Jump to content
Encrypted

SA:MP Free Chat

Encrypted

Panel: https://rpg.linkmania.ro/
DNS: samp.linkmania.ro
IP: 193.203.39.215:7777

Message added by Encrypted

Recommended Posts

La 29.03.2019 la 16:38, Hamsik a spus:

@Specii Mi-am luat fan.

=)))))))))))))) 

imi place ca ii merg gloantele la boloboc

La 30.03.2019 la 18:54, TheOne a spus:

Stiti genul ala de relatie tipica in care un barbat si o femeie se iubesc, isi promit lucruri, fac totul unul pentru altul, apoi vine momentul cand nu se mai inteleg si se despart, incep sa arunce cu ura unul in altul si intr-un final unul dintre ei isi calca pe deminitate si arunca vorbe "murdare" despre celalalt in public doar pentru ca e frustrat ca nu poate intelege cu adevarat care e realitatea, acesta judeca dupa ambalaj, vede pana la limita granitei, nu poate sau nu e capabil sa vada dincolo, nu e capabil sa isi asume responsabilitatea greselilor facute? 

E mai usor sa arunci cu noroi decat sa faci pasi de impacare si acceptare chiar daca relatia dintre voi e imposibila. Vorbesti de sus ca si cum ai fi un Zeu, tu le stii pe toate, le-ai facut pe toate, vezi realitatea asa cum este ea, ce sa mai esti atotputernicul!

Dar nu ti-a spus nimeni ca realitatea ta este doar a ta, nu poti impune ca cei din jurul tau sa iti accepte realitatea asa cum le spui tu ca este, doar pentru ca tu esti Zeu, fiecare are realitatea lui, unii sunt mai deschisi la minte altii nu.

La criticat ne pricepem toti, e simplu sa spun ca "x" e prost, ca "y" e incapabil sau ca "z" e problematic, dar ce ai facut TU ca sa schimbi asta? Cum ai schimbat TU lumea, Zeule? Cand ai fost TU alaturi de ei sa ii indrumi, sa ii ajuti si sa ii inveti?

Adevaratul Zeu e cel care umbla printre noi, invata odata cu noi, face ce facem si noi, e cel care iti este alaturi la fiecare pas catre evolutia ta, nu cel care sta pe un tron sus-pus si arata cu degetul si isi exprima furia Zeiasca.

Tot timpul există în voi un gol de tip interior și o teamă mare ca dacă veți forma o relație de cuplu cu altcineva, mai tarziu sau devreme veți fi nevoiți să vă arătați golul interior. De aceea, vouă vi se pare mai sigur să păstrați o anumită distanță față de ceilalți oameni, în acest fel, cel puțin ați putea pretinde că sunteți cineva. Nu sunteți, încă nu v-ați născut, nu stiți ce e aia viață, sunteți doar o potențialitate. Numai persoanele împlinite pot stabili o relație de cuplu. Acest lucru este unul dintre cele mai mărețe lururi. A avea asa ceva trebuie să iubești, să împărtășești tot ce ai cu el/ea. Și înainte de a iubi trebuie să fiți plini de iubire. 

Din punctul meu de vedere, două semințe nu ar putea intra într-o relație una cu cealaltă, ele fiind inchise. Două flori pot, căci ele sunt deschise, pot să-și împărtășească balsamul, să danseze purtate de același vânt. Relația este între "eu" și "tu", nu între "eu" și "cutare", este o suprapunere, dar fără ca cel două părți să-și piardă independența. Două persoane îndrăgostite sunt împreună invizibil, dar de o gigantică valoare, un fel de poezie a ființe, un fel de muzică. Ei susțin împreună acest lucru, această armonie, dar continuă să rămână independenți. Ei știu cine sunt. 

O relație vă arată în toată golăciunea voastră, în toată nudiatea, în urâțenia pe care o aveți. Pare mai sigur să păstrați distanța. Chiar și cei îndrăgostiți păstrează mai multe ori distanța, nu depășesc anumite granițe pe care și le impun. Ei sunt plini de granițe, pe care nu le încalcă niciodată, căci în interiorul lor se simt mai siguri. Unii își pun întrebarea "De ce este așa de greu să stabilești o relație de cuplu?" Mai întăi trebuie să existați. Tot restul devine posibil abia mai apoi. Începeți prin a fi cineva. Așadar, prima dată începeți prin a exista, și apoi vă puteți stabili o relație de cuplu. Această din urmă este ceva morrt, ceva fix, ce nu poate fi schimbat. Te căsătorești cu o anumită persoană și atingi un punct de îmbuibare. Dacă ți-ai atins limita, nimic nu mai crește. 

