Jump to content
Encrypted

SA:MP Free Chat

Encrypted

Panel: https://rpg.linkmania.ro/
DNS: samp.linkmania.ro
IP: 193.203.39.215:7777

Message added by Encrypted

Recommended Posts

1 oră în urmă, moody a spus:

@Spoker @smokeR intrarile la bizuri?

Today s special job farmer

o tura de farmer -> faina la fast food

intrare in fast food 20000

bani job: 16000

????

Ne cerem scuze pentru aceasta problema care ne-a scapat. Voi remedia problema cu pretul intrarii in biz si voi acorda un bonus drept rasplata pentru plata intrarii.

@smokeR @Spoker ne puteti spune daca se scot sau nu orele jucate pentru nivel?V-am dat alternative... Nu de alta, dar suntem multi care vrem sa stim daca ramanem sau nu pe comunitate.V-am spus, majoritatea jucatoriilor actuali suntem pentru scoaterea lor.

Nu vrem de cat un raspuns scurt si la obiect: DA / NU.

Acum 13 minute, kalcedonik a spus:

@Ionut Uite Ioane a luat helper si a crescut 1 cm :))))))

sa-mp-005.png

De ce trebuie sa folositi un limbaj vulgar? off...nu am sa va inteleg niciodata ...:(

1 oră în urmă, Valix2RO a spus:

@smokeR @Spoker ne puteti spune daca se scot sau nu orele jucate pentru nivel?V-am dat alternative... Nu de alta, dar suntem multi care vrem sa stim daca ramanem sau nu pe comunitate.V-am spus, majoritatea jucatoriilor actuali suntem pentru scoaterea lor.

Nu vrem de cat un raspuns scurt si la obiect: DA / NU.

Se va face in asa fel incat sa fie mai usor, dar nu vor fi scoase de tot. Nu vreau sa vad iar ca sunt oameni ce fac in doua trei ore level sa intre in mafie si sa fie zeu pe turf. Vreau ca cine joaca, sa dovedessca acest lucru, nu sa lase AFK 2 nopti si 2 zile, dupa care sa aiba level-ul necesar pentru orice factiune. Pe orice server si comunitate ai intra, ca sa ajungi intr-o factiune, ai nevoie sa joci, nu sa lasi AFK.

Am inteles asta.Dar puteti pune restrictie pentru aplicatie/ regulament pentru lider sa nu recruteze daca jucatorul respectiv nu are spre ex. 10 ore jucate.Se poate face si asa.

Posted (edited)

Ma uitam prin /skills si am vazut "War rank". Ar fi frumos daca sistemul acesta ar putea fi modificat in asa fel incat sa se ia in considerare si deathurile. De exemplu daca un jucator are 10 cu 3, sa i se adauge doar 7 killuri. Iar daca un player este pe minus(ex.:10 cu 20 sa i se scada 10 killuri). Astfel nu ar ajunge toti mafiotii la rankul maxim, deoarece rankul se poate pierde((Daca ramane cum este acum, intr-un final toti vor ajunge la Global). Astfel nu ar mai exista jucatori care se duc singuri, iar jocul de echipa se va dezvolta. La sfarsitul lunii mai puteti sa faceti un premiu simbolic(gen userbar) - "Mafiotul/gangsterul lunii", iar acesta sa fie acordat celui mai mare rank. Nu stiu daca mai este pe alt server, mi-a venit pur si simplu.

@Spoker

Edited by SenSei.
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 3
  • Sad 1

Acum 30 minute, Valix2RO a spus:

Am inteles asta.Dar puteti pune restrictie pentru aplicatie/ regulament pentru lider sa nu recruteze daca jucatorul respectiv nu are spre ex. 10 ore jucate.Se poate face si asa.

Sau daca acel jucator nu are minim 10 ore jucate in ultimile 30 de zile sa nu poata sa aplice in factiuni.

Sa mor de nu sunteți bătuți în cap. Jucătorii nu au rămas copii. Uni au servici, o viata personala.. de unde timp pentru jocuri? Redeschide server-ul prin octombrie, vin jucătorii sa hiberneze. Cat despre @Corlea ți-aș cere bani pe aerul pe care îl respiri..nu fi ca Laspuneanul, a murit otrăvit de familie 

Posted (edited)
37 minutes ago, Aggressive_Reaction said:

Sa mor de nu sunteți bătuți în cap. Jucătorii nu au rămas copii. Uni au servici, o viata personala.. de unde timp pentru jocuri? Redeschide server-ul prin octombrie, vin jucătorii sa hiberneze. Cat despre @Corlea ți-aș cere bani pe aerul pe care îl respiri..nu fi ca Laspuneanul, a murit otrăvit de familie 

Dar tu nu ai o viață personală... Prin octombrie tot plecat sunt😂😂

Edited by Th3Master

Acum 7 ore, kalcedonik a spus:

@Ionut Uite Ioane a luat helper si a crescut 1 cm :))))))

sa-mp-005.png

Nu am întrat sa l vad, nu știu ce nick sa pun, ce zici sa pun seeker. Piticul?  :))) 

Mai creste 1 

Acum 31 minute, DEMONEBIANCO a spus:

Bug la trucker.

