Jump to content
haros

Mu Spam - Cafeneaua cu respect

Recommended Posts

Acum 22 minute, Cristian a spus:

Is it time yet?

Si asta fost GM ce orgasm are ca nu ne merge mu.

Acum 1 minut, luk a spus:

vai de a ta..

nu ne convine regimul si cu asta ai spus tot pentru ca nimeni nu ar trebui sa stea intr-o comunitate in care este instaurat un regim

Pe tine te inteleg,esti mai analfabet decat mine si esti si roman,Nu poti mai mult de atat.

Acum 1 minut, Dumnezeu a spus:

Si asta fost GM ce orgasm are ca nu ne merge mu.

N-am fost niciodata gm oficial la Mu, doar de pe la altii. 😞

Acum 12 minute, Cristian a spus:

N-am fost niciodata gm oficial la Mu, doar de pe la altii. 😞

Ai fost la un pas sa fii GM pe linkmania.

Era destul de ciudat dupa toate spuse sa te trezesti GM aici...

Ce sa faci, daca n-am internet de la RDS. 😄

Acum 1 oră, Dumnezeu a spus:

Pe tine te inteleg,esti mai analfabet decat mine si esti si roman,Nu poti mai mult de atat.

what??? dezvolta pls

@luk, nu te deranja prea tare sa ii ceri explicatii, omu e pe legale, baga speish.....

Alta explicatie eu nu am

On 11/18/2018 at 12:11 PM, Dumnezeu said:

Ba jucati acolo unde jucatori se rog de ei sa bage donati :))))))))))))))))))))))))) 10e lunar  :))))))))))))))))))))) abonament la paine.

caine sau lingau nu am jost nici o data,am o opinie libera si atat.

Sa fie si servare unde sa dea si bani la jucatori ca preferinta mea e tot linkmania,nu iti zic de ce pentru ca nu are rost daca nu ati inteles singuri.

Acum 21 minute, luk a spus:

what??? dezvolta pls

Timpul a expirat mai baga o fisa 🙂  aaa nu era nimic ,nuti face grij era de bine.

nu te stresa,sa nu faci riduri pui.

44.png.d96e3f00935de1083464fedf055fb054.png

Nu mai aveati rabdare eeee(ca fetele mari la maritat?)

si acum veniti aici cu pareri .

Va rog si eu sa contactati stapanul in privat  cu revolut sau cryptoman monede :)))) si lasatine pe noi.

https://www.youtube.com/watch?v=3IRpfht3X50&list=RDGMEMHDXYb1_DDSgDsobPsOFxpAVMmY--4-vzY6E&index=7

Edited by Dumnezeu

1 oră în urmă, Dumnezeu a spus:

Timpul a expirat mai baga o fisa 🙂  aaa nu era nimic ,nuti face grij era de bine.

nu te stresa,sa nu faci riduri pui.

44.png.d96e3f00935de1083464fedf055fb054.png

Nu mai aveati rabdare eeee(ca fetele mari la maritat?)

si acum veniti aici cu pareri .

Va rog si eu sa contactati stapanul in privat  cu revolut sau cryptoman monede :)))) si lasatine pe noi.

https://www.youtube.com/watch?v=3IRpfht3X50&list=RDGMEMHDXYb1_DDSgDsobPsOFxpAVMmY--4-vzY6E&index=7

image.png.f155c6ae8237c3f2be85fca5436cc795.png

Acum 18 minute, Definitely not tsubyke a spus:

luk, nu te supara...stai cam mult pe acest forum, iti doresti sa intri in staff?

been there, not again

Eu am avut in trecut tangenta cu configurarea serverelor de mu , si chiar mi-am bagat nasul bine de tot in treaba asta .

Pentru cei care nu stiu foarte multe detalii desre cominucarea client server in jocul mu , va spun doar ca antichaturile sunt inutile .

Da , exact , inutile dacaserverul este configurat corect . Atat de inutile sunt incat ele pot face mai multe probleme decat pot face bine , si se pot elimina din joc la fel cum au fost introduse , pentru ca sunt doar client side . Ele testeaza daca in pc-ul dv ruleaza anumite programe , si daca ruleaza , ele fac sa se inchida jocul pentru ca dv sa nu injectati anumite packete catre server .

