Jump to content
Encrypted

SA:MP Free Chat

Encrypted

Panel: https://rpg.linkmania.ro/
DNS: samp.linkmania.ro
IP: 193.203.39.215:7777

Message added by Encrypted

Recommended Posts

Repet, trebuie sa coopereze staff-ul cu jucatorii, nevoie si activitate.

Daca vedeti ca actualul membrii din staff nu sunt OK, puteti deschide si voi niste aplicatii de admin.Sunt oameni de aici care sunt apti pentru aceasta functie, si poate chiar ar ridica server-ul...

Din februarie de cand joc, aceasi admini ii vad...(in mare parte)

Acum 8 minute, moses a spus:

Aceeasi problema, nu e organizare, nu e comunicare, nu e timp si pare si lipsa de interes. Promovarile trebuiau facute masiv inainte de deschidere, dar se pare ca voi ori nu vreti sa invatati din greseli ori va doare in pl asa pe romaneste. Staff = 0

Daca primiti critici spuneti ca e hate, gg.

P.S: In 2019 sa nu ai un minim de anticheat pe server...

P.S2: Daca nu aveti timp de administrare de ce mai stati in functiile alea?

You Got It Reaction GIF by Bounce

Gamemodul e bun dar sunteti putini, nu prea se ia contact cu jucatorii prin eventuri, trebuia de aseara sa se organizeze ceva frumos cu un target de jucatori apoi o serie de evenimente, atunci pe prima suta bagat tare dar vad ca sunteti 2 3, chiar nu inteleg de ce ca gamemodul dat putin pe easy/low skill are sanse.

Eu o sa raman pana la 5 jucatori, apoi mi l dezinstalez din nou.

Comunicare a fost si mereu o sa fie, ideaa e ca ne trebuie YouTube-ri care sa filmeze si sa faca episoade pentru serverul nostru. SA-MP-ul e dominat de YT. Daca am avea si noi asa ceva ar fi alta viata, mereu am fost 150-200 dupa promovari, o sa le facem in continuare si o sa gasim solutii. Noi vrem din prima jucatori timp in care am avut server inchis, am dat WIPE s.a.m.d, din vina cui? A noastra sau a mea evident, imi asum tot ce s-a intamplat pana acum dar pe cine intereseaza scuzele? Cred ca ati mai auzit asta odata. Evident ca v-ati pierdut increderea, dar o sa incercam sa facem totul cat mai bine. Nu mai vreau sa vorbesc despre ce a fost vreau sa vorbesc despre ce o sa fie, sa fim mai pozitivi.

Am multe planuri si ideei de pus in practica (unele a le mele unele a le voastre), o sa aveti parte de multe surprize placute dar toate la timpul lor ca si timpul le are la rand pe toate.

Posted (edited)

Atunci de ce nu incercati sa va promovati propriul canal de youtube. Faceti liveuri si in acelasi timp platiti pentru raiduri la alti youtuberi mari. Asa o sa va faceti proprii abonati. Usor, usor o sa creasca si canalul si serverul.

Edited by SenSei.

On 8/17/2019 at 5:01 AM, SenSei. said:

Atunci de ce nu incercati sa va promovati propriul canal de youtube. Faceti liveuri si in acelasi timp platiti pentru raiduri la alti youtuberi mari. Asa o sa va faceti proprii abonati. Usor, usor o sa creasca si canalul si serverul.

Uite, mereu am apreciat asta. Implicare si ideei bune, fiecare raspuns ca al tau este un colac de salvare si un pas spre reusita.

Canalul de YT LinkMania este "pierdut", am inteles ca a fost la TheOne dupa care l-a schimbat/sters ceva de genul, nu mai stim la cine este. Corect ar fi sa facem altul, sa-l postam peste tot si sa-l promovam bine. Liveuri si clipuri as putea face si eu, e prima data dar cred ca m-as descurca si oricum, timpul m-ar invata prin experiente treaba asta.

