Jump to content
Encrypted

SA:MP Free Chat

Encrypted

Panel: https://rpg.linkmania.ro/
DNS: samp.linkmania.ro
IP: 193.203.39.215:7777

Message added by Encrypted

Recommended Posts

Acum 21 minute, Valix2RO a spus:

Nu e dus de tot.Trebuie ca Spoker si restul staff-ului sa ne asculte pareriile de la sugestii.

SUNT PRO PENTRU IMPLEMENTAREA /W SI SCOATEREA ORELOR JUCATE PENTRU nivel.Sugestii pentru un gm mai unic vor venii, de la noi, jucatorii.

Primul cont facut pe LinkMania l-am avut facut in 2011, am prins 3-4 ani foarte buni, iar apoi am asistat la caderea continua. Principalii scripteri s-au retras si apoi au tot aparut sugestii aiurea care nu prea au fost analizate foarte bine si care au dus la schimbarea radicala a modului de abordare a unui gamemode activ pe un server de samp pe LinkMania.

1 oră în urmă, Hamsik a spus:

De ce e un Hamsik on? :))

Schimba si tu numele 😂😂

O abordare proasta a fost si chestia cu wipe-urile... Cand nu mai sunt jucatori, gata, dam wipe... Asa ii alungi mai mult pe cei care au ramas, decat sa ii tii pe server.Bagati sisteme care sa nu necesite wipe si care sa promoveze activitatea prin lucrurile interesante, unice.

Sa speram ca de data aceasta staff-ul va tine cont de parerea noastra si totul o sa decurga bine.

Acum 3 ore, sweenzlareN a spus:

Boss, la cat de plin e chat-ul e imposibil sa nu-ti scape un amanunt micut. Suntem oameni, cu totii gresim. 

Mai bine ramaneai in banca ta. 😉

Is 50 de playeri:))), care chat plin. Dezactiveaza-ti chaturile daca nu esti in stare, te inteleg, esti incepator, dar creati o imagine proasta comunitatii. Daca erau 500 pai ce faceati ma nene?

Eu totusi cred ca e lipsa de interes

Acum 17 minute, Corlea a spus:

Is 50 de playeri:))), care chat plin. Dezactiveaza-ti chaturile daca nu esti in stare, te inteleg, esti incepator, dar creati o imagine proasta comunitatii. Daca erau 500 pai ce faceati ma nene?

Hater mic, iti aduc la cunostinta ca pe serverele cu 500 600 de playeri se fac greseli extrem de grave in privinta chat-ului. Stii vorba aia, “nu ai cum sa gresesti, daca nu muncesti.”

• Like 1
  • Upvote 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Burn 2

Posted (edited)
Acum 7 ore, Corlea a spus:

Nu asta da prost in fata lumii boss, daca tu esti crescut pe serverele de 700 e altceva. Nu se uita nimeni la detaliile astea daca ai pe server corectitudine si joaca buna fara nesimtiri sau suferinte.

cum sa te legi de asemenea greseala cand pe serverul de pe care vin eu se baga si se scoate direct pe /ad si sunt 150+

naspa rau

Edited by moody

Posted (edited)
Acum 9 ore, smokeR a spus:

Hater mic, iti aduc la cunostinta ca pe serverele cu 500 600 de playeri se fac greseli extrem de grave in privinta chat-ului. Stii vorba aia, “nu ai cum sa gresesti, daca nu muncesti.”

Nu se fac greseli pentru ca si o virgula sau un punct pus gresit se sanctioneaza. De asemenea, acolo se pune foarte mult accentul pe seriozitate dar si pe minimalism.

Si nu sunt hater, iti spun doar ce e wrong si ce e bine. Poate au intrat 10 playeri noi de pe alte comunitati, dar cand au vazut raspunsurile de pe /n, pun pariu ca au plecat deja..

Cum poti tu ca admin 6 sa permiti asa ceva, iti strica pana la urma serverul aceste amanunte, cat de mici sunt ele, chiar si cea mai mica greseala conteaza pentru ca este o concurenta foarte mare, nu va permiteti sa faceti greseli, e a 5-a deschidere.

Edited by Corlea

9 hours ago, SenSei. said:

Hai ca ati facut si promovare daca e.

Hai ca aproape au fost si 200 daca e

Acum 54 minute, Potco a spus:

Hai ca aproape au fost si 200 daca e

Hai ca ai avut si tu server de CSGO de mare succes daca e sa o dam asa.