Ele par ok , si folositoare atunci cand cine configureaza serverul nu se pricepe si crede ca numele "anticheat" il va proteja de toate probleme de injectare .

Nu , aceste anticheaturi nu sunt necesare daca serverul de mu este configurat corect .

Si pentru cei care cred ca vorbesc si eu in nestiintza de cauza va dau si date tehnice .

Comunicarea client server in mu online este facuta prin pakete criptate , cu o metoda mai mult sau mai putin buna de criptare .

In trecut nu toate paketele erau criptate ,  97d  ca ex , si anumiti oameni trimiteu pakete catre server ca sa se foloseasca de diverse buguri ,sa faca dupe la imuteuri sau speed atack etc .

Chiar si pe 97d anuite pakete erau criptate ,ca de ex cele de atack . Pentur cei care se intreaba ce este un "paket" , un packet este o informatie trimisa de client catre server , sau de catre server catre client . De ex cand un caracter se muta de la 101 x 100 la 102x100 , va trimite un packet la server , ca serverul sa stie ca vreti sa va schimbati pozitia . 

Revenind , de ce sunt antichaturile inutile daca serverul este configurat corect? Ei bine un server configurat corect , va avea activata o optiune atat in clintul de mu cat si in server care va numara paketele trimise de catre client la server dar si cele trimise de la server la client . Fieacre packet va avea un id gen  , 1, 2, 3, 4, etc pana la 255 , apoi iarasi 1, 2, 3, 4,  si aceste pakete vor fi criptate . Daca dv atacati un player , clientu dv va trimite un packet catre server care in hexa sa zicem ca arata aas C402389F49B512 .Acest packet decriptat sa zicem ca arata asa : C209F2B701FF  , unde 09 sa zicem ca este id-ul paketului . Daca dumneavoastra doriti sa faceti un speed attack si interceptati acest paket de attack , si il retrimiteti catre server ,  server -ul va vedea ca paketul cu id-ul 9 , a fost retrimis , si il va ignora . Desigur un server configurat corect va face asta . Serverele care nu au activate aceste optiuni vor acepta paketul si vor zice ca trebuie sa atace iarasi palyerul .

Acum multi vor zice , ok , dar daca cineva stie cum sa decripteze paketele  , si va introuduce un counter de pakete , care va stii sa schimbe id-ul paketeler ca serverul sa le vada in ordine ? Ei bine ,nu este atat de simplu sa sparti criptarea paketelor de mu online , desigur ca este posibila prin munca unor baieti extraordinar de destepti , dar administratorul de mu are posibilitatea sa schimbe keyle de criptare , daca se pricepe , si atunci orice algoritim de decriptare gasit pe net nu v-a mai merge contra serverului nostru . Daca el schimba keyle lunar , sunt diminuate posibilitatile de a reusi cineva sa sparga criptarile paketelor si mai mult .

Ei bine , cei de la webzen nu au fost atat de prost cand au facut comunicarea cleint -server , doar ca cei care configureza serverele de mu trebuie sa si stie ce fac .

Inturducand o gramada de antichaturi nu face neaparat serverul mai 'secure' , pt ca un server configurat prost , poate fi accesat de un client de mu de aceasi versiune care nu are antichaturi in el .Trebuie doar sa aiba acelasi server key in el , case se extrage usor din client .

Deci de geaba va bagzati pe antichaturi daca nu serverul de mu nu este configurat corect . O configurare coreta plus iste backup-uri sunt 'the way to go " , nu sute de antichaturi care fac sa nu mai mearga jocul decat la cativa playeri .

1 oră în urmă, Definitely not tsubyke a spus:

luk, nu te supara...stai cam mult pe acest forum, iti doresti sa intri in staff?

Nu, vrea sa-l ajute pe luca sa intre el in staff, nu observi saracul cat se chinuie si nimeni nu-l baga in seama? 

@Dumnezeu