Am putea sa oferim acces si staff-ului la el, prin comunicare sa se faca clip/live in mod ordonat, cate 2 clipuri pe zi, un live odata la 2 seri sau in fiecare seara ar fi o idee buna, o caterinca ceva/eventuri ca prin asta intri in pielea jucatorilor, sa te vada ca esti "unul de-al lor". Prin staff ma refer si la lideri, "LINKMANIA - LIVE SPOKER (LIDER BALLAS) - WAR 2k19" o idee de titlu-live, mi-ar place sa ma uit la asa ceva spre exemplu.

Posted (edited)
Acum 4 ore, SenSei. a spus:

Daca o dam asa, hai sa-ti zic si eu ceva. Una sa iei un server de la 0 si aici vorbim de CS:GO unde  lumea nu prea joaca pe publice. Daca stai sa te gandesti, ce rost ar avea sa joci pe un server public cand poti juca pe competitiv(sa faci rank,etc). In cazul vostru ati luat un server de la 100+ playeri cu o istorie de 10 ani in spate(cel putin asa erau in ianuarie cand m-am apucat 100+) si l-ati distrus pana au ramas maxim 50(si din aia 45 sunt afk). In al doilea rand, noi am incercat sa facem ceva pentru comunitate din banii nostrii personali, nu a mers am renuntat si aia e.Nu tinem cu dintii sa avem numele colorat. Daca stam sa facem un calcul din ce scrie in panelul vostru:

Ascunde conținuturi

JUCATORII CARE AU SUSTINUT SERVERUL (Septembrie 2018 - Mai 2019) 
alyku Hash Alezander SomerhaldeRR FuK Puff alyku Andersen JOHNWWWW 404Error. HenKel. ParaNormaL JOHNWWWW ShadowRecT Senzo alyku z1tox Ioana Fonz ZaJayZ Clifford Blodwyn Blackout ParaNormaL Fonz z1tox Damiddamic Edy[.dY] SugarDaddy z1tox Alezander Blodwyn Alezander Senzo z1tox AditzaJR RAzer1 Rares11 aTK Claudiuu Rares11 Rares11 HuGE Stiks. cocaina77 Mr.Mecanic Rares11 cocaina77 Rares11 MUTpeFATA WiNRAR MiLeNiU ParaNormaL Copilul.Neuron. Rares11 MUTpeFATA Timothy Timothy Rares11 ParaNormaL Copilul.Neuron. Mr.Mecanic StelicaFZTH Horus OptimusPRiME Copilul.Neuron. omega1337 MUTpeFATA omega1337 sLoW.JK sLoW.JK dext3r. MeGu Copilul.Neuron. omega1337 sLoW.JK WokenChiarEl Alezander Rares11 Rares11 Timothy Timothy Clifford Kaucazian TommyHilfiger SkyLin24 Alezander El3ment Kaucazian Copilul.Neuron. Popeck Kaucazian SkyLin24 sLoW.JK sLoW.JK $wagM174 Rares11 Snapp Miciu z1tox JustiN@GodArmy TommyHilfiger sLoW.JK sLoW.JK Specii MiculFierar Sultanu Sultanu Timothy sLoW.JK sLoW.JK MiculFierar Teddy002 MeGu Sultanu Sultanu Sultanu PaulWalker PaulWalker Mr.Mecanic ono Teddy002 sLoW.JK PaulWalker zaHYMYR MiculFierar MeGu SpRiTe. DooZ Sultanu Sultanu Sultanu sensei EMONEY EMONEY EMONEY IIeDuArDII CostyCtx Mr.Mecanic PePe banG sonn moses Sultanu EMONEY EMONEY Rares11 Luc Sultanu Javier LucaINFINITE Dony HaZ PaulWalker Sir.Ed[w]ard Sir.Ed[w]ard MiculFierar LucaINFINITE FakeASS Pessariuc MiculFierar Rquilla FakeASS Pessariuc SpRiTe. fizeeN Sultanu Corazzo Rares11 wHere .An[o]Tek n0ne.WARMACHINE n0ne.WARMACHINE .An[o]Tek n0ne.WARMACHINE .An[o]Tek Sultanu Sultanu Boeing Radu

Sunt cam 200 de nume acolo, iar daca facem un calcul cu minimul de 25 lei(25x200= 5000 RON), dar eu nu cred ca au donat doar minimul deci sunt mult mai multi bani din care nu am vazut decat cateva promovari in perioada cat a fost serverul deschis.  O intrebare: cat o sa mai stati? Pana moare serverul de tot?

