Jump to content
bafta100

Daca se poate

Recommended Posts

Intrebare pentru @41nd ,este posibil sa deschid eu serveru mu.linkmania?Astept raspunsul pe urma voi veni cu proiectul,Multumesc.

Asa cum ti-am spus si in PM, te rugam sa postezi un proiect detaliat si sa te asiguri ca propunerea ta este una legala, cu joc cu licenta. 

Acum 13 ore, Kitte a spus:

cu joc cu licenta.

Aici s-a taiat firul pentru el, adica eu unul nu cred ca ar avea jocul licentiat, nici licenta aia nu este atat de ieftina.

18 hours ago, Kitte said:

Asa cum ti-am spus si in PM, te rugam sa postezi un proiect detaliat si sa te asiguri ca propunerea ta este una legala, cu joc cu licenta. 

Stai, vrei sa spui ca serverul vostru de mu e licentiat? 

Era, da. Cred c-a expirat sau urmeaza luna asta.

On 5/15/2018 at 4:26 PM, bafta100 said:

Intrebare pentru @41nd ,este posibil sa deschid eu serveru mu.linkmania?

E un topic la secțiunea asta unde sunt precizate condițiile pentru găzduirea proiectelor propuse de utilizatori:

În plus - din 25 mai trebuie să respectăm mai multe regulamente europene așa că mă îndoiesc că mai putem găzdui ceva care păstrează parola unui cont necriptat..

16 minutes ago, 41nd said:

E un topic la secțiunea asta unde sunt precizate condițiile pentru găzduirea proiectelor propuse de utilizatori:

În plus - din 25 mai trebuie să respectăm mai multe regulamente europene așa că mă îndoiesc că mai putem găzdui ceva care păstrează parola unui cont necriptat..

Hai ca nu e asa dracu gol gdpr asta.

Iar igcn are parole criptate. Asta e din config:

;------------------------------------------------------------------------
;-- Specify selected value for PasswordEncryptType below
;-- Referenced table for storing password: [dbo].[MEMB_INFO].[memb__pwd]
;------------------------------------------------------------------------
;#######################################################################
;### NO MD5 - varchar(20) - for x86/x64 SQL ############################
;--- PWENC_NONE - 0
;### WZ_MD5 - binary(16) - for x86 SQL only, requires WZMD5MOD.dll #####
;-- PWENC_WZMD5 - 1
;## IGC_MD5 - varchar(32) - for x86/x64 SQL, uses md5($pass) from PHP ##
;-- PWENC_MD5 - 2
;### SHA 256 - binary(32) - for x86/x64 SQL ############################
;-- PWENC_SHA256 - 3
;-----------------------------------------------------------------------
PasswordEncryptType = 0

;----------------------------------------------------------------------------------------------------
;-- Salt for password encryption type 3 (PWENC_SHA256)
;----------------------------------------------------------------------------------------------------
PasswordEncryptSalt = 1234567890

Acum 2 ore, 41nd a spus:

N-am nevoie nimica din partea voastra,cum i-am spus la @Kitte  doar suport tehnic la unele chesti as avea nevoie.

De restu ma ocupam eu host,dns,protectie etc etc . . puteti da T/C pana revin cu PROIECTUL 

Poti discuta cu @Lancelot @haros @Damian @Alexandru @oick despre proiect pentru a te asigura ca ai suportul de care ai nevoie. Suport tehnic este un pic vag si nu putem spune da sau nu pana cand nu detaliezi. 

Vorbeste cu ei, Lancelot - managerul sectiunii MU Online - Alexandru, Damian, Haros - tehnicienii sectiunii Mu Online - si oick - ca lider al echipei de admins. Vei avea o imagine mai clara asupra a ce poate si ce nu poate oferi Linkmania ca si suport. 

Iti doresc succes. 

Acum 22 minute, Kitte a spus:

Poti discuta cu @Lancelot @haros @Damian @Alexandru @oick despre proiect pentru a te asigura ca ai suportul de care ai nevoie. Suport tehnic este un pic vag si nu putem spune da sau nu pana cand nu detaliezi. 

Vorbeste cu ei, Lancelot - managerul sectiunii MU Online - Alexandru, Damian, Haros - tehnicienii sectiunii Mu Online - si oick - ca lider al echipei de admins. Vei avea o imagine mai clara asupra a ce poate si ce nu poate oferi Linkmania ca si suport. 

Iti doresc succes. 

Multumesc , deja tin legatura cu @haros si speram sa facem ceva frumos ,n-am nici’o ideie cum pot sa dau de @Lancelot daca puteti da el si sa intre pe forum.