Relația de suflet este un anumit proces. Evitați relațiile de cuplu, dar pătrundeți tot mai adânc în relațiile de suflet, cât mai mult cu putință substantivele. Eu aș pune accent pe verbe, nu pe substantive. Atunci când vorbiți, acest lucru este imposibil, dar atunci când vă traiți viața, evitați-le, căci viața este însăși un verb. Viata nu este vreun substantiv, ci înseamna de  De fapt "trăire". Iubirea este ceva extrem de rar de găsit. Ca să întălnești centrul unei persoane este nevoie să treci tu însuți printr-o revolușie. Va trebui să devii extrem de vulnerabil, să fii complet deschis. Este riscant. A da oportunitatea cuiva să-ți atingă centru este ceva riscant, căci nu poți ști dinainte ce va putea face persoana. Nu ști nici cum va reacționa dacă îți va cunoaște toate secretele. Căteodată avem parte doar de cunoștinte, dar de multe ori credem că am atins aceea iubire. Periferiile noastre se întălnesc, iar noi tot credem că ne-am întălnit cu adevărat. Pănă și soții și soțiile care au trăit împreună foarte mulți ani pot fi simple cunoștinte. Este posibil ca ei să nu se fi întălnit niciodată. 

De aceea, prima chestie pe care voi trebuie să o înțelegeți este de a nu confunda iubirea cu o simplă cunoștință. Puteți să faceți si dragoste cu cineva, dar până și acest lucru este secundar. Acest lucru o să fie doar o întălnire între două trupuri până când stabiliți o relație. Iubirea este o floare foarte rară. Ea nu se înflorește decât uneori. Miliarde de oameni trăiesc într-o iuzie că sunt îndrăgostiți. Ei cred că o iubesc, dar acest lucru este doar convingerea lor. Uneori, ea înflorește. Asta înseamnă că iubirea nu poate apărea decât la cineva foarte religios, de o mare spiritualitate. Dacă îi vei permite iubirii să apară în a voastră viață, atunci nu veți mai avea nevoie de rugăciune, nici de meditație. Totul se va petrece de la sine. Dar  iubirea este puțin cam dificilă, trebuie mai întăi să renunțați la aceea teamă. Cel mai ciudat este că vă este teamă, dar nu aveți absolut nimic de pierdut. Ce aveți de pierdut? Absolut nimic. Acest corp va fi luat cândva de moarte. Înainte ca acest lucru să se întămple, voi trebuie să-l dăruiți iubuiii. Tot ce aveți vi se poate lua. Nimic nu poate rămâne cu voi de-a pururi. Mai tarziu, moartea va distruge totul. 

Nu transformați din iubire o luptă. Ea nu trebuie să fie decât o invitație. Lăsați-l pe celălalt să pătrundă în interiorul ființei voastre, fără vreo condiție. Dacă nici iubitul sau iubita dumneavoastră nu poate deveni divin, atunci nimic altceva din această lume nu va putea.

Dacă el este fericit, bucurați-vă, doar este fericit. Dacă puteți participa și dumneavoastră la fericirea lui sau a ei, foarte bine. Dacă nu, lăsați-l în pace. Dacă este trist și puteți participa la tristețea lui, foarte bine. Dacă nu puteți, atunci lăsați-l în pace. Nu încercați să-l trageți după dumneavoastrop, Acordați-i spațiul de care acesta are nevoie. În acest fel, între voi doi se va naște treptat un anumit respect reciproc. Această formă de respect reprezintă întotdeauna fundamentul templul iubirii.

Am scris-o pe blog-ul meu: https://vorbe-nvant.webnode.ro/

• Thanks 1
  • LinkMania 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Acum 8 minute, al vostru roxor a spus:

Tot timpul există în voi un gol de tip interior și o teamă mare ca dacă veți forma o relație de cuplu cu altcineva, mai tarziu sau devreme veți fi nevoiți să vă arătați golul interior. De aceea, vouă vi se pare mai sigur să păstrați o anumită distanță față de ceilalți oameni, în acest fel, cel puțin ați putea pretinde că sunteți cineva. Nu sunteți, încă nu v-ați născut, nu stiți ce e aia viață, sunteți doar o potențialitate. Numai persoanele împlinite pot stabili o relație de cuplu. Acest lucru este unul dintre cele mai mărețe lururi. A avea asa ceva trebuie să iubești, să împărtășești tot ce ai cu el/ea. Și înainte de a iubi trebuie să fiți plini de iubire. 

Din punctul meu de vedere, două semințe nu ar putea intra într-o relație una cu cealaltă, ele fiind inchise. Două flori pot, căci ele sunt deschise, pot să-și împărtășească balsamul, să danseze purtate de același vânt. Relația este între "eu" și "tu", nu între "eu" și "cutare", este o suprapunere, dar fără ca cel două părți să-și piardă independența. Două persoane îndrăgostite sunt împreună invizibil, dar de o gigantică valoare, un fel de poezie a ființe, un fel de muzică. Ei susțin împreună acest lucru, această armonie, dar continuă să rămână independenți. Ei știu cine sunt. 

O relație vă arată în toată golăciunea voastră, în toată nudiatea, în urâțenia pe care o aveți. Pare mai sigur să păstrați distanța. Chiar și cei îndrăgostiți păstrează mai multe ori distanța, nu depășesc anumite granițe pe care și le impun. Ei sunt plini de granițe, pe care nu le încalcă niciodată, căci în interiorul lor se simt mai siguri. Unii își pun întrebarea "De ce este așa de greu să stabilești o relație de cuplu?" Mai întăi trebuie să existați. Tot restul devine posibil abia mai apoi. Începeți prin a fi cineva. Așadar, prima dată începeți prin a exista, și apoi vă puteți stabili o relație de cuplu. Această din urmă este ceva morrt, ceva fix, ce nu poate fi schimbat. Te căsătorești cu o anumită persoană și atingi un punct de îmbuibare. Dacă ți-ai atins limita, nimic nu mai crește. 

Relația de suflet este un anumit proces. Evitați relațiile de cuplu, dar pătrundeți tot mai adânc în relațiile de suflet, cât mai mult cu putință substantivele. Eu aș pune accent pe verbe, nu pe substantive. Atunci când vorbiți, acest lucru este imposibil, dar atunci când vă traiți viața, evitați-le, căci viața este însăși un verb. Viata nu este vreun substantiv, ci înseamna de  De fapt "trăire". Iubirea este ceva extrem de rar de găsit. Ca să întălnești centrul unei persoane este nevoie să treci tu însuți printr-o revolușie. Va trebui să devii extrem de vulnerabil, să fii complet deschis. Este riscant. A da oportunitatea cuiva să-ți atingă centru este ceva riscant, căci nu poți ști dinainte ce va putea face persoana. Nu ști nici cum va reacționa dacă îți va cunoaște toate secretele. Căteodată avem parte doar de cunoștinte, dar de multe ori credem că am atins aceea iubire. Periferiile noastre se întălnesc, iar noi tot credem că ne-am întălnit cu adevărat. Pănă și soții și soțiile care au trăit împreună foarte mulți ani pot fi simple cunoștinte. Este posibil ca ei să nu se fi întălnit niciodată. 

De aceea, prima chestie pe care voi trebuie să o înțelegeți este de a nu confunda iubirea cu o simplă cunoștință. Puteți să faceți si dragoste cu cineva, dar până și acest lucru este secundar. Acest lucru o să fie doar o întălnire între două trupuri până când stabiliți o relație. Iubirea este o floare foarte rară. Ea nu se înflorește decât uneori. Miliarde de oameni trăiesc într-o iuzie că sunt îndrăgostiți. Ei cred că o iubesc, dar acest lucru este doar convingerea lor. Uneori, ea înflorește. Asta înseamnă că iubirea nu poate apărea decât la cineva foarte religios, de o mare spiritualitate. Dacă îi vei permite iubirii să apară în a voastră viață, atunci nu veți mai avea nevoie de rugăciune, nici de meditație. Totul se va petrece de la sine. Dar  iubirea este puțin cam dificilă, trebuie mai întăi să renunțați la aceea teamă. Cel mai ciudat este că vă este teamă, dar nu aveți absolut nimic de pierdut. Ce aveți de pierdut? Absolut nimic. Acest corp va fi luat cândva de moarte. Înainte ca acest lucru să se întămple, voi trebuie să-l dăruiți iubuiii. Tot ce aveți vi se poate lua. Nimic nu poate rămâne cu voi de-a pururi. Mai tarziu, moartea va distruge totul. 