Ba javier e contul meu:))) lol, am si uitat ca am donat si mi-am facut clan

Acum 11 minute, Spoker a spus:

Uite, mereu am apreciat asta. Implicare si ideei bune, fiecare raspuns ca al tau este un colac de salvare si un pas spre reusita.

Canalul de YT LinkMania este "pierdut", am inteles ca a fost la TheOne dupa care l-a schimbat/sters ceva de genul, nu mai stim la cine este. Corect ar fi sa facem altul, sa-l postam peste tot si sa-l promovam bine. Liveuri si clipuri as putea face si eu, e prima data dar cred ca m-as descurca si oricum, timpul m-ar invata prin experiente treaba asta.

Am putea sa oferim acces si staff-ului la el, prin comunicare sa se faca clip/live in mod ordonat, cate 2 clipuri pe zi, un live odata la 2 seri sau in fiecare seara ar fi o idee buna, o caterinca ceva/eventuri ca prin asta intri in pielea jucatorilor, sa te vada ca esti "unul de-al lor". Prin staff ma refer si la lideri, "LINKMANIA - LIVE SPOKER (LIDER BALLAS) - WAR 2k19" o idee de titlu-live, mi-ar place sa ma uit la asa ceva spre exemplu.

Nu frate, nu la staff, unii nu stiu raspunde la n-uri, sa nu zic in ce calitate se filmeaza pentru a aduna dovezi de ban, etc

Eu zic sa stergeti celelalte canale ce detin numele Linkmania pentru ca 10 canale la fel vor induce lumea in eroare. Puteti sa vorbiti cu echipa YouTube si sa le stergeti fara nici o problema printr-un copyright claim.

@moses ai dreptate, mereu am spus si eu asta si nimeni nu m-a asculat... cred ca singurul care a muncit e spoker, pentru server, iar el singur nu le poate face pe toate

Ati inceput cu stangul, dar mai aveti timp sa va redresati. Maxim o saptamana ca dupa se strica totul.

Edited by Corlea

Posted (edited)

Aceeași mâncare de peste ca și ultimele dați 😂...

Jocul este apărut din 2005, de unde vreți sa mai aduceți playeri noi când alte comunități le oferă stabilitate, ceea ce aici nu mai exista de pe vremea lui Iceman.Păcat ca la un momentdat părea ca serverul este in ascensiune.

Mult succes !

Edited by Fonz

Posted (edited)

@Spoker tu degeaba incerci sa faci daca nu ai sustinere si nu intereseaza pe nimeni. Nu aveti staff capabil deloc si asta se vede din primul moment in care intri pe server. Au dat baietii ieri cu atentate si le-au luat o ora la admini sa se prinda cine, avand in vedere ca erau 50 on, raspunsurile de pe /n nu mai zic, daca pana acum puneati filmari cu telefonul pe grupul de wapp sa intrebati daca are cod sau nu, pai acele persoane nu merita functia deloc, sau problema e de mai sus si cine ii alege nu stie sa faca un instructaj, o ceva, orice. Experienta = 0.

Edited by moses

Propun sa alegeti din astia ce sunt acum 2-3 admini cu idei.Nu trebuie neaparat sa bagi un sistem ca sa ai jucatori, trebuie sa-l duca capu' si pe  un helper /admin sa faca un event cu tpevent, etc...

Chiar nu vi se pare exagerat sistemul asta de facut level? Sa joci 4 ore pentru level 3? Serios? Nu era o problema daca puteai sa stai afk, dar sa te misti in continuu 4 ore, deja exagerati.

Corect, pe langa asta mai sunt multe pe care trebuie sa le modifice/scoata. Prea hard mai ales pentru inceput, fara bani fara masini fara licente etc.

Acum 23 minute, SenSei. a spus:

Chiar nu vi se pare exagerat sistemul asta de facut level? Sa joci 4 ore pentru level 3? Serios? Nu era o problema daca puteai sa stai afk, dar sa te misti in continuu 4 ore, deja exagerati.

