sa fie doar in Weekend dar mai aștept păreri . 

SI eu tot pentru o data pe saptamana sunt , e mai ok asa sa fie srv mai de lunga durata ! 

Ar mai fi o idee  ca in fiecare duminica sa se posteze un set de misiuni pentru perioada luni-vineri.

Ex: 1 x BC 4 , 3 x DS 3, 2 x CC 5 etc.

Daca se indeplinesc, primim happy hour daca nu, next week.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_<property-id>, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale