Jump to content
JerryBlue

Aion Online

Recommended Posts

Aici gresesti poate ca scrie ca wow este destinat playerilor sub 18 ani. Dar sa stii wow-ul este jucat si de playeri

de 20-40 de ani.Asa ceva in L2 nu cred ca vezi :dance:

Vorbesti niste prostii mai mari ca tine...te ia gura pe dinainte fara sa te poti controla.In primul rand eu am clan in care 80% is cu familii dude. Cica aa ceva in L2 nu vezi..hahaha.Cum draq poti sa afirmi asa ceva ca sunt milioane de playeri in intreaga lume, ce naiba i-ai cautat pe toti in buletin??

Link to comment

Aici gresesti poate ca scrie ca wow este destinat playerilor sub 18 ani. Dar sa stii wow-ul este jucat si de playeri

de 20-40 de ani.Asa ceva in L2 nu cred ca vezi :dance:

ai cam gresit aici eu am intalnit sot si sotie in L2, cunosc un tip in varsta de 45 de ani medic si joaca L2 de rupe

Link to comment

ai cam gresit aici eu am intalnit sot si sotie in L2, cunosc un tip in varsta de 45 de ani medic si joaca L2 de rupe

are cam mult timp liber medicu ala

Spune tu ca ai jucat l2 mai mult de un an sa experimentezi toate chestiile din joc. Asa am jucat si eu stii, cateva zile wow si mi s-a parut cel mai prost mmo ever. De ce cred asta? Pentru ca nu am avut timp/chef sa experimentez de toate. L2 este foarte balansat, la fel si celalalte mmo-uri. Ai tu ceva cu ncsoft, asta e, dar vezi ca ii influientezi pe necunoscatori.

Si nu totul se rezuma la pvp. De exemplu un cutitar are speed mai mare in general decat un tank. Dar in pvp? Tankul castiga. Iar in backstab situations? Tankul e praf. Toate au minusuri si plusuri.

unde dracu vezi u echilibru intre clase ?

Link to comment

are cam mult timp liber medicu ala

unde dracu vezi u echilibru intre clase ?

Pe un sv like retail cum era Supreme aveai sanse cu orice clasa la un pvp, chiar si cu healer, buffer, crafter orice...Plus ca la raizi nu vedeai doar nukeri si rechargeri, vedeai si figteri care dadeau dmg per ansamblu cam cat dadea un nuker....asta ineamna echilibru.Pe sv de apartament l2java bineinteles ca nu o a vezi echilibrul pe care il vezi pe sv like off.

Link to comment

Pe un sv like retail cum era Supreme aveai sanse cu orice clasa la un pvp, chiar si cu healer, buffer, crafter orice...Plus ca la raizi nu vedeai doar nukeri si rechargeri, vedeai si figteri care dadeau dmg per ansamblu cam cat dadea un nuker....asta ineamna echilibru.Pe sv de apartament l2java bineinteles ca nu o a vezi echilibrul pe care il vezi pe sv like off.

in l2 nu o sa vezi niciodata echilibru.chit ca e off chit ca e privat

sorry de offtopic

Link to comment

Fi sigur ca cei de la NCsoft nu s-au gandit cred ca niciodata sa faca in asa fel healeru sau bufferu sa bata vreun tank(sau ma rog, joaca tu jocul ala in care un buffer poate bate alta clasa) , dar intre clasele figteri si magi exista un echilibru (sau da-mi tu un ex in care una din clasele figteri sau magi nu au sansa in fata celuilalt).Iti garantez ca si in Aion la fel o sa fie....

Link to comment

Plm nu stiu de ce imi bat capul sa mai postez dar cand vad ce debitati... Am jucat L2 vreun an de zile si a fost o experienta ok, la fel de mult am jucat si WoW. Nu mai joc niciunul dintre jocuri dar daca ar fi sa fac o paralela intre cele doua as spune ca L2 e un joc semi-terminat cu o grafica si animatie buna (ca doar e engine de Unreal) si atat. In rest zero quest system, zero inspiratie, si tot grindul din lume. WoW a fost facut cu asa grafica cu un scop anume, acela de a putea fi rulat fara sa-ti omoare calcul si pe langa asta se poate lauda ca e un joc terminat, in care lucrurile au un inteles si tot ce exista in el e si functional. Asta fara sa pomenesc ca primeste patch-uri lunar care echilibreaza mai departe tot ce se intampla in jocul asta. Si apropo de echilibrat, PvP-ul trebuie sa fie echilibrat, altfel toti isi fac clasa X ca e cea mai buna (cum era cu Necromancerul in L2 C4).

Raman la parerea ca NC Soft face jocuri de rahat, si pentru a-i raspunde lui CPU am jucat L2, CoH, CoV si Tabula Rasa. Toate mi s-au parut bune la inceput si de toate m-am plictisit foarte repede. Restul nici nu ma intereseaza, singurul lor joc pe care l-as mai incerca ar fi Guild Wars doar pentru ca a avut multe review-uri bune.

Link to comment

Ce te ataci asa ?

L2 = drama,cauzata de pvp. Desi WoW are si el un pvp fun ( indiferent de ce spun anumite persoane ), ii lipseste drama din cauza ca nu poti vorbi cu cei din factiunea opusa.

Nu mi se pare atat de important ca nu poti vorbi

cu cei din factiunea opuse deoarece poti vorbi

in /world sau /lookingforgorup

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...