Dupa parerea mea, este cel mai bun sistem pentru a incuraja activitatea. Daca poti face level stand AFK o sa fie un server plin de AFK, crede-ma!

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • Sad 1

Acum 29 minute, hecariM a spus:

Dupa parerea mea, este cel mai bun sistem pentru a incuraja activitatea. Daca poti face level stand AFK o sa fie un server plin de AFK, crede-ma!

Nu e cel mai bun sistem.E ceva impus.Poate majoritatea intra aici pentru a se distra in factiuni, ceea ce e si normal.

Nu mi se pare bun sa-mi impui activitate pe server ca sa ma pot distra.Majoritatea de aici nu mai avem 12-13 ani sa jucam non-stop.Marea majoritate avem peste 18 ani si nu mai avem acelasi har de a juca ca inainte.Intram sa mai schimbam o vorba, un wanted, distractie in factiuni, etc.

Erau mult mai multi jucatori cred eu daca nu era restrictia cu orele pentru nivel.Mi se pare o idiotenie daca n-ai minim 500 de jucatori pe server...

Acum 17 minute, Valix2RO a spus:

Nu e cel mai bun sistem.E ceva impus.Poate majoritatea intra aici pentru a se distra in factiuni, ceea ce e si normal.

Nu mi se pare bun sa-mi impui activitate pe server ca sa ma pot distra.Majoritatea de aici nu mai avem 12-13 ani sa jucam non-stop.Marea majoritate avem peste 18 ani si nu mai avem acelasi har de a juca ca inainte.Intram sa mai schimbam o vorba, un wanted, distractie in factiuni, etc.

Erau mult mai multi jucatori cred eu daca nu era restrictia cu orele pentru nivel.Mi se pare o idiotenie daca n-ai minim 500 de jucatori pe server...

Si vrei sa faci level din afk iar in 3 luni sa fie toti lvl 60+ sa se ceara wipe iar? Vrei level, te joci cat iti permite timpul.

Acum 1 minut, moses a spus:

Si vrei sa faci level din afk iar in 3 luni sa fie toti lvl 60+ sa se ceara wipe iar? Vrei level, te joci cat iti permite timpul.

Pai si cu ce te deranjeaza nivelul?Unele servere au plin de jucatori de nivel 30+.Ce legatura are nivelul cu wipe-ul?Nu tine nici macar de economie, e doar un sistem de experienta necesar pentrua intra in factiuni s.a.

Acum 1 oră, Valix2RO a spus:

Propun sa alegeti din astia ce sunt acum 2-3 admini cu idei.Nu trebuie neaparat sa bagi un sistem ca sa ai jucatori, trebuie sa-l duca capu' si pe  un helper /admin sa faca un event cu tpevent, etc...

Vrei admin men?

Nu-mi doresc nicio functie.Imi doresc sa am cu cine sa joc, un wanted, o cursa, etc.La 30 de jucatori cu cine sa joci? :))Trebuiesc scazute locurile la factiune la 5 daca e sa ne raportam la nr. de jucatori actual.

EDIT:

Daca tot se vrea sa se faca nivel mai greu, sa se mareasca numarul de RP-uri necesare pentru fiecare nivel.

x/8 pentru nivelul 2

x/12 pentru nivelul 3

x/16 pentru nivelul 4

s.a. , d.p.

Posted (edited)

N-are cum, in momentul actual, in data de azi, sunt prezente doua tabere care se contrazic. Prima tabara este alcatuita din persoanele care precizeaza urmatoarele: serverul este ok, n-ai de unde sa aduci playeri pentru ca e vechi, totul este perfect pe comunitate, iar a doua tabara sunt cei care au viziune si vad acesta descensiune.

De unde si pana cand poti sa spui ca totul este perfect? Din moment ce staff-ul este alcatuit din niste personalitati care nu-si dau interesul, inafara de 2 persoane. Exista in momentul de fata niste admini care nu stiu ma frate sa raspunda la un /n, sa nu zic de filmat codati si de facut un test TW. Pe bune ma frate, nu stii sa raspunzi la un n? Ai avut timp 3 luni cat ai tinut serverul inchis sa faci niste pre-answers iar astia sa dea copy paste ca nu sunt in stare de nimic. 

