Jump to content
Sign in to follow this  
Kitte

Redactor amator

Recommended Posts

xVJm0YY.png

Ai idei de articole potrivite pentru forumul Linkmania, dar iti lipseste o picatura de motivatie? 

Ai vrea sa te alaturi staffului, dar ai nevoie sa iti construiesti inainte un portofoliu? 

Sau din contra, vrei sa ti se recunoasca meritele, fara sa iti asumi responsabilitatea unei activitati sustinute? 

Aici este locul potrivit pentru tine ! 

Am lansat programul Redactor amator, destinat celor care vor scrie articole in sectiunea Comunitatea LinkMania

Ce este un articol ? Un topic nou initiat in orice subsectiune din Comunitatea LinkMania, care indeplineste simultan urmatoarele conditii : 

• dezvolta / abordeaza o tema care nu este deja existenta pe intr-un alt articol prezent pe forum
  • respecta in totalitate Regulamentul comunitatii Linkmania
  • este redactat original de catre autor, fara copy paste
  • continutul minim al articolului este de 5 fraze
  • informatiile oferite nu sunt inventate/false. In acest sens se recomanda postarea sursei/surselor informatiilor si verificarea acuratetii acestora pe site-uri de specialitate
  • se recomanda ca articolul sa fie insotit si de o poza sugestiva, legata de tema aleasa
  • textul are o formatare placut vizuala, tinand cont de faptul ca utilizatorii Linkmania au posibilitatea de a folosi temele pe alb sau pe negru (recomandam background si fontul pe automatic. Daca doriti totusi sa folositi fonturi colorate, alegeti-le cu grija). 
  • textul este scris corect gramatical in limba romana. Folosirea diactiticelor este incurajata, dar nu obligatorie. 
  • acolo unde se presteaza, va rugam sa va exprimati si o opinie personala, sa incurajati discutiile pe  tema respectiva, sa aduceti ceva din voi si experienta voastra acelui articol 

Se vor califica si reply-uri la topicurile existente din categoria topicuri de continut, care indeplinesc cerintele de mai sus. 

Spoiler

Exemple de topicuri de continut 

Instrucțiuni pentru găsirea link-ului direct la un post: 

Spoiler
Untitled_1.png

Articolele vor fi verificate si validate de echipa LinkMasters. Postul va fi editat cu textul Calificat pentru Medalie Redactor amator.

Puteți fi si "descoperiti" in mod spontan de echipa LinkMasters in activitatea lor de moderare a sectiunii. 

Vom contoriza numarul de topicuri initiate de voi care se califica in programul Redactor amator si veti primi o medalie in functie de activitate pentru 3 / 7 / 12/ 18 / 25 /35 /50 de articole. 

Medaliile vor aparea pe profilul vostru, dar si cand postati si se vor diferentia vizual pentru a va oferi o recunoastere a meritelor. 

Sunt eligibili userii care in momentul in care redacteaza articolele / primesc medaliile NU fac parte din echipa de redactori LinkMasters / Managers. 

Spoiler

1.png2.png

Sunt eligibile articolele scrise DUPA postarea acestui topic (05.03.2018 - ora 16:00 ora Romaniei) 

• Like 1
  • LinkMania 2
  • Haha 1

Solicit verificarea topicurilor pentru prima medalie : 

Va rog sa imi spuneti daca am gresit ceva. 

Multumesc

@Chani toate topicurile deschise întrunesc condițiile solicitate. Iți oferim medalia "Redactor amator 3!" Felicitări!

@BELLE_ Felicitari pentru obtinerea medaliei Redactor amator 3 ! 

Am completat regulamentul cu : 

Se vor califica si reply-uri la topicurile existente din categoria topicuri de continut, care indeplinesc cerintele de mai sus.

Spoiler

Exemple de topicuri de continut 

Solicit promovarea de la 3 la 7. Multumesc :) 

Spoiler

@Chani, promovare rezolvata :D  Am acordat medalia pentru 7 articole. Felicitari pentru articolele de calitate si multumiri pentru informatiile oferite.

Speram cu tarie ca Chani sa fie un model de urmat si va asteptam cu articole cat mai frumoase si diversificate. Medaliile va asteapta!

• Thanks 1
  • Love 2
  • LinkMania 1

Linkuri pentru urmatoarea medalie. Multumesc

Spoiler

14 hours ago, Chani said:

Linkuri pentru urmatoarea medalie. Multumesc

Reveal hidden contents

Chani, primul link, catre dinastii regale, a fost deja validat la o medalie anterioara. Am observat insa articolul postat la Arte si Cultura, despre moartea lui Steven Hawking. L-am validat pe acela pentru un total de 12 articole si medalia aferenta.

Mi-a placut la articolele tale faptul ca ti-ai exprimat si propriile opinii, poate asta incurajeaza si alti useri sa o faca. Multumiri si felicitari!

Am modificat 

Sunt eligibili userii care in momentul in care redacteaza articolele / primesc medaliile NU sunt in stafful Linkmania.  

in 

Sunt eligibili userii care in momentul in care redacteaza articolele / primesc medaliile NU fac parte din echipa de redactori LinkMasters / Managers. 

Asta inseamna ca stafful altor sectiuni este elegibil pentru aceste medalii, practic ei fiind useri obisnuiti cand ies din aria lor de activitate, neavand in "fisa postului" scrierea de articole. 

Sper sa vad mai multe participari aici, dar pana atunci felicitari @BELLE_ si @Chani

@BELLE_ primeste medalia Redactor amator 12. Bravo si sa o acordam curand si pe urmatoarea! 

Sper sa nu mai incurc nimic. Aveam 12. Urmatorul este la 18 - deci inca 6.

Spoiler

Felicitari! @Chani s-a calificat pentru o noua medalie! 

@BELLE_ calificata pentru medalia 18 articole si felicitari! Unele articole, cum ar fi cel cu pietrele pretioase, chiar exceptionale! 

Urmatoarele linkuri si multumesc!

Spoiler

On 21.03.2018 at 6:55 PM, Chani said:

Urmatoarele linkuri si multumesc!

Reveal hidden contents

Felicitari, Chani! Ai primit medalia pentru 25 de articole. Am validat link-urile pe care le-ai pus aici si cateva in plus, fiindca ai apucat sa postezi de mai multe ori in topicuri pana sa fac eu validarea. In momentul acesta ai 30 de articole contorizate. Inca 5 pentru urmatoarea medalie. Mult succes!

Multumesc si iata-le

Spoiler

Felicitari, @Chani!!! Ai obtinut o noua medalie, pentru 35 de articole de calitate! Inca un pas pentru medalia de 50 de articole :D

La 3/25/2018 la 1:16, Jully a spus:

Felicitari, @Chani!!! Ai obtinut o noua medalie, pentru 35 de articole de calitate! Inca un pas pentru medalia de 50 de articole :D

Cred ca am strans si restul. O sa fie si o medalie mai sus de 50? 

Spoiler

1. 

2. 

3. 

4

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

@Chani din 16 articole am validat doar 14. Urmatoarele doua sunt deja validate:

O sa te rog sa fii putin mai atent pe viitor. Din pacate nu pot sa-ti inmanez (inca) urmatoarea medalie. Lucram la implementarea mai multor medalii, deci stay tuned :p

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

This site uses cookies. Continue browsing is your agreement to the rules available here: Privacy Policy