Nu transformați din iubire o luptă. Ea nu trebuie să fie decât o invitație. Lăsați-l pe celălalt să pătrundă în interiorul ființei voastre, fără vreo condiție. Dacă nici iubitul sau iubita dumneavoastră nu poate deveni divin, atunci nimic altceva din această lume nu va putea.

Dacă el este fericit, bucurați-vă, doar este fericit. Dacă puteți participa și dumneavoastră la fericirea lui sau a ei, foarte bine. Dacă nu, lăsați-l în pace. Dacă este trist și puteți participa la tristețea lui, foarte bine. Dacă nu puteți, atunci lăsați-l în pace. Nu încercați să-l trageți după dumneavoastrop, Acordați-i spațiul de care acesta are nevoie. În acest fel, între voi doi se va naște treptat un anumit respect reciproc. Această formă de respect reprezintă întotdeauna fundamentul templul iubirii.

Am scris-o pe blog-ul meu: https://vorbe-nvant.webnode.ro/

Ai fumat legale de la Galati ? 🤔

Acum 5 ore, TheOne a spus:

@al vostru roxor Apreciez ce ai scris, dar spusele mele au fost metaforice cu apropo la anumite persoane.

La care "anumite persoane" s-a referit @TheOne ? La noi, cei care aruncam spre exemplu cu "noroi" in staff ul linkmania, spun noi pentru ca si eu ma aflu printre acele persoane. Textul a fost scris la nici 10minute dupa ce am avut un mic "conflict" sa spunem asa cu @Aka, cu el(One) si cu @Zergyu. Si ca sa o spun direct, da am cateva nemultumiri fata de staff, dar daca avem o nemultumire fata de o persoana nu trebuie sa ne varsam nervii pe toti, sunt constient de asta... Spre exemplu, eu,  sunt o persoana care nu ar trebui sa vorbeasca cand este nervos, deoarece in unele momente vorbeste gura fara mine, stiu asta, cum a spus si Zergyu, nu il condamn cu nimic, chiar daca ne-am injurat reciproc, la nervi nu am un limbaj chiar asa de adecvat si nici nu ma comport chiar asa de adecvat... Poate ca acum o sa se spuna " ba asta spune acum asta doar asa, ca mneaahh.. sa fie iertat sau sa poata sa se bage pe sub pielea lui x sau y". Nu.. cei care au stat si stau de vorba cu mine in fiecare zi stiu cum sunt de fapt... Imi pare rau ca uneori creez neplaceri pe server si ca prin comportamentul meu creez altor playeri neplaceri, toti avem momente proaste. Cum a mai zis Zergyu ca nu sunt de acord cu nimic, dimpotriva sunt de acord cu orice schimbare in bine a serverului, deoarece suntem toti o comunitate, unii mai vechi, altii mai noi... dar acest lucru nu ar trebui sa ne avantajeze cu nimic(parerea mea). Poate ma repet din nou prin a spune ca stau cu prost cu nervii.. totusi incerc de la o perioada sa fac o schimbare. Spre exemplu stiu ca decat sa arunc cu "vorbe urate" in stanga si in dreapta mai bine as fi un pic atent la mine si sa spun ca " Ba eu sunt chiar asa de perfect de critic pe altii si sar mereu cu gura?". Intrebarea asta ar trebui sa ne fie pusa de noi insine, noua, chiar suntem asa de perfecti de criticam pe altii? Eu unu nu sunt perfect dar tot incerc sa fac o schimbare si nu reusesc... Nu stiu cati dintre voi au avut cel putin un conflict pe server si prin actul vostru au deranjat "linistea" serverului, eu am avut foarte multe si sunt nemultumit de asta, tot zic ca nu se mai repeta dar dimpotriva, mereu se iveste cate ceva si repet aceeasi greseala... Dar, revenind strict la ce s-a referit TheOne, decat sa aruncam cu noroi in stanga si in dreapta si sa fim nemultumiti de altii, prima data sa vedem daca ceilalti playeri din comunitate sunt multumiti de noi... Inainte de a critica o persoana, sa privim in spate sa vedem daca si noi am repetat greseala respectiva si am scapat "ieftin". In loc sa traim in armonie si pace in comunitate preferam sa ne certam si sa ne tinem dusmanie unul altuia, iar cand se iveste o mica problema, pac sa sarim cu gura... Am vazut ca nu sunt singurul care are ceva impotriva staffului actual(nu am o problema cu stafful, doar cu o persoana care este in staff), criticand ca nu isi fac treaba cum trebuie, sa ne punem intrebarea "ba, eu cu ce am ajutat ma serverul? Cati playeri am adus sau ce beneficii am adus?". Probabil si membrii staffului sunt angajati(la fel ca mine) si nu isi pot permite chiar asa de mult sa fie activi pe server dar in acelasi timp sa si munceasca... Acum altii vor spune " sa aleaga pe cineva care are timp" si din nou intreb "care sunt cei care au timp si care sunt competenti?". 

In concluzie, sa inchei ca eu acum am iesit de la munca si sunt un pic obosit(dupa asta fug si la facultate) decat sa ne certam unii cu altii mai bine am face ceva impreuna sa ridicam din nou comunitatea, sa fim uniti si sa incercam sa fim mai ingaduitori, sa nu mai ne certam intre noi de la orice mica neintelegere si sa nu mai vorbim la nervi(in cazul meu)

Acum 54 minute, filtzeR a spus:

Până la urmă care e păcăleala de 1 aprilie?

Specii helper

Ba, scoateti draq jegurile alea din Staff!
A-ti bagat toate jegurile acolo de a ajuns serverul iar cu 20 jucatori online si dupa ce ca sunt 20 amarati, astia rup adminatu' cu muia pe abuz, lasati-ma draq, implicati-va, daca nu inchideti-l!

Acum 12 minute, PePe a spus:

Ba, scoateti draq jegurile alea din Staff!
A-ti bagat toate jegurile acolo de a ajuns serverul iar cu 20 jucatori online si dupa ce ca sunt 20 amarati, astia rup adminatu' cu muia pe abuz, lasati-ma draq, implicati-va, daca nu inchideti-l!

Vezi ca apare corlea sa te mustreze

Acum 5 ore, Specii a spus:

@Light uite ratatule erai lider si eu cel mai bun hitman

akpKhZ1.jpg

dragul de el

Posted (edited)
Acum 31 minute, Alkatraz a spus:

Asa e, pepe. ANJURAMA

Iesi ma draq de copchil handicapat...cand era serverul in floare nu banai pe cine trebuia pentru Aim, ca nu stiai esti direct prost. Dadeau baietii report pana au inceput, care sa se lase de server, care sa te injure...pe langa, iti pun, adica va pun video pe panel cu codati(trolleri si repairhavk/speed) si tu imi dai AJail ca fac DM pe codat...ba, idiotu' draq! Pe langa astea...mai pun un video unde corlea face rapid fire cu deagle (c-shot dar care se observa altfel, nu clasicul "C" si shot si saracul Mave a inchis reclamatia ca a zis ca a discutat la intern, tot cu tine a discutat? Bou draq!

@smokeR @Vicentzo @Spoker voi mai puteti face din el ceva, daca nu inchideti-l definitiv, acum lasand glumele si idioteniile la o parte...aruncati avioanele alea de acolo, inclusiv pe encrypted care se da pe aici ceea ce de fapt nu e nici pe departe.

Edited by PePe

Acum 1 minut, PePe a spus:

Iesi ma draq de copchil handicapat...cand era serverul in floare nu banai pe cine trebuia pentru Aim, ca nu stiai esti direct prost. Dadeau baietii report pana au inceput, care sa se lase de server, care sa te injure...pe langa, iti pun, adica va pun video pe panel cu codati(trolleri si repairhavk/speed) si tu imi dai AJail ca fac DM pe codat...ba, idiotu' draq! Pe langa astea...mai pun un video unde corlea face rapid fire cu deagle (c-shot dar care se observa altfel, nu clasicul "C" si shot si saracul Mave a inchis reclamatia ca a zis ca a discutat la intern, tot cu tine a discutat? Bou draq!

termina-te cu prostiile ca ma si enervezi.

sa revenim unde am ramas

Am vorbit aseară din întâmplare cu Sevraj și el ar fi de acord să revină, a spus că are destul timp liber să se ocupe de server și să îl ducă sus în top acolo unde îi este locul. Mai trebuie doar să fie dorit de noi cei care vrem să facem ceva cu serverul ăsta. (Nu e păcăleală de 1 aprilie sau altceva, chiar am avut o discuție serioasă cu el)

Posted (edited)
Acum 8 minute, Specii a spus:

Fhaa

: )

Edited by Monica

Posted (edited)

Promit ca nu mai injur, doar nu inchideti serveru va roog

@Monica pot sa joc samp pe contu tau ? 😄

Edited by Specii