Jump to content
Kitte

Glume

Recommended Posts

Vasile şi Maria mergeau în fiecare an să vadă spectacolul de Ziua Aviaţiei şi, în fiecare an, Vasile era tentat să se plimbe cu elicopterul, dar de fiecare dată primea acelaşi răspuns de la Maria:
– Vasile, ai înnebunit, 5000 de lei sunt totuşi 5000 de lei.

S-a întamplat mai mulţi ani la rând şi, anul acesta, Vasile a decis:
– Marie, fac 70 de ani, nu ştiu cât mai trăiesc şi poate este ultima şansă.
– Vasile, tot tembel ai rămas, 5000 de lei sunt totuşi 5000 de lei.

Pilotul elicopterului a auzit discuţia si a venit cu o propunere:
– Pentru că este Ziua Aviaţiei, astăzi vă fac o reducere semnificativă, amândoi la preţ de unul. Iar dacă pe parcursul zborului nu scoateţi nici un cuvânt, pur şi simplu nu îmi daţi nici un ban.

De îndată ce a decolat de pe pistă, pilotul a început tot felul de manevre riscante, coborâri aproape de sol… nici un sunet, întoarceri… nici un sunet, răsuciri… nici un sunet.

După aterizare, pilotul se întoarce către Vasile şi îi spune:
– Sunteţi tari, dom’le, nici un sunet, am rămas impresionat… Vasile, livid la faţă, găseşte puterea să îngâne :
– Eu… am vrut să zic ceva când a căzut Maria , dar totuşi 5000 de lei rămân 5000 de lei.

Link to comment

Un rus,un american si un tigan se duc la Polul Nord. Dupa o vreme raman fara mancare.
Ei propun ca in fiecare zi sa-si taie cate ceva din corp sa manance.
In prima zi rusul isi taie o bucata din picior.
- Azi mancam pulpa!
A doua zi americanul isi taie din coaste.
- Azi mancam costita!
A treia zi vine randul tiganului. Seara isi deschide slitul. Fericiti ceilalti doi exclama:
- Asta seara mancam carnacior.
Tiganul:
- Ce carnacior! Un ceai cald si la culcare!

  • Like 1
Link to comment

Intr-o zi, la usa unei batrane bate un domn, elegant imbracat, cu un aspirator in mana. Nici n-apuca batrana sa deschida, ca tipu incepe: 
- As dori sa va prezint cel mai performant aspirator...
In timp ce vorbea, arunca pe covorul din holul casei o cantitate considerabila de balegar, explicand: 
- Stati linistita, daca acest aspirator nu curata TOT ce se afla pe covor, promit ca mananc eu ce ramane!
Dupa ce asculta toata povestea, tremurand de nervi, batrana ii raspunde: 
- Sper ca ai pofta, ca nu am curent de azi-dimineata!

Link to comment

Lecția de limba română. Profesorul întreabă.

- Ion ce este deznadejdea?

- Deznadejdea e atunci cînd mergi seara pe drum, în fata ta merge o fată frumoasă, iar cînd să te apropii de ea, apare un autobuz si ea pleacă.

- Bine, bravo Ionele.

- Vasile ce este deznadejdea? 

- Deznadejdea e atunci cînd mergi seara pe drum, în fata ta merge un băiat frumos, iar cînd să te apropii de el, apare un autobuz si el pleacă.

- Hmmm...

- Bulă ce este deznadejdea?

- Deznadejdea e atunci cînd mergi seara pe drum, în urma ta merge Vasile, iar la orizont nu se vede nici un autobuz.


 

Edited by Th3Master
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...