Jump to content
MarvinBlue

Tera Online

Recommended Posts

ubisoft employee here : P

Nu cred ca se mai poate pune problema Tera VS D3 VS GW2 VS Arch VS BnS etc. Deocamdata Tera are official launch date si am putea la fel de bine sa o excludem din lista asta fiindca celalate jocuri sunt in development. Personal imi place cum se prezinta GW2, are acum un aer mult mai matur si sper la mai multe de la el, insa, in "lumea" in care se incearca sa se scoata action-mmo-uri (ceea ce presupune intr-un anumit mod de masura sau altul sa nu aiba targeting system), nu stiu cat succes o sa aiba, depinde de NCSoft cat de mult efort depunde pentru a fi pe placul maselor de oameni si nu numai pe placut fostilor jucatori de GW - adica, banuiesc si eu ca vor vrea sa adune si jucatori noi, care printr-o nealiniere a planetelor nu au auzit de titlul Guild Wars- .

Archage are feeling-ul ala de consola, de action console-like si nu prea il vad integrat ca un MMO. Desi arata fain si fluturasi roz pe pereti, nu are o varietate care sa-mi placa (clase/rase)

Probabil ca as alege Tera, e un MMO perfect petru mine. Are varietate de clase si rase (+ o sa adauge o noua clasa anul asta) are open world, mount-uri, PvP gros (battelground, PK, PvP raids etc) , content masiv de PvE (raid-uri, dungeon-uri, instante), grafica buna, atmosfera faina...nu stiu ce m-ar putea dezamagi : )

Link to comment

Probabil ca as alege Tera, e un MMO perfect petru mine. Are varietate de clase si rase (+ o sa adauge o noua clasa anul asta) are open world, mount-uri, PvP gros (battelground, PK, PvP raids etc) , content masiv de PvE (raid-uri, dungeon-uri, instante), grafica buna, atmosfera faina...nu stiu ce m-ar putea dezamagi : )

Make me a present! /joke

Pai pe forum la enmasse si frogster vad ca lumea plange ca pvp-ul in tera nu e destul de dezvolat. iar pe frogster la FAQ spune ceva de genul ca "in development".

Daca chiar e asa cum zici tu, pvp-ul suna foarte bine si pentru mine tera. Sti ceva despre open world pvp? Sau clanuri sa apere chestii cand sunt atacati de alte clanuri - guilde ? Acestea sa fie open world ar fi frumos.

Link to comment

Parerile sunt impartite bineinteles. Uite, spre exemplu, din datele oficiale reiese ca Tera este printre primele locuri in MMO-urile din KR (primul locul ocupandu-l Aion) iar altii sunt de parere ca Tera nu o sa-si scoata investitia prea curand fiindca este prea "occidental" pentru gusturile orezarilor - nu inteleg cum vine asta fiindca grind-ul e teribil pe versiunea din KR, dar nu e neaparat necesar, poti face level de fun, din questuri ori exp din raid-uri, party-uri si ma refer aici la mid-level content/end content (level 40-58) - ;

Ah si inca o chestie pe care am mentionato anterior, sunt inca surprins ca in JP n-a prins atat de mult....i mean c'mon they have lolicons in this game!

Cred ca acel statut de "in development" , cred ca este strict pentru "westernalization" aka occidentalizarea jocului. In afara de battleground-uri (cred ca sunt doar 10v10) mai se pot organiza si raid-uri de pvp intre guilde sau intre party-uri +PK . cam asta e pe scurt sistemul de PvP...nu stiu daca e mai stufos (battlegrounds de 5v5 sau 20v20 sau varitate in hartile de battelground etc) ; + acel political system se leaga de PvP ! Te poti face cunoscut by "crushing your enemies" or by "socializing with them" .

Political system e exact ca un sistem al Lorzilor (cred ca asa se numeau aia care detineau un castel) din Lineage2 - pot pune taxe si alte chestii o_o -

Link to comment

We detected an attempt to access your account by an unauthorized device. The device used to access your account was not used before and is therefore not registered as trustworthy.

If you wish to add this device to your trusted device list, please enter the activation code below in the authorization field of the account system.

Activation code:

MX5D5

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...