Posted (edited)
1 oră în urmă, Corlea a spus:

Poate au intrat 10 playeri noi de pe alte comunitati, dar cand au vazut raspunsurile de pe /n, pun pariu ca au plecat deja

Citez

@smokeR

Edited by Alkatraz

Posted (edited)
27 minutes ago, smokeR said:

Hai ca eu am esuat doar odata si fara playeri care erau deja pe server, am inceput de la 0. Voi de 3 ori ati esuat in mai putin de un an daca e... 😂😂

P.S. Promovarile alea mari? Ce se aude de ele?

Edited by Potco

Acum 4 minute, Potco a spus:

P.S. Promovarile alea mari? Ce se aude de ele?

Momentan lumea se afla in vacanta.

1 minute ago, smokeR said:

Momentan lumea se afla in vacanta.

Daca asta e adevarul atunci iar ati facut aceeasi greseala.. Deschidere fara promovare... (Si nu este hate)

Astazi in jurul orelor 11:20 RR pentru cateva bug-fix-uri si adaugari, ultimul pana la urmatorul update:

- S-au rezolvat cateva probleme printre care si aceea in care jucatorii erau spawnati la vechiul spawn.

- Comanda /w a fost adaugata inapoi si functioneaza exact ca inainte, se poate folosi si comanda /sms acum. (Face acelasi lucru /sms id mesaj, /w id mesaj)

- Jobul "Airport Worker" nu mai are coliziuni la masini.

- TD-urile la joburi apar din nou acum.

- 24/7 de pe insula a fost deschis si se poate intra in el.

-----------

Pana la urmatorul update astea sunt ultimele modificari ce se vor aplica astazi pe server.

On 8/17/2019 at 12:43 AM, Potco said:

Daca asta e adevarul atunci iar ati facut aceeasi greseala.. Deschidere fara promovare... (Si nu este hate)

O sa fie si promovari, majoritatea urmeaza sa faca.

TheLink trebuia sa fie live la deschidere, n-a mai raspuns.

5 minutes ago, Spoker said:

Astazi in jurul orelor 11:20 RR pentru cateva bug-fix-uri si adaugari, ultimul pana la urmatorul update:

- S-au rezolvat cateva probleme printre care si aceea in care jucatorii erau spawnati la vechiul spawn.

- Comanda /w a fost adaugata inapoi si functioneaza exact ca inainte, se poate folosi si comanda /sms acum. (Face acelasi lucru /sms id mesaj, /w id mesaj)

- Jobul "Airport Worker" nu mai are coliziuni la masini.

- TD-urile la joburi apar din nou acum.

- 24/7 de pe insula a fost deschis si se poate intra in el.

-----------

Pana la urmatorul update astea sunt ultimele modificari ce se vor aplica astazi pe server.

O sa fie si promovari, majoritatea urmeaza sa faca.

TheLink trebuia sa fie live la deschidere, n-a mai raspuns.

m-ai bine ca nu a raspuns thelink, si asa a adus 10 playeri cand era live..

Acum 47 minute, smokeR a spus:

Daca o dam asa, hai sa-ti zic si eu ceva. Una sa iei un server de la 0 si aici vorbim de CS:GO unde  lumea nu prea joaca pe publice. Daca stai sa te gandesti, ce rost ar avea sa joci pe un server public cand poti juca pe competitiv(sa faci rank,etc). In cazul vostru ati luat un server de la 100+ playeri cu o istorie de 10 ani in spate(cel putin asa erau in ianuarie cand m-am apucat 100+) si l-ati distrus pana au ramas maxim 50(si din aia 45 sunt afk). In al doilea rand, noi am incercat sa facem ceva pentru comunitate din banii nostrii personali, nu a mers am renuntat si aia e.Nu tinem cu dintii sa avem numele colorat. Daca stam sa facem un calcul din ce scrie in panelul vostru:

Spoiler

JUCATORII CARE AU SUSTINUT SERVERUL (Septembrie 2018 - Mai 2019) 
alyku Hash Alezander SomerhaldeRR FuK Puff alyku Andersen JOHNWWWW 404Error. HenKel. ParaNormaL JOHNWWWW ShadowRecT Senzo alyku z1tox Ioana Fonz ZaJayZ Clifford Blodwyn Blackout ParaNormaL Fonz z1tox Damiddamic Edy[.dY] SugarDaddy z1tox Alezander Blodwyn Alezander Senzo z1tox AditzaJR RAzer1 Rares11 aTK Claudiuu Rares11 Rares11 HuGE Stiks. cocaina77 Mr.Mecanic Rares11 cocaina77 Rares11 MUTpeFATA WiNRAR MiLeNiU ParaNormaL Copilul.Neuron. Rares11 MUTpeFATA Timothy Timothy Rares11 ParaNormaL Copilul.Neuron. Mr.Mecanic StelicaFZTH Horus OptimusPRiME Copilul.Neuron. omega1337 MUTpeFATA omega1337 sLoW.JK sLoW.JK dext3r. MeGu Copilul.Neuron. omega1337 sLoW.JK WokenChiarEl Alezander Rares11 Rares11 Timothy Timothy Clifford Kaucazian TommyHilfiger SkyLin24 Alezander El3ment Kaucazian Copilul.Neuron. Popeck Kaucazian SkyLin24 sLoW.JK sLoW.JK $wagM174 Rares11 Snapp Miciu z1tox JustiN@GodArmy TommyHilfiger sLoW.JK sLoW.JK Specii MiculFierar Sultanu Sultanu Timothy sLoW.JK sLoW.JK MiculFierar Teddy002 MeGu Sultanu Sultanu Sultanu PaulWalker PaulWalker Mr.Mecanic ono Teddy002 sLoW.JK PaulWalker zaHYMYR MiculFierar MeGu SpRiTe. DooZ Sultanu Sultanu Sultanu sensei EMONEY EMONEY EMONEY IIeDuArDII CostyCtx Mr.Mecanic PePe banG sonn moses Sultanu EMONEY EMONEY Rares11 Luc Sultanu Javier LucaINFINITE Dony HaZ PaulWalker Sir.Ed[w]ard Sir.Ed[w]ard MiculFierar LucaINFINITE FakeASS Pessariuc MiculFierar Rquilla FakeASS Pessariuc SpRiTe. fizeeN Sultanu Corazzo Rares11 wHere .An[o]Tek n0ne.WARMACHINE n0ne.WARMACHINE .An[o]Tek n0ne.WARMACHINE .An[o]Tek Sultanu Sultanu Boeing Radu

Sunt cam 200 de nume acolo, iar daca facem un calcul cu minimul de 25 lei(25x200= 5000 RON), dar eu nu cred ca au donat doar minimul deci sunt mult mai multi bani din care nu am vazut decat cateva promovari in perioada cat a fost serverul deschis.  O intrebare: cat o sa mai stati? Pana moare serverul de tot?

Eu zic ca nu e totul pierdut si putem recupera.

Sincer, dintre toti administratorii, pe Spoker il vad cel mai implicat, dar nu e indeajuns...

Trebuie ca si ceilalti sa se ocupe de administrare.Propun sa se incheie aici cearta, iar staff-ul sa coopereze cu jucatorii ce au mai ramas pentru ridicarea server-ului.

Nu uitati ce v-am zis, hai sa venim cu idei sa facem gamemode-ul GF-RPG.Va asigur ca veti avea succes asa.

Acum 1 oră, smokeR a spus:

Am eu, de chiar mare succes locul 372 pe gametracker si locul 1 in romania 💞😎

74686636-A6AD-406B-8E72-209F8E478F16.png

Acum 1 oră, SenSei. a spus:

Sunt cam 200 de nume acolo, iar daca facem un calcul cu minimul de 25 lei(25x200= 5000 RON), dar eu nu cred ca au donat doar minimul deci sunt mult mai multi bani din care nu am vazut decat cateva promovari in perioada cat a fost serverul deschis.  O intrebare: cat o sa mai stati? Pana moare serverul de tot?

https://imgur.com/gallery/970ERA7

Sunt mult mai multi, aici doar ce am donat eu.. si nici macar nu apar pe lista aia ha ha simpsons GIF

Posted (edited)

Aceeasi problema, nu e organizare, nu e comunicare, nu e timp si pare si lipsa de interes. Promovarile trebuiau facute masiv inainte de deschidere, dar se pare ca voi ori nu vreti sa invatati din greseli ori va doare in pl asa pe romaneste. Staff = 0

Daca primiti critici spuneti ca e hate, gg.

P.S: In 2019 sa nu ai un minim de anticheat pe server...

P.S2: Daca nu aveti timp de administrare de ce mai stati in functiile alea?

Edited by moses