Jump to content
Sign in to follow this  
Kitte

Recomanda un film de animatie

Recommended Posts

Recomanda un film de animatie si da-i o nota de la 1 la 10. Postul minim cuprinde numele filmului si nota. Puteti pune si un link la YouTube (youtube.com), un link la IMDB, o mica descriere scrisa de voi pusa in spoiler (ochisorul).

Regula incepand cu 18.07.2018 : 1 post / 6 ore

- Cine nu respecta regula este sanctionat cu warn.

Fara insulte si comentarii cu privire la gusturile altora. 

Recomandarea mea. 

M-am tot gandit, ce film merita sa fie primul mentionat. N-am incetat niciodata sa ma uit la filme de animatie, si inainte de a avea copii si desigur cot la cot cu ei. Asa ca este greu sa il aleg pe primul. Dar here we go

Edited by Sykerr

Nu-s adepta telenovelelor in 5 capitole. Totusi, ceea ce mi-a placut la acest film este umanizarea monstrilor care au terorizat copilaria altor generatii. Nu te-ai fi asteptat la Dracula sa-si alinte fetita cu "mura mea otravitoare", sau la Frankenstein sa faca tumbe in piscina, de la intaltime, etc. Dar aceasta fata noua, mai moderna, face atractive aceste personaje si pentru generatiile de copilasi mici. 

Un anime dramatic care este focusat pe evoluția personajelor. Pe parcurs vei ajunge să iubești fiecare personaj și povestea acestora.

Spoiler

Plastic Memories are un final previzibil dar foarte bine realizat. (Efectiv am plâns la el ca un copil de grădiniță, atât de "deep" a fost povestea)

Edited by Alexx

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_<property-id>, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale