Jump to content
JerryBlue

Aion Online

Recommended Posts

Guest Dr.High

Imagine IPB

"Discover the beautiful lands of Aion™ and explore an ethereal world torn between good and evil.

"Harness breathtaking powers to influence dynamic relationships that exist between graceful angels, fearsome demons, and mighty dragons. You will shape the future of Aion™.

* Fight in an evolving conflict system of PvPvE - complex relationships between realms, races, and guilds, as well as an NPC faction, The Dragons, who are the common enemy of all players

* Explore a breathtaking 3D world where you can scale sheer cliffs and soar through drifting clouds

* Enjoy an interactive and cinematic game experience like no other, powered by the cutting-edge Crytek™ game engine

* Immerse yourself in a gripping and artfully told storyline that evolves with every action taken

* Experience an amazing original score by Asia's top New Age musician, Kunihiko Ryo (Yang, Bang Ean)"

Mai multe detalii: - Aion Romanian Portal ( Singurul Forum Romanesc la ora actuala )

Link to comment
Guest Dr.High

Grafica de wow cu gameplay de l2 = mai rau decat oricare din jocurile astea. Repet, parerea mea.

Hmm...

Asta e parerea ta...insa la grafica nu poti avea o parere...cum grafica de wow ? cand el are grafica de far cry ?? ( acelas engen )

Link to comment
Guest Dr.High

ca e grafica de wow ca e de l2 ... defapt nu e de nici una :) e alt engen pe scurt GW imbunatatit la grafica :P

Dar n-am venit sa vorbim daca e grafica de wow sau de l2 ... sunt curios daca exista playeri romani sau interesati de acest joc cum sunt eu ?

p.s Ce joc iti mai da posibilitatea sa zbori cand vrei tu :yum:

Link to comment

cu gameplay de l2

~ 2 tabere predefinite (Ingeri vs. Demoni)

~ caracterele ţopăie

~ poţi lovi "din fugă", fără să te opreşti

Parca nu prea seamana a gameplay de L2...

Din cate se pare, unul din putinele lucruri care aduc aminte de L2 sunt questurile, de *****, NCStyled.

Ce joc iti mai da posibilitatea sa zbori cand vrei tu

MU Online, cotat la 7.8 / 10 pe www.mmorpg.com :P

Imo, NCS isi cam fura singur caciula... marea majoritate a jucatorilor de AION vor proveni de la L2 si nu de la WoW, atata timp cat, cel mai probabil AION, Wrath of the Lich King si Warhammer vor avea lansari destul de apropiate.

Link to comment

Eu am vazut jocul pe un site care poate reda filme chiar si in inalta definitie si acolo am gasit niste filme cu aion un PVP , un raid si parerea mea e ca e mai bun decat L2 si grafica mult mult mai buna decat WOW cum zic alti (fara nici o suparare) eu as vrea sal joc dar adevarata provocare pentru mine sunt resursele pe care il cere jocul ca de exemplu procesor de 2000 intel care nu am 512 ram si placa video prak NGc 5500 .

Filmeulete cu Aion

Film cu niste clase raid si pvp

Trebuie sa va instalati web player dat de ei (fara virusi) , daca vreti puteti si downloada

Link to comment

Hmm...

Asta e parerea ta...insa la grafica nu poti avea o parere...cum grafica de wow ? cand el are grafica de far cry ?? ( acelas engen )

Ce are ma!?

p.s Ce joc iti mai da posibilitatea sa zbori cand vrei tu :yum:

Wow. Flying mount.

Lineage 2. Wyvern.

In wow e mult mai usor de procurat.

Link to comment

~ 2 tabere predefinite (Ingeri vs. Demoni)

adaug si eu ceva

Aion features two playable races, the Elyos and the Asmodians. Both races have the same origin, which explains the fact that they are not that different in their appearance. The most distinctive differences are the skin color and the wings. While many player refer to the two races as "Good" and "Evil" respectively, the developers explicitly pointed out that they can not be categorized as simply good or evil, but that their motives are much more complex.

Aion: Tower of Eternity Wikipedia

Link to comment

NCSoft. Bullshit.

Nu-mi place sa generalizez dar cam la asta se rezuma orice joc al lor. N-am incercat inca Guild Wars dar din ce am vazut nu pare sa sparga tiparul.

Se pare ca NC Soft se multumeste sa se rezume la "flashy stuff", fie ca e vorba de combat-animations, features sau alte lucruri "inovative". Normal ca lumea o sa fie atrasa de un joc cu elfi (lineage), sau un joc in care poti fi supererou (city of heroes/villains), sau in care poti sa tragi cum arma ca intr-un fps/action game (tabula rasa), sau chiar in care poti sa zbori si sa te lupti in aer cum e cazul cu jocul de fata. Partea proasta intervine cand te apuci si le joci si vezi ca sunt jocuri neterminate, in care 80% din timp il petreci la grind, cand vezi ca de fapt nu exista un continut adevarat sau un scop inafara celui de a omora mobi cu un level mai mare sau de la care pica nush ce item etc. Sau cand vezi ca PvP-ul e de fapt un haos necontrolat in care caracterele sunt foarte debalansate.

Din cate am jucat singurele MMO-uri care merita jucate sunt WoW si Eve.

Link to comment

Sau cand vezi ca PvP-ul e de fapt un haos necontrolat in care caracterele sunt foarte debalansate.

O sa vorbesc despre Lineage 2, ca alte jocuri de la ei nu prea am jucat ( cel putin nu pana la partea de pvp ). Poate parea un haos necontrolat, dar intotdeauna se urmareste o strategie. Butonul de assist ajuta incat sa nu iasa un haos total. Cat despre unbalance, la Lineage 2 cred ca asta si era idea ( cel putin partial ), jocul axandu-se pe mass pvp. Intradevar, cu un buffer sau un healer nu poti sa omori decat cateva clase solo, si asta daca stii sa joci bine cu ei si daca ai si ceva noroc, dar la mass pvp fara ei poti sa dai direct quit ( mai ales fara buffer ).

Link to comment

Din cate am jucat singurele MMO-uri care merita jucate sunt WoW si Eve.

zi repede ce lvl ai la jocurile astea si cat timp ai petrecut pe ele :

COH = ?

Dungeon Runners = ?

Exteel = ?

Guild Wars = ?

Lineage = ?

Lineage 2 = ?

Tabula Rasa = ?

Auto Assault = ?

Link to comment

imo: NCSoft. Bullshit. Grafica de wow cu gameplay de l2 = mai rau decat oricare din jocurile astea. Repet, parerea mea.

Daca wow are game play eu sunt calugar budhist.

Dar n-am venit sa vorbim daca e grafica de wow sau de l2 ... sunt curios daca exista playeri romani sau interesati de acest joc cum sunt eu ?

p.s Ce joc iti mai da posibilitatea sa zbori cand vrei tu :yum:

da DrHigh, eu sunt interesat, defapt sunt interesat si de guild wars dupa cum bine ai obs si tu pe forumul tau:P

Eu am vazut jocul pe un site care poate reda filme chiar si in inalta definitie si acolo am gasit niste filme cu aion un PVP , un raid si parerea mea e ca e mai bun decat L2 ..

Ce ai putut tu sa vezi din filmuletele alea si cum ai ajuns tu la concluzia ca e mai bun decat L2..L2 nu inseamna doar grafica,monstrii si pvp..L2 inseamna mult mai mult si nu o sa vezi niciodata in wow ceea ce este in L2 ...precis ai jucat pe ceva sv de pvp in L2 care nu este nici 5% din adevaratul L2!!!

Nu-mi place sa generalizez dar cam la asta se rezuma orice joc al lor. N-am incercat inca Guild Wars dar din ce am vazut nu pare sa sparga tiparul.

Se pare ca NC Soft se multumeste sa se rezume la "flashy stuff", fie ca e vorba de combat-animations, features sau alte lucruri "inovative". Normal ca lumea o sa fie atrasa de un joc cu elfi (lineage), sau un joc in care poti fi supererou (city of heroes/villains), sau in care poti sa tragi cum arma ca intr-un fps/action game (tabula rasa), sau chiar in care poti sa zbori si sa te lupti in aer cum e cazul cu jocul de fata. Partea proasta intervine cand te apuci si le joci si vezi ca sunt jocuri neterminate, in care 80% din timp il petreci la grind, cand vezi ca de fapt nu exista un continut adevarat sau un scop inafara celui de a omora mobi cu un level mai mare sau de la care pica nush ce item etc. Sau cand vezi ca PvP-ul e de fapt un haos necontrolat in care caracterele sunt foarte debalansate.

Din cate am jucat singurele MMO-uri care merita jucate sunt WoW si Eve.

Cate mmorpg-uri ai mai jucat??...Daca toata lumea se lua dupa tine, eram si azi la sapa de lemn..pt ca ehhh dc draq merita sa ai tractor.. :P Nu te c... pe gusturile cuiva dar se pot analiza.Am un prieten care dupa vreo 2 ani de wow cand dupa ce a jucat cateva zile L2 pe low rate a deletat instant wow-ul...

Link to comment

Lashere asta e parerea ta.A venit omu dintr-o lume prea colorata si nerealista intr-o lume echilibrata si mai realista decat a vazut in Wow(astea sunt cuvintele lui mi le-a aduc aminte cu exactitate).MI-ar lua prea multa vreme sa iti descriu dc a venit si el pe L2 in detrimentul wowului , dar cert e ca wow este destinat in primul rand playerilor sub 18 ani iar L2 above(aici nu ma refer la sv de pvp)...

Link to comment

Sau cand vezi ca PvP-ul e de fapt un haos necontrolat in care caracterele sunt foarte debalansate.

Spune tu ca ai jucat l2 mai mult de un an sa experimentezi toate chestiile din joc. Asa am jucat si eu stii, cateva zile wow si mi s-a parut cel mai prost mmo ever. De ce cred asta? Pentru ca nu am avut timp/chef sa experimentez de toate. L2 este foarte balansat, la fel si celalalte mmo-uri. Ai tu ceva cu ncsoft, asta e, dar vezi ca ii influientezi pe necunoscatori.

Si nu totul se rezuma la pvp. De exemplu un cutitar are speed mai mare in general decat un tank. Dar in pvp? Tankul castiga. Iar in backstab situations? Tankul e praf. Toate au minusuri si plusuri.

Link to comment

dar cert e ca wow este destinat in primul rand playerilor sub 18 ani iar L2 above

Mnu prea ... wow e mai "friendly", pentru ca infrangerea nu prea aduce pierderi ( gen - xp, drop , sau mai stiu eu ce ) si mai fun overall. Lume realista, lume nerealista ... amandoua sunt fantasy, iar daca te referi la grafica, asta tine de gust, si daca agreezi grafica din wow, nu cred ca cea din l2 te-ar face sa te orientezi chiar asa "brusc" spre el.

Link to comment

dar cert e ca wow este destinat in primul rand playerilor sub 18 ani iar L2 above(aici nu ma refer la sv de pvp)...

Aici gresesti poate ca scrie ca wow este destinat playerilor sub 18 ani. Dar sa stii wow-ul este jucat si de playeri

de 20-40 de ani.Asa ceva in L2 nu cred ca vezi :dance:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...