E job-ul zilei si nu primesc Bonusul, rezolvati problema...

am facut un video sa se vada cam ce vreau sa zic

https://youtu.be/30uaThb3awI

L-ai primit.

Vezi ca nu se adauga bonusul la money collected acolo. Uita-te cati bani ai avut inainte sa intri in checkpoint si cati ai dupa.

Acum 10 ore, Need a spus:

Salut, o sa incerc sa intru zilele astea sa vad ce am pierdut :lovebaloon:

Bizzul, casa 😂😂

@Spoker @smokeR Trebuie de securizat panelul mai bine, daca cineva are parola de la un cont poate sa schimbe email-ul foarte usor, atunci cand schimbi un email ar trebui sa iti vina un mail, dar aici deodata se schimba si asa poti pierde foarte usor un cont.

@Spoker pune si tu WT de la nivelul 1 sau o ora jucata.Asa se adapteaza mai usor jucatorii pe server, mai schimba o vorba, una alta.Asa, vb. singur.Pe /wt putem organiza diferite lucruri etc.

De asemenea, cand intrii pe server, sa primesti licentele timp de 10 ore(payday-uri).E foarte folositor.Poti face job-ul pilot/jobul fish cu barca de inceput.In timpul ala jucatorul are timp sa faca nivelul 3 si sa isi cumpere mai apoi licentele.

PS: Puneti limita la fiecare biz de fee de maxim 5.000$.Asa e normal si asa cred ca e si echilibrat avand in vedere economia server-ului.

59 minutes ago, Valix2RO said:

@Spoker pune si tu WT de la nivelul 1 sau o ora jucata.Asa se adapteaza mai usor jucatorii pe server, mai schimba o vorba, una alta.Asa, vb. singur.Pe /wt putem organiza diferite lucruri etc.

De asemenea, cand intrii pe server, sa primesti licentele timp de 10 ore(payday-uri).E foarte folositor.Poti face job-ul pilot/jobul fish cu barca de inceput.In timpul ala jucatorul are timp sa faca nivelul 3 si sa isi cumpere mai apoi licentele.

PS: Puneti limita la fiecare biz de fee de maxim 5.000$.Asa e normal si asa cred ca e si echilibrat avand in vedere economia server-ului.

#VAZUT

Acum 18 ore, smokeR a spus:

Se va face in asa fel incat sa fie mai usor, dar nu vor fi scoase de tot. Nu vreau sa vad iar ca sunt oameni ce fac in doua trei ore level sa intre in mafie si sa fie zeu pe turf. Vreau ca cine joaca, sa dovedessca acest lucru, nu sa lase AFK 2 nopti si 2 zile, dupa care sa aiba level-ul necesar pentru orice factiune. Pe orice server si comunitate ai intra, ca sa ajungi intr-o factiune, ai nevoie sa joci, nu sa lasi AFK.

Nu iti sta nimeni sa iti faca ore, am ajuns la o evolutie a jocurilor si nu sta nimeni prin obligatie sa joace, lasa-ti playeri sa se distreze nu ii mai obligati! 

Ce tine de level si de temerea ta pentru turfs suntem 10 admini putem sa tinem sub control pe cei din gangs, faceti o schimbare ca o sa jucam in 10 oameni mult si bine daca nu ascultati odata si de noi.

1 hour ago, Seth. said:

Nu iti sta nimeni sa iti faca ore, am ajuns la o evolutie a jocurilor si nu sta nimeni prin obligatie sa joace, lasa-ti playeri sa se distreze nu ii mai obligati! 

Ce tine de level si de temerea ta pentru turfs suntem 10 admini putem sa tinem sub control pe cei din gangs, faceti o schimbare ca o sa jucam in 10 oameni mult si bine daca nu ascultati odata si de noi.

Am facut frate schimbarea, orele necesare pt /buylevel au fost scazute cu 50%.

Pentru nivel 5 ai nevoie de doar 5 ore jucate spre exemplu in loc de 10 cum e acum.