Acum 2 ore, SenSei. a spus:

Nu mi se pare mult deoarece daca vrei level, joci, asa scapi si de jucatorii fantoma care lasa afk cu zilele sa faca level.

Acum 2 ore, moses a spus:

@Spoker tu degeaba incerci sa faci daca nu ai sustinere si nu intereseaza pe nimeni. Nu aveti staff capabil deloc si asta se vede din primul moment in care intri pe server. Au dat baietii ieri cu atentate si le-au luat o ora la admini sa se prinda cine, avand in vedere ca erau 50 on, raspunsurile de pe /n nu mai zic, daca pana acum puneati filmari cu telefonul pe grupul de wapp sa intrebati daca are cod sau nu, pai acele persoane nu merita functia deloc, sau problema e de mai sus si cine ii alege nu stie sa faca un instructaj, o ceva, orice. Experienta = 0.

Exista o comanda pentru asta, /makeadmin x 0 si l-ai rezolvat, n-ai de ce sa ai o echipa useless. Adminii astia sunt ca politia romana, au grade da nu fac nimic.

Edited by Corlea

Posted (edited)
Acum 48 minute, moses a spus:

Activitatea se poate impune si prin alte metode si anume rp urile necesare si banii pentru a cumpara level, altfel rp urile la momentul actual nu au nici un rost acolo. Omul poate sa faca rp uri dar cine vrea sa si faca level, cu un pret mai ridicat peste level 5 se poate impune activitate. 

Baietii intra cat pot, unii poate cand intra fac numai job iar altii intra sa piarda timpul. Daca unul intra sa faca job bineinteles ca el creste fiindca face bani baiatul pe cand celalalt o arde aiurea pe harta, apoi daca si cel din urma vrea sa urce timpul lui non afk in loc sa l piarda aiurea poate sa joace pentru bani si asa e si activitate si nici afks nu sunt, aici e vorba de pretul levelului sau spre ex cum era inainte - peste 30 min in ora actuala primeste rp ul, cei care au fost absenti sa stranga 30min ora urmatoare

Daca nu se vor afk se pot gasi si alte modalitati dar decat sa fim 20 online si activi mai bine sa fim 80 din care 20 ne jucam, nu o sa iti intre tie nimeni pe un server de 20 de jucatori sa vada cum e gm ul numai daca vrea sa puna intrebarea aia buna de nevoia de admini.

legat de /n sunt macros si cleo in sampfuncs care pot fi modificate, multi folosesc si ajuta mult la administrare

Edited by moody

Acum 2 ore, moody a spus:

Activitatea se poate impune si prin alte metode si anume rp urile necesare si banii pentru a cumpara level, altfel rp urile la momentul actual nu au nici un rost acolo. Omul poate sa faca rp uri dar cine vrea sa si faca level, cu un pret mai ridicat peste level 5 se poate impune activitate. 

Baietii intra cat pot, unii poate cand intra fac numai job iar altii intra sa piarda timpul. Daca unul intra sa faca job bineinteles ca el creste fiindca face bani baiatul pe cand celalalt o arde aiurea pe harta, apoi daca si cel din urma vrea sa urce timpul lui non afk in loc sa l piarda aiurea poate sa joace pentru bani si asa e si activitate si nici afks nu sunt, aici e vorba de pretul levelului sau spre ex cum era inainte - peste 30 min in ora actuala primeste rp ul, cei care au fost absenti sa stranga 30min ora urmatoare

Daca nu se vor afk se pot gasi si alte modalitati dar decat sa fim 20 online si activi mai bine sa fim 80 din care 20 ne jucam, nu o sa iti intre tie nimeni pe un server de 20 de jucatori sa vada cum e gm ul numai daca vrea sa puna intrebarea aia buna de nevoia de admini.

legat de /n sunt macros si cleo in sampfuncs care pot fi modificate, multi folosesc si ajuta mult la administrare

De parca rp-urile alea nu tot din afk se aduna mai multe :))

Da, dar mai si joci in timpul ala...

Cun vreti.Eu am pus o sugestie pentru eliminarea acestor ore.Poti sa-ti dai cu parerea acolo.Astept cat mai multe pareri.